Umíte hackovat? Nabourejte se do elektromobilu Tesla Model 3 a můžete ho vyhrát!

Jan Horčík - 22 Leden 2019

Moderní auta jsou vlastně počítače na kolech a ještě víc to platí o elektromobilech. Tesla si to dobře uvědomuje, a proto dlouhodobě pracuje s hackery na zlepšování bezpečnosti.auto elektromobil Tesla Model 3

Pokud se vám podaří hacknout do elektromobilu Tesla Model 3, můžete ho vyhrát!
foto: Tesla

Podle magazínu Electrek.co Tesla v posledních čtyřech letech rozdala na odměnách pro hackery, kteří jí pomáhají hledat chyby v programech, stovky tisíc dolarů. Za jeden odhalený "bug" můžete získat až $15 000. Navíc slibuje, že za "dobře myšlené" nahackování vlastního auta neztratíte záruku.

Nyní ale jde ještě dál. Ve spolupráci se společností Trend Micro, která se zabývá kybernetickou bezpečností a pravidelně organizuje hackerská setkání v rámci programu Zero Day Initiative (ZDI), bude na akci Pwn2Own letos v březnu ve Vancouveru možné vyhrát přímo elektromobil Tesla Model 3.

Hackeři se na akci budou snažit dostat právě do softwaru Tesla Model 3, ale také dalších produktů jako je Oracle VirtualBox, Microsoft Office 365, Google Chrome a další. Komu se to podaří, může se těšit na hodnotné ceny, včetně auta samotného.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Máte někdo vysvětlení Info ?
V konfigurátoru je Verze Tesla model 3 které má jen 15" Center Touchscreen a lépe vybavená s Driver Display + 17" Touchscreen

https://www.tesla.com/en_EU/model3

To bude spis bota (zapomenuty text) pri kopirovani konfiguratoru z S pro 3.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Model S: Driver Display + 17" Touchscreen
Model 3: 15" Center Touchscreen

Obrázek uživatele honza.t

Nevšimnul jsem si, že je to srovnánávací tabulka Díky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

inu vida a máme zde první vlaštovku přiznání jak to s neustále dostupnými a zbytečnou elektronikou namachrovanými vozy bude. A je úplně jedno zda to bude elektromobil či cokoli jiného.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hned se do toho pustím, jen co mi někdo půjčí na pár měsíců zdarma Tesličku.

Obrázek uživatele Kuk

Já umim jen hákovat. Vobčas :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

"Temna strana" uzavreneho systemu je, ze nejucinnejsi pruniky (diry v systemu) si nejschopnejsi hackeri nechaji pro sebe, aby jim je Tesla nezavrela (typicky "root" pristup pro nahrani vlastniho systemu nebo uprav). Bohuzel tim padem zustavaji otevrene i pro "zle hochy".

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hackovat umela uz nase babi...

Obrázek uživatele Radovan

Škoda, že Vám už umřela. Mohl jste mít Teslu zdarma :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil