Umělá inteligence od českých MycroftMind umí odhalit černé odběry elektřiny i pěstitele marihuany

redakce - 19 Říjen 2018

Česká technologická společnost MycroftMind, která se věnuje umělé inteligenci v oblasti smart grids, uzavřela partnerství s leaderem norského energetického trhu, technologickou společností Greenbird. Vývojáři z českého MycroftMind se prosazují v energetikách po celém světe. Jejich umělá inteligence a strojové učení odhalí i černé odběry.

Vývojáři z českého MycroftMind se prosazují v energetikách po celém světe. Jejich umělá inteligence a strojové učení odhalí i černé odběry.
foto: aitoff, licence CC0 Creative Commons

Spolupráce urychlí inovace v oblasti využití dat z inteligentních energetických sítí. Tím se otevírají další možnosti pro zvýšení stability a flexibility energetických sítí a také například pro efektivnější odhalování černých odběrů.

Umělá inteligence a strojové učení

Inovativní systémy české softwarové společnosti MycroftMind pro zpracování a analýzu tzv. Big Data z inteligentních energetických sítí, v kombinaci s nejmodernějšími integračními nástroji společnosti Greenbird, která spravuje v Norsku téměř 80 % tamního energetického trhu, pomohou v rámci nového partnerství energetikám využívat data sbíraná z chytrých elektroměrů a trafostanic pro efektivnější provoz a řízení rozvoje sítě.

Přístup s využitím umělé inteligence umožňuje širší pochopení chování sítě a lze díky němu řešit problémy, které tradičními postupy zpracování dat dosud řešit nešly. Systémy společnosti MycroftMind využívají při sběru dat z energetických soustav algoritmy strojového učení a umělou inteligenci.

„Energetiky po celém světě investovaly velké peníze do instalace chytrých elektroměrů a postupně se učí tato data využívat. Vyžaduje to ale propojení nových analytických metod s hlubokou znalostí skutečných potřeb energetik. Díky dlouholeté spolupráci se společnostní ČEZ Distribuce a českými výzkumnými institucemi jsme schopni našim zákazníkům po celém světě takováto řešení nabízet," říká zakladatel společnosti MycroftMind Filip Procházka a dodává:

„Základem je rychlý přístup k existujícím datům. Ta jsou však často spravována v oddělených systémech od různých dodavatelů. Inovativní integrační platforma Metercloud našeho nového norského partnera Greenbird zvýšila rychlost, s jakou se dokážeme na data napojit a odstranila překážky, které jsou s integracemi dat typicky spojeny.“

Norský Greenbird umí propojit rozdílné systémy

Norská společnost Greenbird jako globální dodavatel softwaru se svou platformou Metercloud poskytuje inovativní nástroj pro integraci dat s implementovanou podporou rozsáhlých datových toků.

Dosavadní konkurenční nástroje, které pracovaly s tradičně pojatou integrací pro podporu svých operačních procesů, se vyznačovaly vysokými náklady i provozními riziky. Společnosti Greenbird pro svou platformu zvolila přístup „out-of-box“, tyto negativní faktory odstranila a dobu integrace z řádu měsíců zkrátila na několik dní.

„Uzavřením partnerství s MycroftMind pomáháme v rozšiřování celému ekosystému Metercloud, abychom v oblasti urychlení digitální transformace založené na rozhraní API a přidané hodnotě ve formě analytiky byli platformou první volby," uvádí Kent Narvhus Oksdøl, Vice President pro strategií a partnerství ve společnosti Greenbird.

„Partnerství s firmou Greenbird představuje pro společnost MycroftMind urychleni růstu a expanzi na zahraniční trhy. Díky vyplnění technologické mezery, která s sebou nese i nový business model SaaS (software jako služba) atraktivní pro koncového zákazníka, máme obchodní příležitosti v Evropě, Indii, Kataru a na Středním Východě, kde již s některými klienty aktivně spolupracujeme,“ dodává Ivana Hančíková, ředitelka ICT a Business Developmentu ve společnosti MycroftMind.

MycroftMind je česká technologická společnost s více než sedmi lety zkušeností na energetickém trhu a špička na trhu v oblasti zpracovaní Big Data pro analýzu dat z inteligentních energetických sítí, tzv. smart grids.

Využívá algoritmy strojového učení a umělé inteligence na data z energetických soustav, aby identifikovala fázové připojení odběrných míst, monitorovala fázové nesymetrie, lokalizovala netechnické ztráty, sledovala vliv výroby fotovoltaický zdrojů na sítě s nízkým napětím, ale i problematiku nabíjení EV a další možnosti využívající stávající data z inteligentních sítí.

Pro sběr a pokročilé zpracování dat vyvinula systém DeepGrid, který obsahuje výkonné algoritmy strojového učení a umělé inteligence. Tyto algoritmy dovedou detekovat vzory chování, anomálie nebo předpovídat reakce sítě na měnící se podmínky. Dále identifikuje chování spotřebitelů i aktuální trendy, které jsou klíčové pro přípravu měst na udržitelnost v oblasti inteligentní energie budoucích smart cities. Více na www.mycroftmind.com.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Jan Horcik: V clanku se o pestitelich marihuany nic nepise. Prachsprosty clickbait.

Obrázek uživatele Anonym123

možná vedia určiť z dát hocičo nuž a nórsko je v tom ako pilát a odsúdenie podľa neho nevinného.

Obrázek uživatele Anonym123

tak neviem, taká vzorová krajina a čierny odber, pestovatelia ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ona AI má taky své neduhy. V Usa pomáhal robot soudcům rozhodovat a musel být vypnut, protože vykazoval známy rasismu. Prostě statisticky zjistil, že černí Američané porušují zákon více než ostatní :-).

Obrázek uživatele Kuk

Link?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Joe

Zajímavý článek tady...

https://learningenglish.voanews.com/a/ai-used-by-judges-to-rule-on-prisoners/4236134.html

ale o vypnutí z titulu rasové předpojatosti ani slova.

P.S. V USA je použití AI u soudů celkem pomoc, protože mají precedenční systém práva a není v lidských silách se orientovat ve všech sporech z minulosti při posouzení toho aktuálního. Evropa se historicky řídí právem Římským a precedensy z minulosti se nehledají.
Podstatný rozdíl je ale v rychlosti soudů. V USA ve větších městech je na soudech 24 hodinový provoz. Prostě policajti přivedou k soudci i ve tři ráno borce co má u sebe víc koksu než je limit a podle článku z linku soudce s pomocí AI stanovuje buď výšku kauce, resp. uvalení vazby. Procesů před velkou porotou se (zatím) AI netýká ....

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Myslím, že už to byl druhý podobný systém, který vypnuli z důvodu rasismu.

Skoro to navozuje pocit, jestli to ve skutečnosti není pravda a hold systémy nejsou jenom dostatečně politicky korektní.

Obrázek uživatele Kuk

-

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

znouzecnost od debilů z bruselu !! :DDDDDDD

V Bruselu mají od 01.10.2018 trapnou nízkoemisní zónu...
moc se s ní nechlubí protože zakazuje vjezd Dízlpopelnicím pouze EURO 0 a 1

auto.idnes.cz/emisni-zona-diesel-registrace-dkj-/auto_ojetiny.aspx?c=A181019_152520_auto_ojetiny_fdv

dost bída na to že i v čezký díře už roky nejezdí dízlpopelnice euro 0,1 a tahá se sem minimálně dízl Euro 4 :))))) a bez DPF si s dalším zpřísněním STK 2019 na kouřivost ani ten už neškrtne....

kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

lez-belgium.be/cz.html

Obrázek uživatele honza.t

ČESKÝ Test Tesla Model 3 ve Washingtonu
https://www.youtube.com/watch?v=UJMGEQhaQEc

EV1 - Driving
https://www.youtube.com/watch?v=6LE062OfrN4&t=227s
Při zhlédnutí videa mi blesklo hlavou, když si odmyslíte ten dotykový panel
Interier vypadá jako by to byl inovovaný interier EV 1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hurá konečně někdo komu to myslí, uhlí se musí vytěžit,

novinky.cz/ekonomika/486743-zeman-s-poradci-podporili-jadro-i-prolomeni-tezebnich-limitu.html

Obrázek uživatele Jan Veselý

Seznam členů expertního týmu prezidenta republiky!
Marie Benešová (70) - prokurátorka
František Čuba (82) - legenda socialistiského byznysu
Jaroslav Hanák (65) - ekonom dopravy
Hynek Kmoníček (56) - diplomat
Vratislav Mynář (51) - inženýr stavař, podnikatel v železářství a v turistice
Martin Nejedlý (52) - obchodník s auty, prodejce leteckého benzínu
Jiří Rusnok (58) - ekonom, finančník
Jaroslav Zavadil (74) - profesionální odborář

To je teda sbírka mezinárodně uznávaných expertů na energetiku :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je strašný, celosvětová ostuda český díry a vlezdoprdelezectví

Obrázek uživatele Kuk

off

Zajímavá věc Audi etron má nabíjecí zásuvku z obou stran! A moc pěknej mechanismus a dizajn otevírání. Rozhodně se mi to líbí víc než ty trčící dvířka Tesly. Speciálně ty od M3 trčej dost ošklivě neumětelsky do prostoru.
https://youtu.be/tKpxHo_r7O4

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ale jenom mennekes, Combo má pouze z jedné strany.

Vorsprung durch Ladeklappe... Ale vse ostatni je u Tesly lepsi. Tesla 3 a Etron jsou uplne jine vozy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A úplně nejlepší je u Tesly autopilot postupně automaticky popravující ovce.

Obrázek uživatele Kuk

Už se tŕeseš strachy beránku :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

To rozhodně.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off

Největší producent CO2 Čína, zase pokračuje ve výstavbě uhelek. Sice roku 2015 nastolila kurz snižování CO2 a emisí, ale po decentralizaci rozhodování se otáčí kormidlo zpět.

China coal power building boom sparks climate warning
https://www.bbc.com/news/science-environment-45640706

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Luky ty jsi nekde instaloval novou nabijecku? EVMapa ma jeden prirustek, akorat neni jasne kde. Bylo by tak moc tezke tam dodelat nejakou historii, kde by se vypsalo setridene pod sebe do tabulky, kdy byla ktera nabijecka zprovoznena? Tak by clovek hned videl, ktera je ta nova.

Pelhřimov je asi poslední. Instaloval elmont-invest. Byl jsem tam tento čtvrtek a pomáhal lepit samolepky :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aha, uz to vidim, asi solidni misto u toho hriste. To patri k tomu kulturaku nebo te zakladni skole? Je dobry, ze to je zdarma, ale mozna by to mohli i zpoplatnit, at se zabrani zneuziti.

Patří městu a jde o nejnovější model. Zatím je zdarma, ale až budou mít QR kód a zprovozní čtečku karet, tak to asi zpoplatní. WiFi si už zaheslovali...

Jak se pozná, že je nová nabíječka na EVmapa?

Poslední co jsem zprovoznil před měsícem je v Bystřici pod Hostýnem.

Jinak připravených mám asi 5 ale většina stojí kvůli sestavení nových radních, takže asi až konec roku nebo začátek nového.
Jsou tam nějaké i u podnikatelů a to by mohlo být i dřív.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Poznam to tak, ze se zmeni pocet nabijecek "fungujicich v systemu EVMapa", bylo 113 a tedka je 114.

Obrázek uživatele M.Krupka

Jak probíhá debata na radnicích? U nás máme prioritní chodníky, veřejné osvětlení.... nabíjecí stanice u nově projektovaného jakéhokoliv kabelu je science fiction. O něčem takovém jako je nabíjecí stanice většinou slyšel jen projektant, ale nikdy to ještě nedělal a tak si v projektu nechce ani moc komplikovat život. Takový jsem měl pocit.

Úplně stejně jako s jakýmkoliv člověkem.

Někdo Vás pošle do prd..le hned, někdo použije spousty slov na to aby Vám řekl, že ANO, ale teď ještě NE a někdo Vám nabídne a vybere místo kde by to šlo, jelikož tam je rezerva výkonu.
Musí tomu být ten člověk dost nakloněn (většinou starosta nebo jeho zástupce, stranická příslušnost v tom nehraje absolutně žádnou roli, možná všimné, to já ale ze zásady nedávám), protože prosadit to v radě je zdlouhavé a náročné, v každé radě jsou lidé jako zde co jsou proti elektromobilům a ty se musí přehlasovat.

Dost pomůže, když nerozhodné svezete EV, ty antimobilisty NE, těm nepomůže ani praštit palicí.

No a když to vše dobře proběhne, tak už po půl roce se může realizovat a to pak bývá do 10 dní hotové.

PS:
Většinou je to nic nestojí, financuji to já, takže na ty chodníky neubudou finance, co byly v příkladu.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele napalmm

A co stojan u RD ? Kdybych zrušil předzahrádku, tak budou i dvě parkovací místa.

---

100.000km Leafem 2013

Škoda, že se takový jako vy neozve z jižních Čech.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Jak tak koukám, tak drazí rodičové mají barák v bílém místě ale je to hrozná pr.el :-D

Nehodív, 20km východně od Klatov.
A taky netuším co by tam případný nabíjející těch pár hodin dělal, je tam jenom hospodo-radnice :-D

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Děkuji.
Něco se rýsuje v Nepomuku, je po volbách tak, pokud se nezměnil starosta, tak by tom tam mohlo vyjít.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

To je dobře.
Rodičové mají jen 25A, bohužel bez elektrovytápění se jim 32A nevyplatí. Zato mají na pozemku příjezdovku za kterou chtějí udělat "parkoviště", přímo naproti sloupku s jističem.

Poslal jsem je zeptat se na jistič u hospody ale je to vážně zapadákov. Benzina nejblíže v Plánicích, tam by se turista i měl kde projít na kafíčko a tak...

Jenže to by bylo jenom proto že tam mám rodiče já :-D .
A člověk stojí s jednáním na bodě 0.

Kdyby stačilo 25A a jedna hospoda tak si tam klidně půjdu udělat brigádu aby tam bylo kde slušně parkovat ;-).
I kdyby to mělo být jen než najdete něco lepšího.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Děkuji za tuto první reakci.

Samozřejmě, že lepší je když by to bylo právě u té hospody nebo radnice ale vhodnější je to u nějakého motorestu, soukromé benzinky a podobně.
Jinak to místo na připojení by mělo mít nejméně jistič 32A, protože je dost EV co nabíjí v jedné fázi 30A.

Co by tam případný nabíjecí dělal, nemám obavu, to co vidím na jiných nabíječkách, kde i má kam zajít, většina sedí v autě a nabíjí, protože jsou rádi, že po nabití můžou pokračovat dále.

Jinak ten Wallbox, tam nemusí být navždy, až bude poblíž lepší místo může se zrušit nebo přesunout na jiné místo.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

To už jsem s jedním zájemcem taky řešil, nakonec mu to žena zakázala a tak se nedělala.
Máš-li i volný příkon pro Wallbox a jsi na "bílém" místě, proč ne.
Pošli mi k tomu info a uvidíme.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele napalmm

Tak na bílém místě zrovna nejsem, 6 km ode mě je nabíječka Kunovice Coop a druhým směrem (26km) Zlín - Synot auto.
Za to ale nemám ženu :)

---

100.000km Leafem 2013

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud nebude funkcni nabijecka v Kunovicich nebo ve Zline, tak pak je kazda dostupna zasuvka dobra.

Tak mi napiš víc, na e-LUKY@email.cz

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Kuk

Zajímavé.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

OFF
U nás jdou na to od lesa.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ministryne-novakova-stat-by-se-mel-podilet-na-dostavbe-jaderek-jen-zarukami-58681?dop-ab-variant=2&seq-no=2&source=hp

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Jan Veselý

Musíme nutně do konce roku rozhodnout, ale ještě nevíme, kde budeme stavět a jak to budeme financovat. ;-)

No právě, prachy je potřeba mezi sebe rozdělit, ještě než se začne stavět a dokud jsme u kormidla.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?