Uber připravuje elektrické létající taxíky Elevate

Jan Horčík - 26 Duben 2017

Jen pár dnů poté, co proběhl panenský let elektrického přepravníku Lilium se o slovo hlásí Uber. A říká, že chce vlastní létající taxíky.Uber Elevate - elektrické létající taxíky eVTOL

eVTOL neboli elektrické létající taxíky/drony bude nabízen jako Uber Elevate
foto: Uber

Na elektrických přepravnících označovaných jako eVTOL, vlastně přerostlých dronech, dnes pracuje celá řada firem. Tyhle stroje totiž slibují velkou dopravní revoluci.

Mimo jiné konec zácpám, rychlejší a levnější cestování. Uber svou službu létajících taxi pojmenoval Elevate. Údajně už dnes pracuje s městy Dallas-Fort Worth a Dubaj na rozjetí pilotního programu.

Uber Elevate budou robotické létající taxíky na vyžádání. A kde jinde je poprvé předvést světu, než na dubajské Světové výstavě (World Expo) v roce 2020.

Pro Uber dnes na vývoji létajícího elektrotaxíku údajně pracují firmy jako Aurora Flight Sciences, Pipistrel Aircraft, Embraer, Mooney či Bell Helicopter. Všechno velká jména v oblasti letectví.

O dobíjení elektrických přepravních dronů se údajně postará ChargePoint. Vypadá to, že po elektromobilech a roboticých autech budou příští technologií budoucnosti osobní létající přepravní drony.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"....Jen pár dnů poté, co proběhl panenský let elektrického přepravníku Lilium ..."

Jenže on neletěl.
A tenhle článek je další blábol.

Obrázek uživatele Kuk

Tak rozhodl pan Mindrák co nenávidí všechno co lítá.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kuk:
Dokaž, že to letělo, nebo drž hubu.

Konec zacpam je asi dost nadsazene, ale mohlo by to znamenat mit moznost se dopravnim zacpam vyhnout za primereny priplatek.
Kdyby se jen 10% provozu premistilo do vzduchu, tak by to mozna zacpam ulevilo, ale pak by byly ty zacpy v oblacich. Misto destovych kapek by padaly tu a tam i drony a lidi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zatím to s tím padáním není tak zlé - vše se dokumentuje na
aviation-safety.net/

A konečně někdo prolomí desítky let zákazů a příkazů jak, kde a s čím létat. Vzduch je pro všechny a každý ať létá kde se mu líbí - jako ptáci.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mno... ty zákazy, mluvím o městech když je řeč o zácpách (výjímka D1 samozřejmě), nejsou jen kvůli tomu že by sem tam někdo nedej bože spadl a zabil se, z větší části to je z důvodu KAM ten budoucí nebožtík s budoucím vrakem dopadne. Uvolnění létání nad zastavěnou oblastí bych v následujícím půlstoletí neočekával... Nejde o technologii ale o, zjednodušeně řečeno, politiku.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol