TransExpo 2013: historická vozidla i nejmodernější ekologické autobusy

Daniel Kunz - 30 Září 2013

Sektor veřejné dopravy se dnes vyvíjí mílovými kroky. Na jedné straně jsme sice svědky omezování městské hromadné dopravy v některých (nejen tuzemských) městech, na druhou stranu však můžeme pozorovat významné technologické postupy při výrobě dopravních prostředků MHD. mezinárodní veletrh veřejné dopravy Transexpo 2013

Mezinárodní veletrh veřejné dopravy TransExpo 2013
foto: TransExpo 2013

S nejvýznamnějšími novinkami v oblasti zvyšování energetické účinnosti vozidel nebo rozvoje a využití nízkoemisních technologií se můžeme každoročně setkat i na Mezinárodním veletrhu TransExpo v polských Kielcích.

Seznam vystavovatelů veletrhu tvořila jména domácích polských společností, ale i zahraniční lídři na světových trzích. I na letošním jedenáctém ročníku, který se konal ve dnech 17. – 19. září, přetékaly výstavní stánky novými generacemi vozidel.

Ta nejen, že zaručují nejvyšší kvalitu pro dopravce a maximální pohodlí pro řidiče, ale v první řadě garantují maximální zajištění bezpečnosti cestujících. Na letošní výstavě představilo svůj potenciál 120 firem především ze zemí Evropské unie a se sešly se zde neuvěřitelné 4 tisíce obchodních zástupců.

Mercedes zde premiérově uvedl novou řadu autobusu Conecto vybaveného dieselovým motorem splňující nepřísnější emisní normu EURO 6. Mohli jsme vidět to nejlepší od historických vozidel Jelcz 021, Ikarus 280 až po supermoderní elektrobus Solaris Urbino 12, který se dobíjí pomocí sběrače umístěného na střeše vozidla.

Velmi zajímavý program a obsah nabídly i konference, semináře a přednášky, které byly letos organizovány pod hlavičkou Národního programu pro rozvoj hospodářství s nízkými emisemi. Další, již 12. ročník, se uskuteční příští rok v termínu 8. – 10. října.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?