Toyota zahájila v Japonsku stavbu svého města budoucnosti, bude mít podzemní silnice pro zboží

Toyota zahájila v prostorách centra Higashi-Fuji v Susono City v prefektuře Šizuoka výstavbu prototypového města budoucnosti s plně propojenými systémy infrastruktury.

Woven City bude praktickou ukázkou přístupu k rozvoji komunity se zaměřením na potřeby člověka. Projekt představuje jeden z pilířů transformace Toyoty z výrobce automobilů na firmu poskytující služby mobility.
foto:

Cílem celého projektu je vznik nových technologií v reálném prostředí napříč odvětvími, jako jsou například autonomní řízení, osobní mobilita, robotika nebo umělá inteligence. Očekává se, že projekt přinese bezpočet příležitostí firmám a výzkumným subjektům z celého světa.

Ve městě Woven City se budou nacházet tři typy ulic propojených na úrovni terénu. Jeden vyhrazený pro autonomní řízení, jeden pro chodce a jeden pro chodce s vozidly pro osobní mobilitu.

Ve městě se plánuje i jedna podzemní silnice pro přepravu zboží. Zpočátku zde bude žít asi 360 obyvatel, převážně z řad seniorů, rodin s dětmi a výzkumníků. Počítá se s postupným růstem až na více než 2 000 lidí včetně zaměstnanců Toyoty.

Slavnostní poklepání na základní kámen

Představitelé automobilky a společnosti Woven Planet Holdings ze skupiny Toyota, zabývající se vývojem řady softwarových projektů v oblasti mobility, v úterý slavnostně poklepali na základní kámen nově budovaného města.

Slavnostního zahájení se zúčastnil guvernér prefektury Šizuoka pan Heita Kawakatsu, starosta Susono City pan Kendži Takamura, další hosté reprezentující místní komunitu, prezident Toyoty Akio Toyoda, generální ředitel firmy Woven Planet James Kuffner, prezident TMEJ Kazuhiro Mijauči a další pracovníci zapojení do projektu.

„Projekt Woven City byl dneškem oficiálně zahájen,“ uvedl prezident Toyoda. „Klíčovými motivy města Woven City jsou ‚zaměření na potřeby člověka‘, ‚obytná laboratoř‘ a ‚průběžné zdokonalování‘. Za podpory partnerů tohoto projektu se chopíme náročného úkolu vytvořit takovou budoucnost, v níž budou moci šťastně žít lidé různorodého původu.“

„Závod Higashi-Fuji zde za podpory místních obyvatel funguje již 53 let. Znalosti a zkušenosti, kterými přispěli všichni dosavadní pracovníci tohoto závodu, je nutné zužitkovat i v další kapitole. S ohledem na skutečnost, že Woven City nebude stát na zelené louce, ale v místech, kde se psala historie závodu Higashi-Fuji, nabídnu do budoucna nejvyšší možnou míru spolupráce,“ řekl prezident TMEJ Mijauči.

Výstavbu města Woven City oznámila Toyota na veletrhu CES 2020 v Las Vegas v rámci příprav na období, v němž budou všechny ekosystémy podporující každodenní život propojeny prostřednictvím dat. Cílem Woven City je také úspěšný technologický pokrok, který pomůže lidem zkrácením technologického cyklu a rychlejším vývojem služeb.

tisková zpráva

4 Comments on “Toyota zahájila v Japonsku stavbu svého města budoucnosti, bude mít podzemní silnice pro zboží”

  1. Další utopisticcká hovadina pro vyhazování peněz.
    Další utopisticcká hovadina pro vyhazování peněz. Lepší je měnit stávající svět svými výrobky než si hrát na umělou budoucnost, která rychle zastará a pak bude jen k smíchu jako všechny předchozí pokusy o města budoucnosti. :)))

    1. Nebo mozna jinak. Chapete, ze dnesni svet jednoduse levne
      Nebo mozna jinak. Chapete, ze dnesni svet jednoduse levne zmenit nejde. Jedinna moznost je vybudovat paralelni vedle a ukazat jak je ten soucasny nefunkcni. Osobne si myslim, ze z dnesnich velkych mest za 100 let zbudou jenom trosky a prazdne budovy. Protoze v nich nikdo nebude chtit zit. Ale pamatkare nepresvedcite jen tak jednoduse.

Napsat komentář