Toyota vede v nových patentech, i díky alternativním pohonům

redakce - 04 Duben 2014

Toyota zůstává světovou automobilovou jedničkou v počtu podaných patentů: japonský koncern přihlásil jen v uplynulém roce téměř 14 000 patentů. Tím se skoro každý čtvrtý z více než 53 000 přihlášených patentů z automobilové branže vztahuje ke společnosti Toyota. auto FCV vodíkový palivový článek pohon auta na vodík Toyota

Takhle vypadá vodíkový pohon podle automobilky Toyota
foto: Toyota

TISKOVÁ ZPRÁVA

Tato skutečnost vychází ze zveřejněné studie centra Center of Automotive Management (CAM) v německém Bergisch Gladbachu. Podle této studie uskutečnila Toyota více než dvojnásobek patentových registrací než konkurenční výrobce automobilů na druhém místě.

Trendem automobilové oblasti je zvyšující se zaměření na oblast pohonů, obzvláště pohonů hybridních, elektrických nebo pomocí palivových článků. Také Toyota si chrání především veškerý vývoj pohonů, 92 % z toho se vztahuje na oblast alternativních pohonů.

„Tím se v patentech zrcadlí i pozměněné zaměření branže na technologii, při kterém v oblasti pohonů nedošlo pouze k velkému navýšení čísel“, vysvětluje vedoucí studie, profesor Dr. Stefan Bratzel. „Analýza patentů spíše také ukazuje pronikavé kvalitní změny a posuny mezi konvenčními a alternativními koncepty pohonů.“

Čísla současně potvrzují vedoucí roli Toyoty v alternativních pohonech: ačkoliv již mnoho let vede v hybridních technologiích, znamená 1 600 nově zveřejněných patentů v roce 2013 téměř dvojnásobek vůči roku 2006.

Také v případě palivových článků patří společnost Toyota k dominantním výrobcům. Z toho vyplývající výsledek se v roce 2015 objeví na trhu - první sériově vyráběné vozidlo Toyota s pohonem využívajícím vodíkové palivové články.

Na nedávném autosalonu v Ženevě představila Toyota aktuální verzi konceptu vodíkem poháněného vozu s označením Toyota FCV.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?