Toyota v Polsku spustila výrobu hybridních elektrických pohonů pro nový Yaris

redakce - 13 Duben 2021

Toyota ve svém závodu ve Walbrzychu zahájila evropskou výrobu hybridních elektrických převodovek pro nízkoemisní hybridní pohony.Jde zároveň o první projekt evropské výroby motorgenerátoru MG1, jenž je nedílnou součástí hybridního elektrického převodového ústrojí.

Jde zároveň o první projekt evropské výroby motorgenerátoru MG1, jenž je nedílnou součástí hybridního elektrického převodového ústrojí.
foto: Toyota

Vedle výroby spalovacího motoru 1,5 litru TNGA v druhém závodu v Jelcz-Laskowicích navyšuje TMMP výrobu hybridních elektrických pohonů pro Toyotu Yaris i Yaris Cross, který bude uveden v druhé polovině letošního roku.

Poptávka po modelu Yaris, který byl vyhlášen evropským Autem roku 2021, je nejvyšší v historii. Model z kategorie malých vozů segmentu B, jenž vloni tvořil přes 20 % evropských prodejů značky Toyota, se vyrábí v závodu Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), přičemž ještě v letošním roce bude spuštěna jeho výroba v kolínském závodě Toyota Motor Manufacturing Czech.

K dalšímu navýšení výroby hybridních elektrických pohonů v závodu TMMP dojde poté, co se během roku 2021 spustí výroba nového modelu Yaris Cross, rovněž v závodu TMMF.

Nejnovější rozvoj aktivit TMMP je klíčovou součástí strategie Toyota Motor Europe posilovat lokální výrobu hybridních elektrických pohonů s cílem dosáhnout do roku 2025 plánovaného ročního prodeje 1,4 milionů vozidel.

Celých 90 % by měly tvořit modely s elektrifikovaným pohonem, tedy hybridy, plug-in hybridy, bateriové elektromobily a vozidla poháněná palivovými články. TME v rámci navyšování svých evropských investic rozšířila výrobní závod TMMP ve Wałbrzychu o novou licí linku, další zpracovatelské linky a novou montážní linku.

TMMP zároveň poprvé v Evropě spouští výrobu elektromotoru MG1, jenž je nedílnou součástí hybridních elektrických převodovek. Závod ve Wałbrzychu s ohledem na rostoucí poptávku po hybridech zprovozní na podzim 2021 paralelní výrobní linku pro hybridní elektrické převodovky.

Od roku 2022 otevře druhou výrobní linku na benzínové motory 1,5 litru TNGA, čímž závod TMMP v podstatě zdvojnásobí svoji výrobní kapacitu hybridních elektrických pohonů pro modely Toyota Yaris a Yaris Cross.

„Jde o zásadní navýšení kapacity TMMP ve výrobě kompletních hybridních elektrických pohonů včetně elektromotorů a hybridních elektrických převodovek. V návaznosti na naši stále širší nabídku elektrifikovaných modelů s vícero typy hnacích ústrojí je klíčové, abychom nepolevovali v investicích do evropské infrastruktury a odborných znalostí našich lidí. Naše prodeje hybridních elektrických vozů v roce 2020 činily 53 % z celkového objemu, přičemž společně s bateriovými elektromobily, plug-in hybridy a vozidly na palivové články se naše prodeje hybridů ještě zvýší. Díky uvedeným technologiím se nám podařilo splnit naše evropské flotilové cíle CO2 pro rok 2020 a jsme přesvědčeni, že těchto cílů budeme dosahovat i do budoucna,“ uvedl Marvin Cooke, výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Europe.

Po úplném rozběhnutí těchto nových projektů v roce 2022 budou závody ve Wałbrzychu a Jelcz-Laskowicích disponovat celkem šesti výrobními linkami na hlavní komponenty hybridního pohonu, jmenovitě třemi linkami pro hybridní elektrické převodovky a třemi linkami pro spalovací motory TNGA.

Uvedené posílení místní výroby hybridních elektrických součástí v Evropě souvisí se vznikem Oddělení testování a vyhodnocování hybridního pohonů, které TMMP založila v roce 2020.

Celkové investice do obou závodů se započtením nedávno dokončených projektů dosáhnou do konce roku 2022 bezmála 6 mld. PLN (cca. 1,3 mld. eur); výrobní kapacita bude představovat 1,65 mil. komponent ročně a společnost bude zaměstnávat přes 3000 pracovníků.

Toyota považuje hybridní technologie za důležitý krok na cestě k plně elektrifikované mobilitě. Hybridní technologie od Toyoty snižují emise i spotřebu paliva a nabízejí zákazníkům cenově dostupné řešení mobility.

V Polsku se nachází celosvětově první výrobní a vývojové centrum hybridních pohonů Toyota mimo území Asie. Toto centrum dodává hybridní elektrické převodovky a příslušné hybridní benzínové motory TNGA pro nízkoemisní vozidla Toyota evropské výroby.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

"Poptávka po modelu Yaris, který byl vyhlášen evropským Autem roku 2021, je nejvyšší v historii."

Ale zdejsi rozumbradove maji jasno. Toyota skonci v propadlisti dejin.

Pláčete na špatném stromě, rozumbradové kritizují Toyotu pro vodík.
Ne pro hybridní modely.

To je trochu jako kdybych napsal že menší vozy jsou tou správnou cestou (cenovou, ekonomickou, ekologickou, parkovišťovou...) ale rozumbradové z motorfora mají jasno - všichni potřebují kombíka.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele runner42

Co znamená "poptávka" a jak přesně je měřena?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Off... krajský úřad dal výjimku z emisí el. Počerady

https://oenergetice.cz/uhli/krajsky-urad-usteckeho-kraje-dal-vyjimku-z-emisnich-limitu-elektrarne-pocerady

Obrázek uživatele honza.t

Kolik to asi stálo Je přesvědčit aby tu vyjímku vystavili

třeba ani moc ne...
třeba jen 1 místo v soukromé spol. za 2x vyšší mzdu...

Obrázek uživatele honza.t

Ůplatek protislužbou nepřípustné
https://www.youtube.com/watch?v=ZU7sy7TGUz4


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol