Toyota se dohodla s automobilkami na vzájemné komunikaci aut

redakce - 05 Květen 2021

Toyota uzavřela dohodu se značkami Suzuki, Subaru, Daihatsu a Mazda o společném vývoji technických specifikací pro komunikační zařízení vozidel nové generace.Toyota Yaris a Aygo se vyrábí v Kolíně

Společné standardy budou sloužit pro kvalitní a bezpečnou komunikaci vozidel mezi sebou i se svým okolím. Modely Toyota Yaris a Toyota Aygo se vyrábí v Kolíně
foto: Toyota

Oblasti připojených aut, autonomních vozů, stejně jako jejich sdílení a elektromobilita označované souhrnně CASE jsou tahouny současné transformace automobilového průmyslu. V automobilech se stále více uplatňují cloudové služby, internet věcí, práce s velkými daty nebo umělá inteligence.

Jednotlivé automobilky ale dosud při vývoji komunikačních zařízení postupovaly odděleně, i když poskytované služby jsou u všech stejné nebo podobné.

Japonské automobilky využijí řešení od Toyoty

Nyní japonské automobilky na základě dohody začlení své vlastní technologie do základního komunikačního řešení od Toyoty. Společně pak budou pracovat na systémech pro propojené vozy příští generace s jednotnými standardy pro jejich připojení k sítím a řídícím centrům.

Výsledkem mají být například kvalitnější hovory mezi uživateli a operátory nebo rychlejší připojení vozidel. Současně bude možné snížit náklady na vývoj u zúčastněných firem, zjednodušit provoz systému a upgrady verzí, které zahrnují další nové funkce. Každá společnost se bude moci více zaměřit na vývoj vlastních aplikací a služeb na společné infrastruktuře.

Toyota zároveň uzavřela dohodu s retailovou skupinou Aeon Global SCM o spolupráci v oblasti logistiky. Firmy chtějí sdílet zkušenosti z maloobchodu, automobilové výroby, propojených technologií a elektrifikovaných systémů pro řešení problémů v oblasti logistického řetězce, včetně nedostatku personálu nebo dosažení uhlíkové neutrality.

Nová iniciativa má zároveň akcelerovat nedávno oznámenou spolupráci Toyoty v oblasti CASE s Isuzu Motor Limited a Hino Motors zaměřené na bateriové elektrické vozy, auta na vodíkové palivové články, technologie autonomního řízení a elektronické platformy pro menší užitkové vozy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station