Toyota prodala přes 3 miliony hybridů

Jan Horčík - 15 Březen 2011

ohlásila, že k 28. únoru 2011 prodala celosvětově již 3,03 milionu . Prodávat je začala v roce 1997, prvním modelem byla . V následujících měsících se chystá uvést na trh několik nových modelů.   
hybridy Toyota Prius V

Toyota je dnes předním světovým výrobcem hybridních aut. Jako první je masově prosadila na trh a teď si užívá zasloužené plody své dlouholeté práce. Vždyť v Evropě, Severní Americe a na dalších trzích začal prodej teprve v roce 2000!

Teprve v srpnu 2009 dosáhly světové prodeje hybridních aut Toyota hodnoty 2 milionů. Trvalo tedy přes 12 let, než se prodaly dva miliony .

Trvalo ale už pouze rok a půl, než se prodal další milion. A je nepochybné, že tahle rychlost se bude dál ještě zvyšovat. Aktuálně chystá Toyota nový model a její sesterská značka Lexus uvede brzy na trh také dlouho očekávaný hybridní rpémiový kompakt (viz. náš test).

Do konce roku 2012 chce Toyota představit celkem 10 nových hybridních modelů včetně šesti zcela nových automobilů a čtyř redesignovaných aut. Zároveň chce automobilka rozšířit počet zemí kde hybridní auta prodává.

Toyota navíc aktuálně představila svou novou globální strategii. Její součástí je mimo jiné i to, že Toyota bude nadále pomáhat v ochraně a přispívat ke spokojenému životu lidí tím, že neustane ve vývoji nejmodernějších technologií sloužících k minimalizaci dopadů na , které hodlá nasazovat ve stále vyšším počtu

Toyota bude vyvíjet nízkouhlíkové technologie a další řešení umožňující zajistit maximální bezpečnost díky interakci s dopravní infrastrukturou, a položí tak základy trvale udržitelné a odpovědné budoucí mobility. Společnost tímto způsobem i pomocí dalších opatření podpoří nové druhy životního stylu na pozadí technologií sloužících k ochraně kvality životního prostředí.

Součástí aktivit Toyoty bude úspora energií a snižování produkce oxidu uhličitého, stejně tak jako šetření surovinami prostřednictvím . To bude zahrnovat i změnu myšlení a výrobních technologií vhodných k soužití s přírodou.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?