Toyota má na Pikes Peaks rekord v kategorii elektromobilů

Jan Horčík - 16 Srpen 2012

Toyota učinila další krok na poli vývoje elektromobilů s novým rekordem v kategorii elektromobilů na mezinárodních závodech do vrchu Pikes Peak v americkém Coloradu. Pilot Fumio Nutahara za volantem závodního vozu TMG EV P002 s výkonným elektropohonem od TMG dosáhl na trati o délce 19,99 km nového rekordu mezi elektromobily s časem 10 minut a 15,380 sekundy.auto elektromobil Toyota

Závodní elektromobil Toyota
foto: Toyota

Po rekordním čase mezi elektromobily na proslulé severní smyčce (Nordschleife) závodního okruhu Nürburgring v srpnu 2011 přepisuje elektrické hnací ústrojí od TMG dosavadní měřítka hned ve dvou disciplínách řazených k nejnáročnějším soutěžím motoristického sportu.

auto elektromobil Toyota

foto: Toyota

Nutaharův čas nejenže překonal předchozí rekord mezi elektromobily (12 min a 20,084 s) o více než dvě minuty, ale současně se hned při premiéře na Pikes Peak zařadil na šesté místo v celkovém hodnocení.

Závodní vůz TMG EV P002 je postaven na podvozku Radical a v konfiguraci pro Pikes Peak dosahuje maximální rychlosti 240 km/h; jeho dvojice indukčních motorů společně poskytuje maximální výkon 350 kW. Tým TMG v místě konání soutěže strávil tři tréninkové dny laděním TMG EV P002 a nastavení elektropohonu pro tento náročný výstup z 2 800 m n.m. až na vrchol ve výšce 4 300 m n.m., přičemž výsledky jsou vskutku působivé.

auto elektromobil Toyota

foto: Toyota

Rob Leupen, obchodní ředitel TMG: „V návaznosti na náš rekord mezi elektromobily na severní smyčce Nürburgringu téměř přesně před rokem jsme v TMG chtěli s naším elektrickým ústrojím překonat další výzvu.

Mezinárodní závody na vrchol Pikes Peak jsou příležitostí jak ukázat možnosti elektrických pohonů v oblasti motoristického sportu a udělat to v silně konkurenčním prostředí. Pro tým zde v Coloradu to znamená ohromný úspěch, stejně tak jako pro všechny ostatní zaměstnance TMG v Kolíně nad Rýnem, kteří k tomuto úspěšnému pokusu o překonání rekordu jakkoliv přispěli.

Chci jim tímto poděkovat a taktéž našim kolegům z Toyota Racing Development zde v USA, kteří nás tak skvěle podporovali. Nyní můžeme začít hledat pro náš elektrický pohon další milník.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

pekne :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol