Toyota GT86 jako hybridní sporťák? Může být

Vůz Toyota GT86 propaguje automobilka jako “nejkompaktnější čtyřmístný sportovní vůz”. Na autosalonu Ženeva 2013 měl magazín Autocar možnost pohovořit s šéfinženýrem Toyoty o jeho budoucnosti. A vypadá to, že by mohla být hybridní.

Malý sporťák Toyota GT86 se možná brzy objeví také jako hybrid
foto: Toyota

Fanoušci žádají pro GT86 více výkonu prakticky od jeho uvedení na trh. Tetsuya Tada, šéfinženýr automobilky Toyota, magazínu Autocar prozradil, že automobilka Toyota uvažuje také o budoucí hybridní verzi malého sporťáku.

Toyota je lídrem v oblasti hybridního pohonu – praktických i teoretických zkušeností má na to tedy více než dost. Hybridní pohon by modelu Toyota GT86 mohl dát jak vyšší výkon, tak i nižší spotřebu. Jasná výhra pro automobilku i spotřebitele.

Vzhledem k tomu, že GT86 je společným dílem automobilek Toyota a Subaru (Subaru dodává 2,0l boxer motor, auto prodává jako Subaru BRZ), prodával by se hybridní sporťák také pod druhou jmenovanou značkou.

Zároveň by šlo o první hybridní sportovní auto značky Toyota. Tada dále magazínu řekl, že by neměl být problém upravit aerodynamiku auta tak, aby dobře sedělo v zatáčkách – i díky nižšímu těžišti díky bateriím.

Napsat komentář