Továrna GM a LG Chem na výrobu bateriových článků už roste v americkém Ohiu

Jan Horčík - 30 Červenec 2020

V prosinci 2019 oznámili LG Chem a GM, že postaví v Ohiu baterkárnu za $2 mld. s roční výrobou přes 30 GWh. Práce pokračují.auto elektromobily výroba baterií Ultium GM LG Chem

Nová továrna na baterie Ultium bude vyrábět články mimo jiné pro elektromobily Cadillac Lyriq, GMC Hummer a další nové elektromobily GM. Aktuálně na místě probíhá montáž ocelových konstrukcí.
foto: GM/Ultium

Dostatek bateriových článků je klíčovým fundamentem pro budoucnost automobilového průmyslu. Baterkárny teď proto po celém světě rostou jako houby po dešti.

Jednu takovou si staví GM a LG Chem v americkém státě Ohio, konkrétně ve městě Lordstown. Tam mělo GM v letech 1966-2018 také továrnu. V listopadu 2019 ji prodalo společnosti Lordstown Motors, která tam chce vyrábět elektrický pick-up truck.

Projekt nové továrny na baterie nese název Ultium Cells LLC a má vyrábět 30 GWh bateriových článků ročně s možností budoucího rozšíření. Půjde tedy o "gigatovárnu". Vytvoří přes 1100 nových pracovních míst.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station