TOP 5 bouraček elektrických závodů Formula E

Jan Horčík - 09 Únor 2015

První ročník šampionátu elektrických formulí neboli Formula E se přesunul na americký dvojkotinent. V polovině března se pojede závod v Miami, o dva týdny později pak v Long Beach. Mezitím tu máme přehled pěti nejzajímavějších bouraček.auto Formule E závody elektrických formulí

Závody elektrických formulí Formula E nabízejí futuristickou obdobu Formule 1
foto: Formula E

Dosud nejvážněší nehoda závodů elektrických formulí Formula E se udála hned v jubilejním prvním závodě v Pekingu 13. září 2014. Tehdy Nicka Heidfeld zkoušel předjet Alain Prost, který se ale nedal a Heidfeldova formule nakonec skončila ve vzduchu, resp. zábranách.

Pro zajímavost ještě přikládáme pět nejzajímavějších předjetí ze všech dosavadních závodů Formule E.

Formula E
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sa mi subojPaciasuSenna vs. Prost :-)

skoda ze ty formule maji tak maly vykony, na tom videu to vypada jako ze to skoro nejede. 150kW+30kW boost je proste zalostne malo

U spalovacích motorů je udávaný výkon výkonem špičkovým (víc už z něj prostě nedostaneme), zato u elektromotorů se udává tzv. výkon stálý, tedy ten, se kterým může elektromotor pracovat po dlouhou dobu. Špičkově (tedy hlavně při akceleraci) však může být výkon zvýšen a to klidně třeba na dvojnásobek.

Navíc si musíte uvědomit, že výkon elektromotoru 150kW podle mne odpovídá spalováku tak o výkonu 200-250kW. Což je tak polovina až 1/3 současných spalovacích verzí F1. Jak tu psal níže, toto je první ročník. Druhý bude u rčitě o jiných výkonech.

Přidám srovnání. Malé Saxo, má spalovák většinou 40-50kw.
Elektrickému saxu stačí elektromotor o výkonu 20-25kw!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak je to v podstate 0 rocnik, tak rozbehnout takovy podnik je v podstate polozazrak. Vsak se podivejte treba na Darpa Robotic challenge jaky udelali obrovsky kus prace za jediny rocnik. Za nekolik let budou vykony eFormule uplne jinde.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.