Texaskou továrnu GM bude pohánět vítr

Jan Horčík - 17 Prosinec 2015

Americká automobilka General Motors bude zásobovat více než polovinu provozu své továrny v texaském Arlingtonu energií větru. GM elektřinu nakoupí z velké 250MW větrné elektrárny Hidalgo.auto větrné elektrárny turbíny Texas

v Texasu,
foto: EDPR

S pomocí větrné energie bude GM v arlingtonské továrně v Texasu sestavovat až 125 000 pick-upů ročně. Z 250MW větrné farmy Hidalgo poblíž Edinburgu nakoupí výkon 30 MW.

Továrna začne energii využívat od posledního čtvrtletí 2016. Ročně díky tomu ušetří $2,8 mil. na ceně energií. Smlouva na odběr z větrné farmy je uzavřena na 14 let.

GM zdaleka není první velkou korporací, která nakupuje energii z obnovitelných zdrojů. Ke stejnému kroku se v posledních letech odhodlalo mnoho amerických společností nejen z oblasti automobilového průmyslu.

GM chce do roku 2020 celkově využívat ve svých provozech 125 MW elektřiny z . Továrna v Arlingtonu se navíc může pochlubit označením "ENERGY STAR® Challenge for Industry", kterým americká EPA (obdoba Ministerstva životního prostředí) oceňuje šetrné provozy.

Zpět na HybridPřidat komentář

Btw v článku je - "Ročně díky tomu ušetří $2,8 na ceně energií." - Téměř tři dolary ročně, to nevypadá na velkou úsporu :)) Asi jen chybí jednotka :)

---

Fanoušek čisté energetiky, elektromobility a posunu správným směrem...Jsem otevřen konstruktivní diskuzi bez spekulací a se zdroji informací

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zapomněli jsme tam miliony, díky!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Pořád to nemá na snažení Tesly při výstavbě Gigafactory -

viz http://bit.ly/20TbMLX - to je úplně zelený nesmysl, jak to tam chtějí postavit :))

Ale tak Musk to asi nemůže postavit normálně, to by pro něj bylo nudné

---

Fanoušek čisté energetiky, elektromobility a posunu správným směrem...Jsem otevřen konstruktivní diskuzi bez spekulací a se zdroji informací


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.