TEST: Smart ED Cabrio - třetí generace bez střechy

redakce - 23 Září 2015

Byl jednou jeden smart. Ale nebyl to ledajaký smart. Místo spalovacího motoru totiž ukrýval pod kapotou elektromotor a v hezkém počasí mu mizela střecha. Byl to smart ED Cabrio, který jsme dostali ke krátkému testu.Smart ED Cabrio připomíná roztomilou hračku, ale je plnohodnotným elektromobilem.

Smart ED Cabrio připomíná roztomilou hračku, ale je plnohodnotným elektromobilem.
foto: EkoBonus.cz

Ne, opravdu zde nebudeme vyprávět pohádku. To si jen netradiční vůz zasloužil poněkud netradiční úvod. Elektromobily obecně totiž stále vzbuzují zájem okolí. Přičtěte ještě miniaturní rozměry, stahovací střechu a je jasné, že se smartem Cabrio na sebe strhnete pozornost, která je až pohádkově neskutečná.

Ale zpět do reality. Testovaný kousek je již třetí generací elektrického smartu. Oproti té druhé, ve které jsme se povozili do sytosti, se liší v pár zásadních parametrech. Předně má silnější elektromotor s maximálním výkonem 55 kW (oproti 30 kW), což v městských rychlostech dělá z miniautíčka velmi agilní šelmičku.

Nárůst výkonu přinesl ještě jednu příjemnou změnu. Zatímco ve druhé generaci jste se s maximální rychlostí 100 km/h museli na dálnici automaticky zařadit mezi kamiony, současných 125 km/h dovoluje užívat i jiný než pravý pruh rychlostní silnice.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

No, rád jsem si to přečetl, ale chybí tam pár dalších dat, aby to byl plnohodnotný test - alespoň hodnoty zrychlení, jak funguje topení, jaká je zkušenost s tím 22 kW dobíjením, apod. Jo a ještě maličkost - cena :-)

---

honYa

Obrázek uživatele Aas

Hodnota zrychlenia je maximalna! :-)

To je ještě reklama na starší 30kW verzi. S 55kW výkonu tak malé autíčko musí létat.

Obrázek uživatele Jolinar

tak pro zkusenosti s 22kW nemusite chodit daleko, staci se zeptat nejakeho Teslaka (nebo majitelu Zoe, ale tech tu moc neni) :-)

Staci vam kabel na 22kW anebo WallBox (nabijeci stanice) a jedete. Neni co resit :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station