TEST: Ford Mondeo HEV kombi

Petr Soukup - 14 Červen 2019

Minulé léto jsme testovali Ford Mondeo HEV, který byl toho času k dispozici pouze ve verzi sedan. Češi ale mají rádi nejen motýle, nýbrž i kufre, takže krok Fordu poskytnout provedení kombi jistě ocení. TEST: Ford Mondeo HEV kombi

Auto jsme dostali s polepy z New Energies Rallye
foto: Hybrid.cz

Že automobilky představují různé karosářské verze je celkem běžná praxe. V tomto případě však došlo k náhradě jednoho modelu za druhý. Hybridní Mondeo kombi je jedinou dostupnou variantou, sedan už si nekoupíte.

Ford Mondeo HEV kombi

foto: Hybrid.cz

V testu ze srpna 2018 jsme viděli dva zásadní problémy. Vstup do zavazadelníku, což je u sedanů klasika, a jeho redukovaný objem z 525 na 383 litru oproti konvenční verzi. U Mondea prostě člověk čeká dostatek úložného prostoru. Obě tyto výtky jsou nyní vyřešeny.

Ford Mondeo HEV kombi

O moc lepší.
foto: Hybrid.cz

Papírově si kufr sice moc nepomohl, 403 litru je pro tento segment podprůměrná hodnota, nicméně vypadá na první pohled použitelně. Zmizela podivně tvarovaná schránka na baterie, ty jsou nyní pod podlahou, kde lze nalézt i další prostor pro menší věci.

Ford Mondeo HEV kombi

Tajné schránky.
foto: Hybrid.cz

Technologie zůstala úplně stejná. 88kW elektromotor, 64kW generátor/startér, benzínový 103kW dvoulitr - vše spojené přes planetovou převodovku HF35 CVT. Jediným rozdílem oproti testovanému sedanu je tedy mimo kufru tvar karosérie. Zatímco sedan působil ryze sportovním dojmem, v kombi by člověk čekal spíš dvě dětské autosedačky, nafukovací člun, koloběžku a míč. Prostě rodinná idylka.

Ford Mondeo HEV kombi

Kufr sedanu pro porovnání.
foto: Hybrid.cz

Jízdní vlastnosti a ovládání jsou též téměř identické a dají se nastudovat v 10 měsíců starém článku. Za zmínku stojí ovšem též situace ohledně parkování na pražských zónách placeného stání. Zatímco loni v srpnu Ford propagoval možnost využití parkování na všech zónách za stovku na rok, nyní je situace naprosto odlišná.

Ford Mondeo HEV kombi

V interiéru se nic nemění.
foto: Hybrid.cz

Od 1. května 2019 tato výjimka pro hybridy neplatí a naprosto zásadní výhoda pro lidi dojíždějící do metropole je tak pasé. Alespoň, že pro již vystavené zvýhodněné oprávnění zachovali přažstí radní tříletou platnost.

Poměrně povzbudivá je cenová politika pro tento model. 140kW diesel s osmistupňovou automatickou převodovkou stojí 961 tis. 110kW diesel je za 905 tis. Hybrid o výkonu 138 kW s CVT automatem vyjde ve výbavě Titanium na 946 tis. s DPH. To není špatné.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář

Věta "Češi mají rádi nejen motýle, nýbrž i kufre..." mě fakt rozesmála :-DD Děkuji za to! :-)
Díky tomu jsem pak ten článek přečetl, což jsem jinak tak úplně nezamýšlel ;)

Řekl bych, že jde o dobrou alternativu k pořízení si jakéhokoliv bazarového nafťáka (pokud by o tom snad někdo uvažoval).

Obrázek uživatele Michelin

“V testu ze srpna 2018” se tvari jako odkaz na ten clanek, ale prokliknout nejde.
Mam ten problem jenom ja v Safari, a nebo to nejde otevrit vsem?

Ani odkaz “testovali Ford Mondeo HEV” mi nefunguje.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Dobry den, mam s tim problem i ja. Dival jsme se do zdrojaku (nevim, zda odborne, HTML neumim a nebavi me), ale u tagu
a href=
neni prave to rovna se (=) ale pomlcka (-)
a href-"http

Obrázek uživatele Petr Soukup

Omluva, opraveno, moje chyba, překlep! :)

Obrázek uživatele Michelin

Diky.
A co to? Ze by nova tvar v redakci Hybridu?

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Jan Horčík

S kolegou Soukupem jsme magazín Hybrid.cz už v roce 2006 společně založili, stará se o veškeré obchodní a technické pozadí tohoto projektu, a k testům se tak dostane málokdy.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Michelin

Aha. Diky za info.
Tak ho timto zdravim.

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station