Tesla ztratila předního vývojáře Autopilota, odešel do Google

Jan Horčík - 02 Prosinec 2015

Tesla Autopilot už sice mediální vlny nečeří, ale pro automobilku Tesla Motors zůstává jednou z klíčových věcí. Robert Rose patřil k jeho hlavním vývojářům - než odešel do Googlu.auto elektromobil Tesla Motors vs robotické auto Google

Elektromobil Tesla Model S vs. robotické auto Google
foto: Tesla Motors/Google

Elon Musk nedávno ohlásil, že hledá 'hardcore' inženýry pro vývoj Autopilota. Ohlásil to nedlouho poté, co z jeho týmu odcházel Robert Rose, softwarový vývojář, který platí za klíčovou postavu vývoje Autopilota.

Rose odešel z Tesla Motors během letošního října do Google Robotics. Rose tam údajně nebude pracovat na robotických autech Google, nýbrž na odlišném robotickém projektu.

Google dnes kromě robotických aut pracuje i na mnoha dalších projektech v oblasti robotiky. Nedávno například koupil společnost Boston Dynamics, která vyvíjí roboty pro armádu a záchranáře.

ZAJÍMAVOST: Policista zastavil robotické auto Google

Odchod klíčového člověka je ale pro Teslu v každém případě kritickou ztrátou. Elon Musk nedávno řekl, že by rád dosáhl plné autonomie, tedy plně robotického řízení svých elektromobilů, do tří let.

Současný systém Tesla Autopilot zvládá částečnou autonomii, kdy jsou elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X schopny se relativně samostatně pohybovat alespoň po dálnicích a dobře značených meziměstských silnicích. Nerozpoznají ale zatím např. semafory.

BONUS: připravují se závody elektrických formulí RoboRace!

Kromě Tesly pracuje na technologii robotických aut i většina dalších světových automobilek, včetně například Apple, Daimler, Audi, Nissanu, GM, PSA a dalších.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím si, že to pro Teslu opravdu není žádná ztráta! Já určitě nechci, aby za mě moje nebo firemní auto řídilo samo! Robotické auto už je dávno v provozu a říká se mu TAXI!!! Ten vás odveze kam budete chtít a ještě k tomu máte lidský faktor! S řidičem si můžete povykládat a dokonce se od řidiče něco dozvědět!! A když si nechcete povídat, tak to řidiči slušně sdělíte. Tesla by se měla zaměřit na zvýšení dojezdu a na levnější cenu jejího vozidla ap.

Jezisi !!! Tak to je jejich konec...

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

držhubu a nevotravuj a Děkujeme za zajímavý článek !!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla a ostatní elektrická vozidla by se měly zaměřit na větší množství nabíjecích stanic a na jejich rychlou a kvalitní instalaci!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.