Tesla za druhé čtvrtletí dodala 22 000 aut

Americká automobilka Tesla za druhé čtvrtletí 2017 dodala zákazníkům 12 000 elektromobilů Tesla Model S a 10 000 elektrických SUV Tesla Model X.

V elektromobilu Tesla Model X se podle automobilky skrývá stáýle ještě značný prodejní potenciál
foto: Tesla¨

Pokud sečteme elektromobily Tesla dodané za první a druhé čtvrtletí, dostáváme se na 47 000 elektromobilů. To odpovídá předchozím odhadům samotné Tesly o 47 000 až 50 000 dodaných autech za první půlrok.

Přes 22 000 dodaných elektromobilů reprezentuje 53% nárůst proti stejnému čtvrtletí minulého roku. Tesla samotná přitom přiznává, že hlavním problémem ve 2. čtvrletí byl nedostatek 100kWh baterií.

Tyto baterie se totiž vyrábějí „s pomocí nových technologií na nových výrobních linkách“. Většina těchto objednávek byla proto podle Tesly dodána teprve v červnu.

Celkově Tesla vyrobila za 2. čtvrtletí 25 708 aut, za obě čtvrtletí letošního roku pak 51 126. Doplnila také nejnovější vozy Tesla Model S a Tesla Model X do svých půjčovacích/předváděcích flotil.

Právě v Modelu X se totiž podle Tesly skrývá stále ještě obrovský prodejní potenciál. V tiskové zprávě Tesla také zdůraznila, že výrazně zlepšila výrobní kvalitu Modelu X, za kterou byla v minulosti podle tiskovky „zaslouženě“ kritizována.

Už tento pátek začne Tesla vyrábět očekávaný elektromobil Model 3. Prvních asi 30 aut si zákazníci převezmou v továrně Tesla ve Fremontu 28. července.

tisková zpráva

42 Comments on “Tesla za druhé čtvrtletí dodala 22 000 aut”

  1. Vykukové z Goldman Sachs udělali zase pěknou habaďůru,
   Vykukové z Goldman Sachs udělali zase pěknou habaďůru, aby dostali cenu co nejníž to jde, aby si někdo moh nakoupit slušnej balík akcí, protože očekávaj dlouhodobej růst.

   Ten „slavnej“ Goldman Sachs má na krku pěkný průsery z minulosti…
   Kvůli jeho dávnému průšvihu se vůbec zavedl rating splečností.
   Jejich krédo je „nenasytnost v dlouhodobém horizontu“

   Z wiki:
   „Ve své nedávné historii byla banka Goldman Sachs aktérem mnoha finančních skandálů.

   Banka Goldman Sachs je např. obviňována z toho, že v období 1998-2009 pomáhala řecké vládě maskovat skutečnou výši státního dluhu tím, že falšovala rating této země a prostřednictvím CDS transakcí opticky snižovala výši řeckého zadlužení.[6]

   Společnost Goldman Sachs vydělala značné jmění na americké finanční krizi. Americká Komise pro vyšetřování příčin finanční krize (FCIC) se v červnu 2010 obrátila na soud, aby z banky Goldman Sachs Group vymohla dokumenty, nutné k vyšetřování. Soudní obsílkou komise vymáhá podklady ve chvíli, kdy banky neprojevily zájem o spolupráci.[7]“

   1. no přesně tak! Cena byla stejnak příliš vysoká, kdo to
    no přesně tak! Cena byla stejnak příliš vysoká, kdo to má za ty přepal ceny kupovat 🙂 Tedka sou lidi na dovolených u moře, nesedí u komplu a nehlídaj tak je počeba vodrbat!! :)))) Se jim to hodilo hodit dolů (korejská válka klepe…) no pár se jich nechá vycukat a jesi se to neposrr ixic tak levně nakoupíme 🙂 $316 ?? To je ještě mooooc, chce to ještě levnějc, viděl bych to tak $301 první zádrhel s $266 vodpich horizont 2M po prázdninách …. až zas tak v září začnem, teď mám moc práce chápeš řecko, ibiza … ;)))

    PS: ale snad to tam trumpeta letos ještě nevodtroubí, nevíš jestli tam ještě bloumnaj ty 2 letadlovky s doprovodem a ponorka s tomahókama?? ;))

 1. Nemam nic proti elektromobilum. Prave naopak. Od detstvi se
  Nemam nic proti elektromobilum. Prave naopak. Od detstvi se tesim na dobu elektromobilismu, ktera snad uz konecne prijde az nekdo vymysli poradnou baterii. Nejsem ekomaniak, asynchron proste jede jinak nez ty predpotopni spalovaky.

  Teslu sleduji od jejiho absolutniho zacatku a cim dele ji sleduji, nesedi mi cisla. Tesla mela uz 100x zbankrotovat a zda se, ze ma hrnecku var na penize. Jinak si to neumim vysvetlit.

  1. Hrnečku vař na peníze je v současné době pro Teslu burza
   Hrnečku vař na peníze je v současné době pro Teslu burza a úpis nových akcií. Současným vlastníkům akcií jejich ředění tolik nevadí, protože o nové peníze, které dostane Tesla z burzy, se zvedne i hodnota podniku.

   1. kundrár jak všichni závidí 🙂 jj po bitvě je každý
    kundrár jak všichni závidí 🙂 jj po bitvě je každý generál 😉 A co vy soudruzi, Copak ste 2006 dělali??

    hybrid.cz/tesla-roadster

    Makali na tom snad 2010 ????

    hybrid.cz/clanky/tesla-uspesne-vstoupila-na-burzu

    A fandili 2012 jóó????

    hybrid.cz/elektromobilu-tesla-model-s-se-prvni-majitele-dockaji-22-cevna

    No hlavně 2017 nezávidte :))))

    google.com/finance?q=tsla

    kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/tesla-motors-usa-/

  2. Proč si myslíte, že by měla krachovat? Krachují firmy,
   Proč si myslíte, že by měla krachovat? Krachují firmy, které nejsou schopné dostát svým závazkům, ať už z jakýchkoli důvodů. Tesla ale neustále raketově roste a navyšuje výrobu, které je zisková. Že si ty zisky majitelé nenasypou do kapsy, ale obratem investují do dalších megaprojektů a k tomu ještě navrch přihazují další peníze z úvěrů a prodeje akcií je zcela v pořádku, protože to akorát směřuje k dalším ziskům do budoucna.

  3. Tak pokud je hrnecku var na penize burza a ne hospodarsky
   Tak pokud je hrnecku var na penize burza a ne hospodarsky smysl cele veci, tak hrozi jedine. Burza si uvedomi, ze kupuje letenky do letadla, ktere nelita a co prijde je asi jasne. Bud bude „Tesla“ stavet prodeje na rabovani verejnych rozpoctu prostrednictvim dotaci na nakup ekotrola nebo se zhoji na nalezistich lihia zemi, ktere se rabovani nedokazou branit, nebo Tesla neni firma, ale projekt buhvi ci a buh vi na co, nebo brzy uvidime velky bankrot. A nebo, a to je klidne mozne, vubec nerozumim tomu kolik je 2 a 2. Jinak jim fandim, touzim po elektrokare, postavil jsem 3 ekola, ale nejak nevim jak to ta Tesla hospodarsky dava.

   1. Prosím držte se faktů a ne báchorek, které šíří
    Prosím držte se faktů a ne báchorek, které šíří různá autofóra a podobné zdroje. Tesla žádné zvláštní dotace z veřejných zdrojů nedostává, respektive má úplně stejné podmínky jako kterákoli jiná automobilka, což se samozřejmě týče i dotací a ZEV kreditů. V době krize dostalo v USA několik automobilek značné vládní půjčky a jediná Tesla je zatím splatila a to dokonce mnohem dřív než musela. Od takového GM a dalších už asi peníze neuvidí nikdo nikdy.

 2. Český krušnohorsk poklad láká svět, Japonci by chtěli
  Český krušnohorsk poklad láká svět, Japonci by chtěli lithium do baterií pro elektroauta

  zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/cesky-poklad-laka-svet-japonci-by-chteli-krusnohorske-lithium-do-baterii-pro-elektroauta-1334565

  1. Pardon za OT komentar ke staremu clanku.
   Tenhle debil (snadno

   Pardon za OT komentar ke staremu clanku.
   Tenhle debil (snadno k poznani, ma na svem skutecnem „EV“ Range Rover EVoque „jmena hloupejch na vsech sloupech“ znacku OMS KAZMA) dneska kolem sedme vecer slusne ohrozoval ostatni auta v ulici V Holesovickach v Praze smerem do centra…

Napsat komentář