Tesla v Gigatovárně Texas vyrobila první obří lisovaný díl pro Model Y

Jan Horčík - 18 Květen 2021

Tesla gigatovárna Texas se sice začala stavět o půl roku později, ale práce tam nejspíš postupují rychleji, než v Gigafactory Berlín. Aktuálně tam totiž vyrobili první velký díl pro Model Y.auto Tesla Model Y výroba megacastingu odlitek pro elektromobil Gigatovárna Texas Tesla

Velký odlitek přední části karoserie elektromobilu Tesla Model Y vznikl v obřím vtřikovacím lisu značky IDRA
foto: DriveTeslaCanada.ca

Tesla dlouhodobě pracuje na tom, jak zásadně zjednodušit - a tedy i zlevnit - výrobu svých elektromobilů. Na pomoc si přizvala italského výrobce IDRA, který pro ni staví obří vstřikovací lisy.

V nich odlévá komponenty rámu elektromobilů, které se dříve složitě skládaly z desítek komponent, do jednoho kusu. Prvním takto vyráběným elektromobilem je Tesla Model Y, resp. jeho zadní část. V nově budované Gigafactory Texas v Austinu byla aktuálně poprvé odlita také podobná přední část.

Informoval o tom na svém Twitteru jistý Axel Turck, německý specialista na odlitky. Sdílel také fotografii, na které je odlitek přední části Model Y vidět. Váží 130 kg a je i podle Turcka důkazem toho, že německá konkurence by měla zpozornět.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele CyberHippy

...tak to slušně zrychlí výrobu... ;oD


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol