Tesla Supercharger už nejspíš roste u Humpolce

Jan Horčík - 28 Březen 2016

Nedávno jsme psali, že první český Tesla Supercharger už se staví v Praze na Vídeňské. Z veřejně dostupných zdrojů plyne, že se tam SC skutečně staví, ale nejspíš to ještě potrvá. Stavba Superchargeru u Humpolce už je mnohem dál.auto rychlo-nabíjecí stanice Tesla Supercharger Humpolec čerpací stanice Benzina

U čerpací stanice Benzina na 90. km dálnice D1 u sjezdu na Humpolec roste rychlonabíjecí stanice Tesla Supercharger.
foto: Stefan Moeller

UPDATE: 30.3.2016 16:30: Jaromír Marušinec, předseda Asociace elektromobilového průmyslu, potvrdil, že k dispozici bude 6 stojanů, tj. 3 duální nabíječe Tesla Supercharger, a k tomu 6 míst pro nabíječky E.ON - CHAdeMO, Combo a Mennekes.

UPDATE 29.3.2016 14:07: podle informací od lidí přímo na stavbě by mělo na místě vzniknout 6 nabíjecích stanic Tesla Supercharger a dalších 6 nabíjecích stanic ostatních standardů (pravděpodobně CHAdeMO+CSS)

Z několika zdrojů nám došly čerstvé informace o tom, že u čerpací stanice Benzina u Humpolce na 90. kilometru dálnice D1 směrem na Brno probíhají stavební práce. A vše nasvědčuje tomu, že se tam staví rychlonabíjecí stanice Tesla Supercharger.

To potvrzuje dřívější spekulace o tom, že čerpací stanice Benzina nabídnou rychlonabíječky Tesla. A také kuloární informace, že právě v prostoru u čerpací stanice Benzina na 90. km dálnice D1 směrem na Pelhřimov by SC mohl vzniknout.

Stavba se v současné době nachází ve stadiu výkopových prací, staví se už asi tři týdny. Stavbu zajišťuje firma Pozemní stavby Brno. Pracovníci benzinky potvrzují, že se jedná o nabíjecí stanici pro elektromobily, ale žádné podrobnější informace nevědí.

O tom, že se jedná Supercharger velmi dobře vypovídá fakt, že se na místě nachází osm vykopaných obdélníkových jam zhruba 2,4 x 1,4 m, rozmístěných tak, aby u každé mohlo vzniknout také parkovací stání.

auto rychlo-nabíjecí stanice Tesla Supercharger Humpolec čerpací stanice Benzina

foto: Stefan Moeller

Další indícií, která poukazuje na to že jde o nabíjecí stanici Tesla Supercharger pro elektromobily Tesla Model S, Tesla Model X a brzy i Tesla Model 3, je fakt, že na oficiální mapě Superchargerů se na daném místě objevil šedý "stavební" špendlík.

Stefan Moeller, Jaroslav Velcer
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele ozana

Prý budou zítra slavnostně otevřeny jen E-On nabíječky ne Superchangery! Nabíjení na SC ještě nebude možné.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Na Vystrkově 90.km D1 (#06) již roste tráva a stromy!
Dnešní návštěva místa, nelze již hovořit o staveništi, přinesla příjemné překvapení. Nebýt mobilního oplocení, tak by se daly vyzkoušet zajímavé lavičky z pořádného masivu, jejichž nohy mají tvar jako zastřešení do V.
Ještě něco málo dodělávaných drobností a stavební kolaudace může proběhnout. Pak již jen zbývají stojany.
Zajímavostí je, že SC nemají vyvedeny kabely, asi na to musí být speciál.
Několik nových foto zde.
Pokračování příště...

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Vystrkov DS&SC 90.km D1 (#05). S větším časovým odstupem jsem se zajel podívat na stavbu. Bylo to v pracovní dobu a čile se tam pracovalo. Tři pánové od dodavatele stavby, jež tam byli na kontrole, rádi přijmuli nabídku krátké jízdy v EV.
Než popisovat tamní stav, lepší shlédnout foto zde.

Navíc jedna úvaha: stojan DS bude pravděpodobně na úrovni předních dveří EV zajetého pozadu pod přístřešek (což bude jakési harakiri) a tak my, co máme konektory vpředu, to bude doufejme s kabelem vycházet.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

No, jestli dobře počítám na této fotce od ePavla, tak pro DS tam vidím 4 vývody a 5 stání.

Takže pro EV s konektorem vzadu budou 2 možnosti:
- konektor vpravo (např. e-UP) + stojan vpravo v úrovni předních dveří
- konektor vlevo (např. iOn) + stojan vlevo v úrovni zadních dveří
V praxi známe všichni od normálních benzínek přetahování pistole na opačnou stranu, ovšem v tomto případě u EV bude hodně záležet na délce kabelu.

Pro EV s konektorem vpředu to bude víceméně jedno za předpokladu, že od stojanu bude dostatečně dlouhý kabel.

Bude taky záležet, kolik se v dané chvíli sejde EV, tedy kolik stání bude obsazených a kolik volných. Řekl bych, že pokud o bude aspoň trochu možné, tak EV budou k DS najíždět "po čumáku". Otáčet a zacouvávat do šikmého stání a pak z něj zase vyjíždět by bylo dost komplikované a nepraktické.

---

Hyundai Kona 64kWh, 15.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.100 km

Obrázek uživatele Kuk

Járo proč ty updejty radši nedáváte na forum do vlastního vlákna? Hledat to tady je děsnej čurbes.
Forum se možná tolik nepoužívá což je věčná škoda, ale 1. superčardžer v ČR je ten nejlepší důvod aby se začalo. ;D

Btw díky za updejty ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Vystrkov DS&SC 90.km D1 (#04) Nedalo mi to a dnes jsem zajel opět na stavbu. Původně jsem chtěl zítra, ale bude zavřeno páč se bude dělat výkop pro elektropřívod v příjezdu a bude zavřeno.
Již se rýsuje budoucí přístřešek, v zemi jsou již trubky pro kabeláž. Několik nových foto zde.
Pokračování příště...

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Obrázek uživatele ozana

Plánovaný termín otevření je 28.6.2016.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

DS&SC 90.km D1 (#03) Opět po týdnu jsem provedl kontrolu a na dalších foto (Budoucí DS&SC na 90.km D1) je vidět, že to pokračuje.
Jako RE: na dotazy níže ohl.základů - je jasně vidět k čemu jsou: jako fundament pro podpěry-sloupy budoucí střechy (na snímku v popředí).
Tedy NEjsou to bloky pod SC či DS.
Jsou zde vidět přípravy pro výkop pro uložení chráničky na kabel vn od blízkého trafa. Asi se to bude dělat po víkendu. Kaplička na dvojtrafo nn je zčásti hotova.
Ať počasí přeje a stavba pokračuje.
Pokračování příště...

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Dobrý den, prosím je někdo stavař? Může mi vysvětlit proč se dělaj ty jámy tak hluboké. Dyť ta nabíječka je lehká, trafo je mimo? nebo je trafo pod každou nabíječkou? a to nedává smysl, protože je ho třeba chladit - aspoň tedy vzduchem. to nechápu? Nebo tam jdou nějaké bloudivé proudy? Bezpečnost pro lidi co chodí kolem auta při nabíjení? Nebo je to z důvodu dotační politiky EU. Viděl jsem před časem právě schválenou dotaci pro E.on pro elektromobilitu.

Ja si myslim, ze je to jednoduche - sklep, do ktereho se namontuje nadrz na benzin nebo vodik v pripade, ze by se EV neujaly a muselo se to prestavet na normalni pumpu ;-P Pardon, nedalo mi to.

Ne, ted vazne, cekal bych, ze to bude zalozni prostor na nejakou dodatecnou infrastrukturu (treba vyrovnavaci baterie)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

tý jo, to si nechte patentovat ! zátěžový fotovoltaický panel (pod autem) viz : http://www.hybrid.cz/tagy/solarni-silnice
a ještě pod tím baterie !

Ohledně 90.D1: Na místě samotném lze zjistit, že ty "jámy" až tak hluboké nejsou. Ta fota zkreslují.
Jde o pevnou "stavbu" a ty musí mít fundament. Také proto, že se jedná o kdoví jaké podloží možná i se spodní vodou.
OK??

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

jé já jak jsem zblblej z tesly tak jsem myslel, že píšete o Tesle 90D :)
===
jasně chápu co myslíte, no buď bych to viděl vybagrované všechno (celý prostor ), pokud chtěj udělat lepší podloží , protože předtím ano vidím tam byl pouze trávník po kterém se nechodilo, takže potřeba zátěže max. zajíc nebo srnka. Tedy buď sundat celé nezpevněné podloží a zpevnit a/nebo pak 2 hlubší rýhy + spojnice (tedy tvar písmene "U") na kabely.

popis budování Superchargeru ve světě (USA?)

tam žádné jámy zřejmě nejsou.
http://d2odvx3v4cbpyu.cloudfront.net/wp-content/uploads/2014/08/Tesla-Supercharger-construction.png

http://www.teslarati.com/video-build-tesla-supercharger-station-construction/

nebo jedině mě napadá, že by to bylo odspoda vyhřívané, tak to by byla vychytávka, no není pak jednodušší postavit střechu a dát na ni rovnou photovoltaické panely?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A nebo jen nutnost budování základů pro technologické zařízení a jeho krytí v nezámrzné hloubce. Co na to říkáte?

děkuji to chápu a pak mi tam chybí ty rýhy pro kabely, pokud budou ty superchargery po boku vozů jako v Dorno v itálii.
http://www.tecnolario.it/stazioni_di_ricarica/images/news/Inaugurazione_Dorno1709.jpg

==
nevím jak se vkládá odkaz , aby šel prokliknout :(
zkoušel jsem [img]http://www.tecnolario.it/stazioni_di_ricarica/images/news/Inaugurazione_Dorno1709.jpg[/img] a to nejde :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi po zabednění budou v místech stojanů a rozvaděčů do základů do betonu uloženy a zality ohebné kabelové chráničky (2 plášťové - červené ohebné, které budou následně po betonáži uloženy do kabelových rýh v hloubce min. 60cm pod budoucím zpevněným povrchem a 90-120 cm pod nezpevněným povrchem. Tyto trubky asi není možné uložit do výkopů předem, protože by při výstavbě základů zavazely a mechanizací by byly poškozeny.
Do kabelových chrániček budou zataženy kabely pro nabíjecí stojany, osvětlení, ovládání atd.
Po provedení povrchů bude zahájena montáž technologických zařízení stojanů, rozvaděčů, sloupů osvětlení a nakonec bude provedena konečná úprava terénu - osetí travou a výsadba rostlin a keřů. Dále bude následovat technologická zkouška a ověření funkčnosti, kolaudace stavby s následným odstraněním případných nedostatků a nedodělků. A pak již jen stříhání pásky a ostrý provoz.
Aspoň tak to bývá na stavbách obvyklé.

na google jsem našel tuto fotku, ale nevím jak se získává její adresa:
https://lh5.googleusercontent.com/-NTGtfcap5lg/Vwz7Jky6_-I/AAAAAAAAABY/D5LVVmqoUuw0XPtJmJelje0ZT-iqXH84QCLIB/s258-k-no/

děkuji moc, to je vyčerpávající :) já vidím, že tu kolega dal i název projektové dokumentace, tak nevím jestli je to veřejně dostupný dokument.

Nevím o jaký dokument jde... Zde v disktuzi je (id=57760) již i link....
(Budoucí DS&SC na 90.km D1)

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

PS-Brno, stavební povolení Humpolec 2015/10 s názvem "Nabíjecí stanice elektromobilů".

DS&SC 90.D1 (#02)
Po dnešní návštěvě (týden po předchozí) již jsou hotové základy (spolu s uzemňovacími pásy) pro dvojité DS a SC. Tedy vlevo 3 a vpravo 3. Základ pro dvojtrafo již byl minule.
Je připravené bednění pro podpěry střechy na obou koncích V-střechy.
Tož to tu přibývá.
PS: dal jsem foto na mapy.cz, snad bude schválena.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Obrázek uživatele ozana

Superchanger v Polsku pod Vratislaví (Kostomłoty (u Wrocławi)) už čeká jen na připojení transformátoru k síti.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

My, co jezdíme jen obyč EV, tam dle foto nedobijeme :-((

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Obrázek uživatele ozana

Třeba jsou vedle i neTesla stojany...

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele ozana

Tak bohužel nebudou.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

tak třeba se toho někdo blízko chytne, vidím tam naproti jak průmyslový "areál" tak domy. Pořád si myslím, že majitelé Tesla jsou zajímavá klientela, ze začátku zejm. zahraniční, takže k občerstvení by šla i nabíječka s nižším výkonem (všechny zásuvkové normy), t.j všehcny EV, nebo třeba hotýlek s možností nabíjení. Co nestihneš nabíd v penzionu přes noc dobiješ na Superchargeru, tam pak už třeba jen za 15 minut.

Souhlasím s úvahou.
A to, co se staví tady u nás na 90.km, je skoro neuvěřitelné v tom, že tu budou DS & SC. Někdo prostě trochu přemýšlel a kdo tuto kombinaci inicioval, tomu dík.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tam než to zveřejněj tak to už bude hotový.

A co do toho bude proudit - uhlí, jádro nebo Puňťa alias sluníčko? :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože to mám 38 km k tomuto místu, vydal jsem se tam lupínkem na soukromý průzkum. Tož pár TTD..
Investorem je eOn, staví PS-Brno, stavební povolení Humpolec 2015/10 s názvem "Nabíjecí stanice elektromobilů".
O prázdninách t.r. se zde můžeme těšit na nabíjení. Asi možná to tu bude dříve než SC v Pze na Vídeňské :-)
Bude to tu největší DS ve střední eu.
Image je cool, při pohledu od vjezdu z hlavní silnice to parkování bude mít tvar včetně zastřešení do písmene doleva nakloněného V. Na levém rameni 6 míst se SC a v pravém rameni 6 míst pro nabíjení netesel; zajímavostí je, že DS budou s různými výkony. Stání nebudou průjezdná, takže budeme couvat po anebo před nabíjením. Na konci levého ramene (je delší) bude dvojí trafo v budce.
V místě je již nyní LPG+CNG stojan a v šopu ČS vaří dobře, tož snídat/obědvat/večeřet lze.
Doufejme, že ceny za kW budou vlídné (vzor by se mi líbil dle PRE) a startovat by třeba mohli v dlouhém testovacím provozu za 0. Uvidíme.

Pokusím se tam za čas zase zajet a napsat sem nějaké info. Někam na web dám foto a písnu link.

EV Zdar!

Info k 90.km D1

Protože mapy_cz foto dosud nezobrazily, dal jsem (a příště zase) tedy foto na gúgl a odkaz je zde:
(Budoucí DS&SC na 90.km D1)
Možná nutno trochu klikat ve snímcích....

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Super moc díky za novinky! :)
Nemáš i nějaký fotky jak to tam vypadá? Kdyžtak je můžeš umístit sem na Tesla forum. Díky!
http://teslamotorsclub.com/tmc/threads/anyone-know-anything-about-the-czech-republic-superchargers.53451/page-2#post-1439777

Obrázek uživatele ePavel

Díky za aktuální info. Už se také moc těším, mám to po cestě do Prahy, tak tam budu jezdit asi dost často.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže suprrrrr potvrzeno ČR Supradobíječka na VYSTRKOVĚ !!
6x TESLA
+
6x CHAdeMO+Combo+Mennekes !! .......... výborně ;)

STŘED ELEKTROMOBILNÍHO SVĚTA ČR

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Překvapilo mě, že stále nejsou žádné Superchargery v Jižní Koree. Že by Hyundai a Kia nechtěly připustit konkurenci?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pravda!! Korea toť zakleté území, nikde o ní ani vidu ani slechu. Tak že jo v jižní to šéfuje jen Samsung s Hyundaiem a to je asi tak všechno na 50 milionu jihokorejců ;)
Ale tak 15x CHADEMO tam je ... :) Oproti japoncom ovšem nic moc :D

chademo.com/wp/jpmap/

Musk chystá invazi
http://www.businessinsider.com/teslas-next-big-frontier-could-be-south-korea-2015-7

Hnůjdaj zrovna chystá boom se svejma hybridama.

tam Hyundai věří na vodík :)

Obrázek uživatele ePavel

Ale co teď bude tvrdit ČEZ když teď opravdu každý vidí, že se dá postavit i 6 nabíječek?

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Obrázek uživatele ozana

Který ze šéfů ČEZu to vezme na sebe a spáchá seppuku (切腹)?

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele ePavel

Věřím tomu, že kdyby to bylo distribuční území ČEZ, tak tomu dokážou zabránit.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

To hnedle uvidíme v Praze na Vídeňský, tam bude Tesla SC a v dvě křižovatky dál sám ČEZ :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale chápeš, že Praha je distribuční uzemí PRE a ne ČEZ, takže tvoje "uvidíme", má stejný význam jako bys to psal o benzině u humpolce...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo jak se pozná distribuční uzemí PRE a ČEZ ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud je to opravdu dle území krajů, tak Supercharger na Vídeňské je už na "území" ČEZu.
cs.wikipedia.org/wiki/Distribuční_soustava

Takže ČEZ má svojí dobíječku v Praze na Budějovický vlastně na černo? No to mě teda podrž :D :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To místo je už ve středočeském kraji, tak jak to tam tedy přesně mezi ČEZ a PRE je?
google.cz/maps/@49.990524,14.489494,15.75z

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dneska si jim polévku na Vystrkově a co se nedozvím od vedlejšího stolu - eon a tesla to jedou ve velkem, bavili se o tam o tom lidi z PS brno s lidma z eonu. 12 parkovacich mist a co jsem vyrozumel a drobne zahledl v planech, budeme mit v CR mozna nejkrasnejsi stanici v evrope. snad budou brzo nejake oficialni obrazky. chtelo by to dotaz na eon, pokud jim patri i pozemek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Šéfe no my ti samozřejmě preventivně věříme, ale primárně ti stejně věřit nemůžeme, protože to může být jak informace jedna paní povídala tak dezinformace :) Čas však ukáže jak to opravdu je, každopádně spojení TESLA+E.ON by bylo pěkný. Německý E.ON už to hraje CNGčkem s Ruskem tak logicky by i zapadala vyvážená německý vychytralá strategie Elektro s Amíkem.
Takže říkáš SupraSuperdobíječka na VYSTRKOVĚ
6x TESLA
+
6x CHADEMO ?? .......... zajmavý ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To spis nebylo jedna pani povidala. vsichni lezli po stavbe s helmama a pred sebou meli rozlozeno planu jak na jadernou elektrarnu :) akorat o technologii nemluvili, takze co tam bude jsem nezjistil, na jednom planu ale bylo logo tesly.

Jasne. Informace od vedlejsiho stolu pri jidle polevky a drobne zahlednuti planu . To jsou super info..

---

heros

No, stejně jako valná většina zdejších informací   :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen mi hlava nebere ale vlastnický práva k pozemku má E.ON soudruzi

ikatastr.cz

UPDATE: Takže se konečně dočkáme!!!!!!!!!!!!! :-)
Zítra se tam musím kouknout, mám kolem cestu.

EDIT:
Jen mi nesedí ty počty:
- 8 obdélníkových jam
- 12 nabíjecích míst

Nemá to být 6x SC + 2x CHAdeMO+CCS?

---

Hyundai Kona 64kWh, 15.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.100 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neee je to kamufláž pro SC PRÁGL Vídeňská. Pozemek je E.ONu a bude tam 8x 55kW CHADEMO ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

6xx TESLA SC Vystrkov :) no to je prostě SÚÚPRRRR :))

mapy.cz/zakladni?x=15.3412197&y=49.5223416&z=15&source=firm&id=435185

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jó vedou tam kabely a kousek vedle je FVE

mapy.cz/turisticka?x=15.3445349&y=49.5166755&z=15&source=firm&id=435185

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To není HUMPOLEC, to je TESLA VYSTRKOV :))

google.cz/maps/place/Humpolec/@49.5367845,15.2736258,12z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x470cfc71d9325e1b:0xdfa2b0143d060cdd

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak tak VYSTRKOV

google.cz/maps/place/396+01+Vystrkov/@49.5208501,15.3248278,14z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x470cfc9aac72e867:0x400af0f66162da0

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Seznamte se hoši budoucí SC TESLA VYSTRKOV

google.cz/maps/@49.5216207,15.3473268,3a,75y,37.14h,65.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1skJXPzjfDrVlUqcSmpZZp0A!2e0!7i13312!8i6656

Jako nemůžu si pomoct, ale šedý špendlík vidím jen v základním pohledu, když odroluji dolů na https://www.teslamotors.com/en_EU/supercharger. Jakmile si mapu přiblížím, tak na https://www.teslamotors.com/en_EU/findus#/bounds/65,55,34,-11,d?search=supercharger&name=Europe nevidím špendlík žádný, i když vypnu všechny filtry a nechám jen Destination Charging. Zkoušel jsem to několikrát a nic. Co dělám špatně?

---

Hyundai Kona 64kWh, 15.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.100 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

všechno :)) na přiblížený mapě nejsou žádný budoucí sc ani ty ve výstavbě. Takže jedině dobře bude když toho necháš :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teraz som si vsimol sedy stavebny spendlik aj pri Bratislave. Kraaasne sa nam to rozrasta. U nas bude druhy SC asi na dlhsie obdobie aj posledny. Osobne tipujem ze po dokonceni severnej casti D1 na Tatry pribudne este jeden tam za cca 5 rokov a bydeme mat hotovo.
Kto ma garaz a chademo konektor ich viac ani nikdy potrebovat nebude.

Ano , to odpovídá tomu, že Tesla kooperuje s PKN ORLEN, v německu má u STAR 2 nabíječky, v Polsku také 2 (no 1 a půl) :), takže dotaz nejlépe na mluvčí Benziny nebo přímo do PKN ORLEN.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je fajn. Co se tím změní?

Tesláci budou konečně moci zdarma jezdit z východu na západ čr. Nebudou alespoň tolik blokovat ostatní nabíječky neteslákům.

Bude to velká virální propagace a bude tudy projíždět daleko víc lidí v Teslách a víc lidí si vezme na vejlet do ČR Teslu. A hlavně na Tesla mapě zmizí nápis Zde jsou lvi! ;D

Obrázek uživatele Vasek e-UP

Ma nekdo zpravy kdy a kde se bude stavet,kdy se do toho konecne kopne?projekt EONu Fast-E?....on je vlastne asi porad cas...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak. Na Ampéru jsem vyrozuměl, že kopnout se tam nikdo v dohledné době určitě nechystá. Zkušenost ČEZu je pro ně prý dostatečným varováním před unáhleným rozhodnutím. Doslova zaznělo, že již zahájili výběrové řízení, které ukončí někdy na podzim(!!) a pak budou pečlivě vyhodnocovat nabídky...

Doplním, že to pak už bude padat listí a potom sníh - takže máme jen jednu velkou jistotu: letos určitě nic nebude!! (((

Podle mne, ve skutečnosti jde pořád jen o úplatky, které u nás neoddělitelně provází veškeré dotace výměnou za obdivuhodně impotentní záruční a pozáruční servisní smlouvy. Výsledkem je, že dotace jsou vyčerpány, výsledek žádný nebo nedotažený (vzpomeňte mýtné brány, rádiové informace o překážkách tmc-rds a mnoho dalších...), přitom si nikdo na nikoho nestěžuje, normálnímu fungování vždy cosi záhadně brání, přitom nikdo za nic nemůže a všichni se shodnou jenom na tom, že by to chtělo ještě něco přisypat, aby pak už bylo všechno konečně tip-ťop..... (((

Obrázek uživatele PaRi

Žila, byla, jednou jedna polostátní firma, která tak dlouho váhala, až si fandové vybudovali nejhustější pokrytí WiFi na světě. A pak byla jiná firma, která tak dlouho prudila, až se lidi naučili grabovat CD, a pak ještě jiná, a jiná, a jiná... Takže s ČEZem nebo bez ně, nabíjet se bude.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

To chce jenom decentralizaci zdrojů energie. Stejně jako se decentralizovali sálový počítače. :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

E.ON na Ampéru říkal, že musí vybrat dodavatele dobíjecích stanic (předpokládám, že to je požadavek dotace, protože tuto stanici jistě postaví s dotací jako součást FAST-E). To, co tady můžou dělat je příprava, tj. roztáhnout po ploše příkon, připravit parkovací stání a pak (na podzim, až je vyberou) tam umístit dobíjecí stojany. Jásal bych teda až ve chvíli, kdy tam něco funkčního bude stát.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Poslal jsem mail tomu eonu z Amperu(miroslav.fialka@eon.cz), ale asi mu nestojí budoucí zákazník za odpověd. Inu klasický přístup nabubřelých dinosaurů.

Obrázek uživatele Vasek e-UP

ja jim psal asi pred mesicem-NIC, pojdte budeme vsude psat a rikat ze EON neeexxxisstuje !!! Hajz....!!

Normální Vystrkov :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je příznačné pro situaci v této zemi, že musel přijí Američan zpoza oceánu, aby nám postavil dobíjecí stanici klíčovou pro celou existenci elektromobility v ČR.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1) Jak víte, že stanici staví Američan zpoza oceánu? Podle špendlíku na mapě?
2) Chápu jásot majitelů Tesly, ale nerozumím, v čem je Supercharger klíčový pro celou existenci elektromobility v ČR. Zejména majitelé ne-Tesly musí vysloveně chrochtat blahem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

1) Tak jistě, tesla charcher bude stavět Rus, kdepak by to stavěl amík, to dá rozum :D Asi jako CNG plničky E.ONu na Benzině stavěl polák, když je ta Benzina je to polská firma nebo stavební firma moravská, tak to staví moravák :D. Co slovíčkaření mající demagigicky dokázat nepravdu a zesměšnit?

2) Lze rozumně provozovat automobil Tesla a ten překvapivě lidé hodně kupují a dají tak vzniknout komunitě elektromobilů vě větším než "hobby" měřítku.
Stavba nabíječek byla pochválena i od myslím Audi představitele? Asi neví o čem mluví, když jejcih způsob chce zavádět i u nich po vzoru Tesly :D

P.S. jedna věc je zesměšňovat oponenta výblitky "chorochtat" apod. a jiná dávat argumenty...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ad 2- jedině tím, že tesláci nebudou tolik překážet na ostatních neSC nabíječkách(alespoň při cestě BM-PH).

Obrázek uživatele jurazhor

to skoro vypadá,že u nás už těch EV jezděj mraky

---

jurazhor

cca 1000 a cca 10% z toho jsou Tesly

ono tohle je ale hodne ulevne pro budoucnost, to ze dnes je tech EV v CR tisicovka neznamena, ze do 5 let jich nebude treba 10 tisic (a nebal bych se mozna ani vetsiho cisla, 5 let je celkem dlouha doba)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jezis to budou krusne 2 roky cekani na Teslu, z toho mi asi hrabne, uz chci jezdit!

2 roky je spíše minimum. Než dorazí Trojka do Evropy ještě potrvá. :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja Muskovi verim, ze v breznu 2018 by mohly uz do Evropy proudit trojky v plne palbe. Ale asi sem naivni :(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Teď ještě něco pod Olomoucem na tahu na Brno jak je v plánu.

Nemám a asi nikdy nebudu mít Teslu. Ale mám z téhle zprávy opravdu velkou radost.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už zbývá jen maličkost : jakákoli Tesla v garáži. (:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trefa do černého! Nezbývá než majitelům Tesel tiše závidět :( Nechtěl by se nejmenovaný elektrárenský koncern inspirovat a přihodit nějaké Chademo/Combo2?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Super víc takových šedých "stavebních" špendlíků. :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?