Tesla si patentovala nové chemické složení baterií, budou levnější a vydrží déle

Kanadská filiálka společnosti Tesla si aktuálně nechala zaregistrovat mezinárodní patent pro nové chemické složení li-ion baterií.

Bateriové články Tesla mají dnes formát 2170, tedy rozměr malého válce o průměru 21 mm a délce 70 mm.
foto: Tesla

Už v květnu 2017 jsme informovalo, že Tesla více než zdvojnásobila životnost svých baterií. Bylo to díky dlouhodobému výzkumu Jeffa Dahna a jeho týmu.

O dva a půl roku později se Jeff Dahn podělil o podrobnosti těchto nových bateriových článků, které podle něj mají mít životnost až 1,6 milionu kilometrů. Nyní si nové chemické složení také patentovala.

Patent nese název ‘Dioxazolones and nitrile sulfites as electrolyte additives for lithium-ion batteries’ a ani se nebudeme pokoušet ho překládat.

Ve zkratce jde o přidání nových chemických látek do elektrolytu NMC (nikl-mangan-kobalt) li-ion baterií. Tento typ baterií využívá Tesla ve svých stacionárních bateriových systémech jako je Powerwall a Powerpack. Dle patentu najde nová chemie využití jako ve stacionárních úložištích, tak i elektromobilech.

Výsledkem nového chemického složení je prodloužení životnosti, zlepšení výkonu a zlevnění výroby bateriových článků. Hovoří se nicméně o tom, že u v Číně vyrobených elektromobilů Tesla Model 3 bude Tesla přecházet na NMC články.

V současné době bateriové články pro Teslu vyrábí společnost Panasonic. Tesla ale dlouhodobě směřuje k vlastní výrobě bateriových článků a toto je další krok.

24 Comments on “Tesla si patentovala nové chemické složení baterií, budou levnější a vydrží déle”

  1. budliky budliky TESLA 😉 V 4Q2019 jsme rekord produkce
    budliky budliky TESLA 😉 V 4Q2019 jsme rekord produkce téměř 105k a rekord dodávek 112k. V roce 2019 jsme dodali 367.500 vozidel tj o 50% více než v 2018 … 😉

    https://finance.yahoo.com/news/tesla-q4-2019-vehicle-production-131648621.html

    Kontakt pro investory ;))
    ir@tesla.com

    https://www.investing.com/commodities/brent-oil

          1. Když byl hrubý zisk cca 150k (tj cca o 100USD dolů),
            Když byl hrubý zisk cca 150k (tj cca o 100USD dolů), nevěděl jsem jestli se to zhoupne a rostlo to po Q3 už dost. Pak bych na prachy zase musel čekat 3 měsíce a to si teď nemůžu dovolit.

            Takže mě ta „jistota“ něco stála. Málo víry 🙂

      1. já nevim jesi zaměstnancům ílon fňukával ať nakupujou
        já nevim jesi zaměstnancům ílon fňukával ať nakupujou nebo prodávaj každopádně aby makali jak fzteklý to vím 😉

        každopadně IXIC na rekordu a jen TSLA s NOCí jedou gembl zrovna když šulimána vodělali… jako u zbrojaře bych to ještě chápal ale u tesly jen s tím slabým zvýšením prodejů z 97k na 112k ??? ;))

            1. To nemusí být úplně pravda, shortování s sebou nese
              To nemusí být úplně pravda, shortování s sebou nese provize a úroky a (teď to číslo plácnu, detailně se v tom nevyznám) třeba za 15 let držení můžou prodělat i když akcie budou mít v tu dobu nulovou hodnotu.
              Ale jinak souhlasím, korekce přijde rozhodně a i když dlouhodobě věřím v růst a nedivil bych se ani desetinásobku, tak pokud bych si měl teď musel vybrat jednu z možností na následujícího půl roku, tak jdu do shortu.

                1. Zadna valka s Iranem nebude.
                  Zadna valka s Iranem nebude.

                2. Trump se o to snaží už dlouho a stálo to spoustu peněz na
                  Trump se o to snaží už dlouho a stálo to spoustu peněz na přípravy. Vždycky to začíná odchodem amerických občanů ze země útoku.

                3. Nezvítězí. Akcie nemůsí růst do nebe (ale fakticky
                  Nezvítězí. Akcie nemůsí růst do nebe (ale fakticky můžou díky inflaci), ale ti shorteři otevřeli svvoje pozice za daleko nižších hodnot a spousta z nich už uzavřeli co mohli a prodělali na tom jenom za loňský rok (2019) přes 3 miliardy dolarů.

                  To by museli otevřít znovu a nikdo jim nezaručí že to nepůjde zase nahoru.

Napsat komentář