Tesla by se měla spojit s Uberem, šéfovat všemu bude Musk, navrhuje investor

Jan Horčík - 22 Srpen 2017

Jason Calacanis, jeden z prvních investorů Tesly a Uberu chce, aby se obě firmy spojily a šéfoval jim Elon Musk. "V dopravě by všechny porazily," myslí si.auto Tesla Model S elektromobil Uber

Někteří majitelé elektromobilů Tesla Model S či Tesla Model X už dnes službu Uber využívají. Obě společnosti jsou považovány za silně disruptivní technologii.
foto: http://londoninstitute.ca/

Nápad na spojení společností Tesla a Uber zní možná na první poslech šíleně. Jenže vezmeme-li v úvahu nejnovější informace o elektromobilu Tesla Model 3 a přípravách na rozjezd služby sdílení aut Tesla Network, dává to naopak dokonalý smysl.

Navíc, Uber má dnes problém v osobě svého, dnes už bývalého, šéfa Travis Kalakanicka, kterého stíhají četné skandály. Elon Musk má naopak pověst šéfa, který si jde stůj co stůj za svým a nějakými skandály se příliš nezaobírá. Nemá na ně prostě čas.

Jason Calacanis, americký internetový podnikatel, investor a zakladatel sítě webových magazínů Weblogs, Inc., si myslí, že spojení obou společností vytvoří v oblasti dopravy neporazitelného giganta.

Jen pro zajímavost, už před dvěma lety jsme informovali, že Tesla možná rozjede vlastní systém sdílení aut a bude konkurovat Uberu. Bylo to jen krátce potom, co tehdejší šéf Uberu Kalakanick poptával u Tesly půl milionu robotických aut.

Jak ale upozorňuje Fred Lambert, šéfredaktor magazínu Electrek.co, zatímco pro Uber spojení s Teslou dává smysl, pro Teslu už to tak jednoznačné není.

Ta se s pomocí svého pokročilého plně autonomního Autopilota chce zbavit řidičů. Navíc, Uber v jádru není nic jiného než relativně jednoduchá aplikace, kterou kodéři v Tesle zvládnou uhňoutat za pár dní.

Uber se může pochlubit celosvětově známým brandem, ale tím se může chlubit i Tesla. Obě společnosti navíc svou tržní hodnotou přesahují $50 mld. (což je zeména u Uberu značně diskutabilní).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Všichni si myslí, že by je Tesla nebo Musk měli zachraňovat. :)))
S tímhle jděte do pérdele.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...stejne jako tvuj komentar...

Obrázek uživatele Kuk

Nauč se aspoň přidávat odpovědi :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nekdo chce, nekdo si mysli..nekdo zase nechce, nemusi, a nemysli..Clanek je o nicem..

---

heros

No v podstatě máte pravdu. Ale je to o názoru jednoho člověka. Car sharing je zajímavý, ale zajímavější bude až budou auta jezdit sama.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station