Tesla radí, jak zabezpečit elektromobil Model 3 před zloději

Vojtěch Sedláček - 13 Únor 2019

Elektromobily Tesla se v poslední době stávají stále častěji terčem zlodějů, kteří kradou samotné vozy, ale i jejich obsah. Tesla proto poslala svým zákazníkům několik tipů, jak na správné zabezpečení vozu.auto elektromobil Tesla Model 3 červená red

V už se prodalo přes 100 00 elektromobilů Tesla Model 3. Zájem je o ně nejen mezi běžnými zákazníky, ale také mezi zloději.
foto: Tesla

S rostoucím počtem vozů Tesla v ulicích přibývá i případů jejich krádeží. S výrazným nárůstem počtu takových případů se nyní potýkají například policejní oddělení v Los Angeles a v Bay Area, kde jsou vozy kradeny především z velkých parkovišť.

Na tuto situaci zareagovala i Tesla, která zákazníkům z těchto oblastí rozeslala e-maily, ve kterých jim radí, jak mohou svůj vůz zabezpečit:

„Jako vlastník Modelu 3 můžete svůj vůz ještě více zabezpečit aktivováním dalších bezpečnostních funkcí. Chcete-li tyto funkce povolit, přejděte skrze dotykovou obrazovku do Ovládacích prvků-Bezpečnost a zabezpečení.“

Následně se vám rozbalí několik bezpečnostních prvků, které můžete aktivovat:

  • Pin to Drive: Vyžaduje zadání čtyřmístného pinu pro aktivaci automobilu.
  • Manual Entry: Zakazuje Passive Entry, tedy vstup do vozu skrze mobilní aplikaci. Pro vstup do vozu je vyžadován klíč.
  • Security Alarm: Aktivuje alarm vždy, když se otevře víko kufru či dveře bez blízkosti signálu klíče.

Tato opatření jsou účinná jako prevence před krádeží vozu, ovšem v poslední době se objevuje řada případů, kdy zloděj neukradl samotný automobil, ale pouze jeho obsah. Často se navíc stává, že zloděj od vozu odchází s prázdnýma rukama a jediné, co po něm zbyde, je jen rozbité okénko, přes které se do automobilu dostal.

Musk přislíbil, že by měl již velmi brzy přijít tzv. Sentry Mode, díky kterému budou zaparkované Modely 3 schopny monitorovat okolí vozu. V momentě, kdy detekují potenciální hrozbu, zahájí nahrávání na kamery a spustí alarm. Tesla v tomto řešení vidí prvek pasivní ochrany, který bude zloděje odrazovat od jakéhokoliv pokusu se k vozu Tesla jen přiblížit.

Majitelé Tesla Model S a Tesla Model X si mohou objednávat také tzv. Enchanced Anti-Theft System, což je hardwarové řešení v podobě pohybových senzorů, které se instalují do interiéru vozu a v případě pohybu spouštějí alarm.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavne PIN to drive je pekná blbosť. zadávať ho pri každej jazde a navyše sa klavesnica zobrazuje stále na tom istom mieste. Vôbec nie su vidieť stopy po dotykoch :D
V dnešnej dobe zadávať PIN :((

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevíš co mluviš, klávesnice je plovouci, pokaždé na jiném místě.

To jsem měl u Berlinga - čtyři dvojky. A bylo to na té klávesnici vidět, dvojka byla úplně obroušená :-). Nicméně i PIN je řešení, třeba se nemusí použít, ale kdo ho chce, proč mu ho brát - ať má PIN a třeba i PUK :-).

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Nie pri kazdej jazde, len ked chces.
A ked si paranoidny, mozes ten pin zmenit, hoci pred kazdym opustenim auta. No na druhej strane tu ficurinu vobec nemusis pouzivat.

https://elektrickevozy.cz/clanky/dodavky-modelu-3-do-evropy-si-vyzadaly-obri-nabijeci-stanici

Myslel. Jsem ze to vozi kamiony a ne po ose

Obrázek uživatele Anonym123

ak TMS a TMX vozili bez aku, predpokladám, že TM3 je "nabitá" akurát tak na manipuláciu - naloženie/vyloženie z prepravníka+nalodenie/vylodenie.
ak tak 300/3000 nabíjacích bodov ku počtu jednej zásielky mi pripadá, že zasa sa nabijú tak aby sa naložili/vyložili na prepravník
a potom pred odovzdaním SC v servise/predajni.

Tak to je padly na hlavu. Kdyz dojely par kilometru v usa z kamionu na lod tak snad to same zvladnou v Evrope a nemusi se tam stavet 22Mega nabijecek. Ledaze by se vsechny za tu cestu vybyly.

Taky to může být že mají spuštěnou klimu baterky na plno a vezme si to za cestu třeba 30%(s rezervou), tak po doplutí zase dají rezervu... ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Rendl ce zrušit 775 MEGA zlatýho padáku pro Ghosna ;)

novinky.cz/ekonomika/497271-renault-chce-zrusit-775milionovy-zlaty-padak-pro-zatceneho-exsefa-ghosna.html

tenkapítalismuj je ale divnej :)) a na druhým konci planety nemaj lidi co žrát ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF: Amazon and GM may invest in Rivian's electric pickup trucks
This could provide a tremendous boost to the fledgling EV maker.
To by mohlo být hodně zajímavé, jestli se rozjedou.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol