Tesla očekává růst obratu o 50%

Jan Horčík - 17 Únor 2011

, americká automobilka podnikatele , ve které drží podíl například , nebo , očekává letos růst obratu o 50 %. Důvodem je zvýšená poptávka po bateriích a .   
Tesla Model S

Tesla Motors vyrábí prozatím jediný elektromobil, a to sportovní . Toho prodala už přes 1500 kusů a zájem o něj se nadále zvyšuje.

Jde nejen o technologickou, ale nyní i sběratelskou raritu. Už dnes je totiž jasné, že v roce automobilka s jeho výrobou skončí. Sběratelé se proto chtějí předzásobit.

Obrat automobilky se má v roce 2011 vyšplhat na 160 až 175 milionů dolarů. To znamená zvýšení o 40 až 50 % proti minulému roku. Přesto zůstává a i nadále zůstane firma ve ztrátě. Ta ve 4. čtvrtletí 2010 činila 51,4 mil. dolarů.

Důvodem byly především zvýšené investice do vývoje nového rodinného elektromobilu . Ten má přijít na trh příští rok ve třech různých verzích lišících se max. dojezdem a samozřejmě i cenou.

Tesla Motors před několika měsíci úspěšně vstoupila na burzu. Upisovací cena byla 17 dolarů za akcii. Maximum je dosud kolem 30 dolarů, v současné době se akcie pohybují kolem 24 dolarů za kus.

Automobilka očekává první prodeje Modelu S na úrovni 20 000 kusů ročně. To je výrazně více, než jakých prodejů dosahuje se svým elektrickým roadsterem. Uspět má toto auto především díky levným bateriím.

Kromě toho chystá automobilka také další modely elektrických aut. Například ve spolupráci s Toyotou je to elektrické SUV (na trhu v roce 2012). Samotná Tesla pak připravuje vlastní crossover prozatím kódově označovaný jako .

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil