Tesla Model X se blíží, auto budou vyrábět roboti

Jan Horčík - 01 Červenec 2015

Automobilka Tesla Motors nedávno zveřejnila finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2015. A mimo jiné potvrdila uvedení elektromobilu Tesla Model X ještě tento rok.auto elektromobil Tesla Model X

Nákres elektromobilu Tesla Model X z roku 2013
foto: Tesla Motors

Fotky výrobní verze elektromobilu Tesla Model X se objevují čím dál tím častěji. Po Kalifornii dnes jezdí několik prototypů/betaverzí a začátek výroby elektrického se kvapem blíží.

Se zajímavou informací aktuálně přišel analytik Brad Erickson ze společnosti Pacific Crest Securities. Ten se nedávno byl podívat v továrně ve Fremontu, kde se vyrábí elektromobil Tesla Model S a kde se připravuje výroba Modelu X.

Podle jeho dojmů je výrobní linka pro Model X vybavena 3x až 4x větším počtem robotů, než výrobní linka Modelu S. To značí, že Tesla dál snižuje náklady na výrobu a především se snaží neustále zlepšovat kvalitu provedení svých aut.

U prvních Modelů S, které vyjely z továrny už před drahnými třemi lety, si totiž majitelé často stěžovali na nepříliš kvalitní dílenské zpracování.

Erickson v této souvislosti dále doplnil, že už dnes se ve Fremontu připravuje "několik autobusů" zaměstnanců na výrobu Modelu X. I přes větší množství robotů tedy i nadále zastanou velkou část práce lidé.

A na závěr ještě jedna zajímavost: stavba giga-továrny Tesla v Nevadě jde dokonce o něco málo rychleji, než se předpokládalo.

Zpět na HybridPřidat komentář

Pěkné vozidlo. Myslím že se mezi ostatními SUV nemá za co sytdět. A opět povzdech nad ostatními výrobci, proč své elektromobily musí designově vždycky tak strašlivě zprasečit. Možná je v tom ale nějaká nepsaná logika. Jestli bateriový elektromobil má být ošklivý, FCEV humus, pak mě už teď jímá hrůza jak bude vypadat takový vůz s nějakým next-gen pohonem :o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

řeknu ti tajemství: výrobci aut chtějí vyrábět nespolehlivá auta, která si lidé budou často obměňovat, což elektro-motor nesplňuje
druhé tajemství: ropná lobby

S tou poruchovostí se jim to tedy moc nedaří, minimálně u těch značkovějších. Naopak si myslím, že změna technologie je dobrý důvod, aby zlanařili ke koupi nových aut i ty konzervativní, co jinak neobměňují tak často.

třetí tajemství: demokratický stát - cca 2/3 ceny PHM jsou daně, o které nechce přijít.

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čtvrtý tajemství,
Stát zas tak blbej není. Pokud se dph nevybere z aut, tak si lidé koupí něco jiného.
Vždyť nová auta se nekupují jen proto, že by byla porouchaná, ale spíš, že jsou prostě stará.

psal jsem o PHM, ne o autech pane Anonyme

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele AudioTweak.net

Na oficialni obrazky Modelu X se muzete podivat zde:

http://www.teslamotors.com/modelx

a pro srovnani s modelem S

https://my.teslamotors.com/own#/model-x

---

AudioTweak.net - Humble Home of Newbie Tweaker

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

doufám, že změní ten hnusný a už 50 let zaostalý interiér
křídlové dveře jsou taky fail

jinak je Tesla pro mě i tak nejlepší auto světa a jediné, které mě zajímá :)

Obrázek uživatele Jolinar

nutno dodat, ze finalni design Modelu X zatim nebyl odhalen...

Obrázek uživatele Jolinar

Neni.
V prvnich dvou odkazech je prototyp Modelu X. Co si mam myslet o tom tretim nejak nevim...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil