Tesla Model X: počet rezervací se blíží 10 000

Jan Horčík - 17 Březen 2014

Tesla Model X je chystané elektrické SUV americké automobilky Tesla Motors známého podnikatele Elona Muska. Výroba by se měla rozjet už koncem letošního roku. Podle webu Motley Fool se počet rezervací blíží 10 000 kusů.auto Tesla Model X elektromobil elektrické auto SUV

Elektromobil Tesla Model X už má téměř 10 000 rezervací, a to bez jediného dolaru na marketing. Tomu se říká síla značky.
foto: Tesla Motors

Podle finančně zaměřeného webu Motley Fool by automobilka Tesla Motors mohla dodávat v roce 2016 až 150 000 elektromobilů ročně. Pro srovnání, v roce 2013 dodala globálně celkem 22 477 elektromobilů. Zatím má ale v nabídce pouze jediný model, a to luxusní sedan Model S.

Už několik měsíců ale přijímá také rezervace na druhý model v pořadí, elektrické SUV s označením Model X. Podle informací magazínu Motley Fool se v současné době pohybuje počet rezervací (těch, kteří složili zálohu $5000) na 8356.

K tomu je ale navíc třeba připočíst odhadem asi 1000 dalších, kteří si objednali Signature Edition, kde je pořadí samostatné.

První dodávky tohoto vozu by měly v USA začít už na konci letošního roku. Ve velkém se výroba rozjede během roku 2015. Následně v roce 2017 chce Tesla rozjet hromadnou výrobu levného elektromobilu Tesla Model E. Ten bude asi o polovinu levnější než přeci jen prémiově zaměřený Model S. Má stát kolem $35 000.

S rozšiřujícím se globálním pokrytím, stále lepší známostí značky Tesla a novými modely má mladá americká automobilka ambice dosáhnout do roku 2020 na roční výrobu až 500 000 vozů. K tomu zároveň chce vybudovat vlastní giga-továrnu na lithium-iontové baterie.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

Neni pravda ze Tesle nedava ani dolar na marketing... Ve zprave pro investory 10-K se uvadi ze jejich hlavnim marketingem jsou sice media, ale i presto investuji do jineho druhu jako je product placement, socialni site, predvadeci jizdy pro verejnost a dalsi...

Ne ze bych to cetl cele, ale nekde jsem to tam zahledl :-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

To je pravda, investice do marketingu samozřejmě musí být, ale vyloženě do marketingu Modelu X toho zatím mnoho vloženo nebylo.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

jo to je fakt, krome predvadecky prototypu a vystavovani na autosalonech a v obchodech pri nekolika prilezitostech toho zatim bylo fakt malo...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ke dni 9.3.2014 to bylo cca 11827 ks.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upřesnění, máte nějaký zdroj podle kterého je možné to ověřit?

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2. příspěvek v téhle diskuzi je aktualizovaná tabulka: www . teslamotorsclub.com/showthread.php/7535-Model-X-Tally (nelze mi vložit klasický odkaz)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?