Tesla Model S ujel 625 km na jedno nabití

Jan Horčík - 02 Září 2013

Studenti z Technické univerzity v Eindhovenu dělají další skvělou reklamu Tesla Motors a jejich elektromobilu Model S. Automobilka aktuálně rozjela po Norsku dodávky také do Nizozemska, a tak si studenti řekli: ujedeme co nejdál. A v běžném provozu ujeli 625 km.auto elektromobil Tesla Model S bílá barva

Elektromobil Tesla Model S se v dojezdu hravě vyrovná běžným vozům se spalovacím motorem
foto: Tesla Motors

Nizozemským studentům se s elektromobilem Tesla Model S podařilo na jedno nabití ujet 625 km při průměrné rychlosti 38,6 km/h. Jezdili za běžného provozu po nizozemských silnicích. A dodržovali předpisy.

Nedosáhli tak sice na světový rekord, který už dříve s Modelem S dokázal ustanovit jistý David Metcalf na Floridě (680,7 km), ale nebyli od něj zas až tak daleko. Ustanovili tak alespoň rekord evropský. Navíc, Metcalf s autem jezdil skutečně opatrně a pomalu při průměrné rychlosti 29 km/h.

Studentům trvala jízda celkem 16 hodin. Znovu se ukazuje síla elektromobilu Model S a schopnost výrazně vyššího dojezdu, zejména v městském prostředí a mimo dálnici, než podle oficiálních statistik.

Dokonalé načasování u příležitosti toho, že Tesla začala dodávat první evropské modely Modelu S po Norsku také do Nizozemska. A v Norsku otevírá první Superchargery.

GreenCarReports
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na youtube lze dohledat video "Athon Real Long Distance Record attempt" (Vložil bych link ale nechci se registrovat)
Na mě to působí, že se pohybovali na vedlejších silnicích a ne v běžné dopravě. Šlo o to dojet co nejdál. Takže realita bude zase jinde.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Porovnávať elektromobil a klasické vozidlo so spaľovacím motorom je dosť ťažké, museli by sa zarátať všetky náklady počas životnosti vozidla (u elektromobilu asi bude hlavný limit životnosť batérie - čo ale neznamená že je vhodný do šrotu)Naproti tomu klasické vozidlo v priebehu 10 až 12 rokov, čo by mohlo byť porovnateľné s životnosťou batérie u elektromobilu spotrebuje slušné peniaze v podobe drahšieho paliva, náhradných dielov a aj z dôsledku nižšej účinnosti pohonu.
J eúplne fuk, či má vozidlo dojazd 1300 km - to nikto neabsolvuje na jeden krát, takže tento argument je nepodstatný.
Ak Teslu S porovnám s údajmi u Tesla Roadster, tak dojazd už pri 90km/h u roadstera bol viac než dostatočný - jediné, čo odrádza sú veľké počiatočné náklady pri kúpe elektromobilu takých parametrov ako je Tesla S a samozrejme v našich podmienkach veľmi slabá sieť nabíjačiek....

Ano ve směs souhlas.
Přesně tak životnost baterie je určitě přes 10 let. Stejně jako morální životnost samotného auta. Starší automobily by se vůbec neměli už na silnicích objevovat.
Ještě bych ale přidal, že spalováky po celou dobu co uvažujete vypouští obrovské množství jedovatých látek do vzduchu, který potom dýcháme. Stačí si jen vzpomenout až teď v zimě půjdete po městě když bude smogová situace. To doporučuji se zhluboka nadechnout, aby jste věděli o čem píšu.
Dále spalováky vydávají daleko větší hluk (na ulici člověk neslyší ani vlastní slova), dále co už nikdo nezmiňuje jsou i daleko větší vybrace, které člověka unavují na delších cestách, no ono stačí i kratší půl hodinová cesta do práce.
A co se týka nákladu na Teslu model S tak bych řekl že jsou srovnatelný, neli dokonce levnější než podobné auto se spalovacím motorem, které stojí také kolem 2 miliónů.
V nákladech jde spíš o auta typu Oktávka, Fábie, nebo miniauto, která tu bohužel ješttě nejsou, nebo jsou, ale jsou právě nesmyslně 2-3 x dražší než spalováky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... a až tomu hošové přidají schopnost rekuperace, bude to pro skeptiky konečná.

Obrázek uživatele mroz

To mě dostalo: "Elektromobil Tesla Model S se v dojezdu hravě vyrovná běžným vozům se spalovacím motorem" :D

Spalováky mají rozhodně na víc, než ujet 625 km s průměrnou rychlostí 38.6 km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi nechápete pojem průměrná rychlost. Podle logů z BMS mám ještě o něco menší proměrnou rychlost při příměstském ježdění, které zahrnuje většinu úsekům kde se jezí 70km/h i víc. Při jízdě po městě je průměrná rychlost jenom asi 20-25km/h a to bez kolon, pouze štosování na semaforech.

Ono když si vemeš průměrnou jízdu jakéhokoliv vozu, tak se okolo týhle rychlosti stejně budeš motat, jakmile vjedeš do města a budeš popojíždět, tak ti jde průměr okamžitě dolů.

Spíš než tyhle dva údaje je důležitých těch 16h.

Obrázek uživatele mroz

když se týpci snažili udělat rekord, tak určitě nejezdili po městě, ale brzdili provoz někde na okreskách :D

jinak: http://www.autorevue.cz/auta-s-nejvetsim-dojezdem-vitezi-francouzske-diesely_3
1. místo Renault Megane - 60 litrů nádrž: v kombinovaném cyklu urazí 1333 km. Pořát se tu srovnává nesrovnatelné.
Výhody elektomobilů jsou někde jinde :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To už musíte být hodně zoufalý, když jako měříto "běžného spalovacího auta" vezmete diesel s abnormálně velkou nádrží a ještě to ponásobíte nereálně malou spotřebou.

1333km na 60l, tj. cca 4,5l nafty na 100km, to umí i moje Octavie z roku 2002.

Problém je, že do spotřeby se nezapočítává nutné palivo na regeeraci filtru pevných částic a to není zrovna málo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za 4.5 l/100km nafty jezdil i můj Renault 5 GTD z roku 1986 blahé paměti. Ale co třeba porovnávat vozidla srovnatelné velikosti i výkonu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Gerhard Plattner na skode fabii by vas oboch prekonal aj teslu model s.

Pche, ve fabii jsem udělal průměrnou spotřebu z Prahy do Teplic cca 3,8 litru nafty.

Ale problmém je v tom, že tyhle extrémy nejdou používat v běžném provozu, protože jsem jel prostě a na silnici zdržoval (pomalé rozjíždění, využívání setrvačnosti, maximálka 90-100 km/h.)

Běžně umí oktávka/fábie kolem 5litru na dálnici při 110 km/h.

S modelem S ujedou klidně i 600 km, podobně jako třeba s Opel Astrou kombíkem na benzín, nebo s Fábií na naftu taku ujedete cca 600 km.

Takže vybrat si extrém a pak to tady ukazovat jako průměl je opravdu dost mimo. I s benzínákem se dá ujet i jen třeba 400 km, když to opravdu honíte, a nebo když jedete hodně úsporně tak naopak klidně 800 km. Rozmezí je u některých aut hodně velké, stejně jako u elektromobilů.

Důležité je, že dojezd už u Tesly není rozhodující, není to ten mýtus co stále odpurci elektromobilů omýlají dokola.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ked nadtym uvazujem, so spalovacim motorom by bol dosiahnutelny maximalny dojazd jazdou ktora nieje prerusovana prestavkami, kedze pri zahrievani motora je vyssia spotreba. Pri elektromobile sa maximalny dojazd da dosiahnut aj s prestavkami a dojazd bude rovnaky?

Elektromobilu nevadí například stání v koloně (nepočítáme-li klimu a topení), časté rozjíždění, akcelerace a stoupání se nejvíce podepisují na dojezdu.

Takže pokud budou ty přestávky ve větším odstupu a na požadovanou rychlost se dá dostat nejlépe z kopce:), tak by to mělo bt úplně jedno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

u spotreby jde hlavne o to, ze ve meste se rozjizdite jen do nizkych rychlosti kolem 50km/h, a napriklad elektromotorka Brammo ma ve specifikaci 90km na dalnici pri rychlosti kolem 110-120km/h, zatimco ve meste zvladne 230km pri rychlosti dle predpisu... podle oficialni specifikace. To stejne plati i u elektromobilu, a ty stoupani nejsou zas takovy problem, berte v uvahu to, ze za kazdym stoupanim je take sjezd ;) :) a pri sjizdeni kopce jeste dobijite baterku, tim částečně vykompenzujete vetsi mnozstvi energie spotrebovane pro vyjezd kopce. Kazdy spalovaci automobil by pri sjizdeni kopce pouze brzdil brzdama nebo motorem, to znamena ze veskerou pohybovou energii spotrebuje jen na premenu tepla. (nektere novejsi auta maji ruzne priplatkove moznosti rekuperace, tzn. pri sjezdu nebo brzdeni se mechanicky pripoji alternator a nabiji baterii, pri jizde po rovince je alternator mechanicky odpojen od splaovaciho motoru a pripoji se pouze v pripade ze je 12V oloveny akumulator prilis vybity- ale ma to jen velmy maly vliv na spotrebu nebo opotrebeni brzdneho soustroji)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?