Tesla Model S: nový firmware v6.0 přináší lepší navigaci

Jan Horčík - 17 Září 2014

Majitelé elektromobilů Tesla Model S se aktuálně dočkali updatu firmwaru na verzi 6.0. Mezi hlavní novinky patří vylepšená navigace, která ukazuje i hustotu dopravy, nový úsporný noční režim napájení a chytré nastavení podvozku.auto elektromobil tesla model s firmware update v 6.0

Majitelé elektromobilů Tesla Model S se aktuálně mohou těšit z automatického updatu firmwaru auta na verzi 6.0
foto: Tesla Motors

Vylepšená navigace elektromobilu Tesla Model S s novou verzí firmwaru 6.0 získává v reálném čase data o dopravní situaci a dokáže případně navrhnout jinou trasu pokud je před řidičem zácpa nebo jiný problém. Pochopitelně to zatím funguje především v .

Další vylepšení se týká možností nastavení podvozku. Pokud má majitel Modelu S vzduchové pérování, může si nastavit, aby se na vybraných úsecích cesty automaticky aktivovalo a později, například na dálnici, opět deaktivovalo.

Zásadní novinkou je i nový šetřící noční mód NIGHTLY, který šetří energii v baterii mezi 10 večerní a pátou ranní, kdy auto využívá opravdu jen málokdo. Firmware v6.0 obsahuje také další malá vylepšení, ale některá slibovaná/avizovaná naopak chybějí: například možnost ovládat auto přes smartphone (zapnout/vypnout, otevřít/zavřít stínění či zamknout/odemknout auto).

V tomto případě mohou nejspíš za zdržení obavy z (ne)bezpečnosti těchto nových fíčur. Proto si ostatně Tesla nedávno najala hackery, aby ji se zabezpečením auta pomohli. Je pravděpodobné, že tyto a další nové možnosti se objeví v budoucích verzích firmwaru.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavá razbórka 85kWh baterie z Tesly: teslamotorsclub.com/showthread.php/34934-Pics-Info-Inside-the-battery-pack Ten chlap asi neví co s penězi. Prý rozebranou baterii použije na jiný projekt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"chybějí: například možnost ovládat auto přes smartphone" - to už je tam od začátku, přinejmenším zmíněné odemykání/zamykání, lokalizace, pak houkání, stav dobíjení, atd.

jinak tenhle update už mám přes týden a ta hustota dopravy funguje výborně (v Praze)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi tady moc majitelů Tesly nebude.Škoda jen, že lidé kteří mají více peněz si koupí raději Porche,Audi nejlépe šestiválec a smrdí s tím po Praze, navíc se tváří, že řídí minimálně kosmickou loď. Frajer je právě člověk, který si koupí Teslu,revoluční technologie,která předběhla všechny automobilky.Budoucnost v dopravě je elektřina. Díky pane !

Obrázek uživatele Jolinar

po CR jezdi zhruba padesatka Modelu S, ikdyz nektere na Nemeckych a Svycarskych znackach :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ne některé, ale většina.

Obrázek uživatele Jolinar

na Srazu Tesel na hotelu Moninec bylo vice majitelu na ceskych znackach nez cizich (zhruba v pomeru 4:1)... uvidime jak to bude vypadat v Tatrach...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla je moderní stroj který zajímá hlavně lidi myslící dopředu a pokrokově. Ve starší movité generaci těchto lidí moc není a my mladší nemáme peníze.
Teslu nejde ještě koupit za rozumné peníze ojetou. Osobně jsem teď kupoval nové auto(ojetinu, na novotu nemám) a hledal jsem bezpečné auto(narodilo se nám první dítě) se slušnou výbavou co mě slušně odveze s maximálním stářím 3 roky. Tesla model S je na toto úplný ideál až na ty peníze.
Když jsem to dal do hromady tak mě vyšel jako stroj splňující mé požadavky a zároveň tak nějak šetrný, velký 4,2L V8 ve 2,3t vážící limuzíně a nechávám to předělávat na LPG.

Je to paradox, ale protože prostě nemám těch peněz tolik tak si musím koupit V8...(dělá se i s V6 ale jsou tam problémy s LPG)
tak trochu se za sebe stydím.

No co, za pár let na tom snad budu líp a už si budu moct dovolit Teslu, zatím je ale pouze ve snech..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To já bych si hvízdal i mít jen na tu V8 3 roky starou.

Takhle se musím placatit v 12 let starém autě, protože nemám na nové.
Holt to budu v tom starém vraku překlepat ještě ty 3 roky a pak to vyměním za novou elektriku a bude klid. Kupovat další benzín/naftu u6 prost2 nebudu.

Obrázek uživatele honza.t

TESLACCESSORIES Collection by EVannex™
https://www.youtube.com/channel/UCQSzPXP2_4SfyZ08rehgZEQ


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.