Tesla Model S nově stojí $59 900 před dotacemi

Jan Horčík - 30 Listopad 2012

Že Tesla Motors zdraží elektromobil Model S už jsme psali. Teď už víme i přesně o kolik. Nejpokročilejší elektrické auto na trhu bude nově stát $59 900 před federální a případně dalšími dotacemi.auto elektromobil Tesla Model S červená karoserie

Tesla Model S stojí teď o $2500 více
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors ohlásila cenu elektromobilu Model S už v březnu 2009. A až do konce listopadu 2012 se jí ji podařilo udržet na stejných $57 400 před dotací.

Se znovuzvolením Baracka Obamy jakožto amerického prezidenta to ale zároveň vypadá dobře se zvýšením federální dotace ze $7500 na $10 000. A tak Tesla Motors neváhá a zvyšuje cenu Model S na $59 900.

Jakmile Obama dříve či později ohlásí zvýšení federální dotace, bude cena pro koncového zákazníka stejná jako dnes, tj. $49 900.

“Věříme, že první zvýšení ceny za čtyři roky, navíc jen o polovinu inflace, je pozitivním odrazem našeho návrhového procesu a dlouhodobého plánování,” komentoval zvýšení ceny elektromobilu Model S George Blankenship, vice prezident automobilky.

Zvýšení ceny se nebude týkat těch, kdo rezervují svůj Model S do 31.12.2012 a následně v předem zadané době finalizují svou objednávku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Teq

Amikom to treba, zozeru mrte ropy s ich velkymi ohavami (nie autami)
Na druhej strane my by sme mohli zacat palit menej uhlia (na vyrobu tepla a elektrickej energie) a nahradit to zemnym plynom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lidi, tesle a elektromobilismu fandím! Ale nejsou dotace všeho druhu cesta do pekla:(? Amerika a po ní celý svět se nakonec utopí v dluzích... Jdu si sehnat koně a povoz!!! Pro jistotu:).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasne, ze dotacie umelo krivia trh. Nam sa nezda, ked v Amerike dotuju elektricke auta. A naopak nam (Europe) Americania zase tvrdia, ze dotujeme vlaky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.