Tesla Model S je v Číně, staví se tam i Superchargery

Jan Horčík - 23 Leden 2014

Elektromobil Tesla Model S se oficiálně začal prodávat 1,35 miliardám obyvatel Číny. Cena je stanovena na 734 000 čínských jüanů, v přepočtu asi 2 420 000 Kč. Dle tamních měřítek jde o výjimečnou cenu. Tesla zároveň potvrdila budování sítě Superchargerů také v Číně.auto elektromobil Tesla Motors Tesla Model S Evropa Čína prodej

Elektromobil Tesla Model S se prodává v USA, Evropě a nově také v Číně. Brzy přibudou i další trhy.
foto: Tesla Motors

Rychle bohatnoucí čínská střední a vyšší třída neváhá za nová auta utrácet nemalé prostředky. Vlastní auto je dnes v Číně, podobně jako v Evropě a USA v 90. letech, symbolem společenského postavení. Čím větší a luxusnější, tím lepší.

Elektromobily ale v Číně pořád ještě moc nefrčí, a to navzdory obrovským dotacím tamní vlády. Zato elektrokola a elektroskútry, na ty tam narazíte prakticky všude.

Cena 734 000 čínských jüanů platí pro elektromobil Tesla Model S v 85kW verzi, tedy nejvyšší model. "Taková cenová struktura je pro Teslu trochu risk, ale chceme pro čínské spotřebitele udělat správnou věc," píše v tiskovce automobilka. A v zápětí dodává:

"Pokud bychom se měli chovat jako ostatní v našem odvětví, klidně bychom mohli nasadit v Číně dvojnásobnou cenu proti USA. My ale děláme věci jinak…," píše dál Tesla. Se svými zákazníky v Číně chce zacházet stejně jako se zákazníky v ostatních zemích - a hrát s nimi fair play.

To znamená, že cena Modelu S v Číně je stejná jako v , pouze doplněna o nevyhnutelné daně, clo a cenu přepravy. Přesné rozložení ceny je následující:

$81 070 - americká cena daného Modelu S
$3600 - cena přepravy
$19 000 - clo a daně
$17 700 - DPH

CELKEM: $121 370

Podle tiskovky si Tesla do ceny dokonce ani nezapočítává náklady na plánované vybudování čínské sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger (které už stíhá budovat doma v USA a Evropě). Jiní výrobci přitom ceny svých aut v Číně často nadsazují až několikanásobně proti ceně na evropském nebo americkém trhu.

Pro Teslu ale může být "férová cena" kupodivu nebezpečná. Číňané totiž, podobně jako Rusové, pohlížejí na dražší produkty jako na kvalitnější, líbivější, případně přinášející vyšší společenský status.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Čína prichádza do Európy

Taxíky už tu sú a toto: http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000611/1375756/Dalsia-paradna--elektrika--z-Ciny-zvladne-stovku-za-5-9-sekundy- len ešte bude paráda. :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže do roka a do dne bude na trhu čínská kopie za poloviční cenu včetně superchargeru.

Obrázek uživatele Jolinar

kez by... netvrdte mi, ze by jste si nechtel koupit Teslu za polovicni cenu :)

ale uprimne tomu moc neverim...

Obrázek uživatele Jolinar

taky by jste mohli uvest ze Tesla v Cine uplne vypustila 60kWh verzi... Je videt, za baterie maji skutecne nejlevnejsi na trhu a maji na nich nejvetsi marzi :-)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za doplnění!

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?