Tesla Model S jako taxi v Tokiu

Jan Horčík - 14 Březen 2015

Elektromobil Tesla Model S se stává čím dál častěji oblíbeným vozem pro taxislužby. Nedávno si 167 kusů pořídilo amsterdamské letiště. Nově bude Model S jezdit jako taxi také v Tokiu.auto elektromobil Tesla Model S

Elektromobil Tesla Model S jako prémiové taxi
foto: autoevolution.com

Tokio je dnes se 40 miliony obyvatel považováno za největší světovou aglomeraci. V minulosti mělo obrovské problémy se znečištěním ovzduší. Nyní se ale situace lepší.

Zlepšení kvality ovzduší v Tokiu je dáno mimo jiné i přísnou regulací a sledováním znečištění. V ulicích jsou běžně rozmístěny tabule, které míru znečištění zobrazují.

Kvalitě ovzduší pomáhají samozřejmě i stále oblíbenější elektromobily. Japonsko dnes vládne jednou z nejhustších sítí rychlodobíjecích stanic na světě (). Lídrem je v Japonsku domácí automobilka .

V Tokiu, které mimochodem není oficiálně považováno za město, nýbrž prefekturu, aktuálně začala fungovat nová taxislužba, která svůj vozový park složila pouze z elektromobilů Tesla Model S.

Ty se přitom v Japonsku začaly prodávat teprve v září minulého roku. Na poměry japonského trhu jde ale o skutečně obří auto.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Pro centrum města je ideální taxi elektromobil. Při každém čekání na zákazníka na stojánce taxi může dobíjet.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Pokud se chce někdo projet Teslou za pár peněz, zde si ho prý může objednat jako taxi:https://www.liftago.com/cs

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Další příklad pro Čechy, jež argumentují nízkým dojezdem! Pokud se nějaký podnikatel rozhodne podnikat se službou založenou na elektromobilitě, a v takové aglomeraci jako je hustota zalidnění Tokia, je to více než reklama elektromobilu!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil