Tesla Model 3 musí mít dojezd přes 320 km, říká Musk

Jan Horčík - 23 Březen 2015

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, vystoupil během posledních týdnů několikrát na veřejnosti, aby sdělil světu své myšlenky. Mimo jiné také o levném elektromobilu Tesla Model 3.auto elektromobil Tesla Model 3

Návrh elektromobilu Tesla Model 3 vycházející z Modelu S v představě designového studia Design RM
foto: Design RM

Během otázek a odpovědí následujících po tiskové konferenci, na které Tesla ohlásila vylepšení navigace v elektromobilu Model S, se Elon Musk rozpovídal o chystaném Modelu 3.

V odpovědi na otázku týkající se dojezdu levného elektromobilu Tesla Model 3 Musk řekl, že "200 mil (320 km) je pro takový elektromobil minimum".

"Potřebujeme dojezd přes 320 km v reálném provozu. Ne 320 km při vypnuté klimatizaci a při jízdě na rovném povrchu," řekl Musk doslova. "Cokoliv pod 320 km prostě neprojde. Většina lidí chce ještě o 20 % víc," dodal.

Znamená to, že Tesla Model 3 nabídne reálný dojezd kolem 380 km? Určitě nejsme sami, kdo by si něco takového přál! Navíc, Musk stále tvrdí, že takové auto dokáže vyrobit za cenu kolem $35 000 bez dotací.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Tesla-Pickup
http://www.digitaltrends.com/cars/tesla-pickup-truck-elon-musk-goes-ford-f-150/

Obrázek uživatele honYa

Těším se na rok 2017 co předvedou pionýři průmyslu (Nissan, Tesla, Renault, Chevrolet), no a potom na odpověď druhé ligy typu koncern VW, snad se rozhoupou do roku 2020 :-DDD

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chevrolet je z koncernu GM !! To je nepřítel !! žádný pionýr ty komunisto :-))))))))))

Obrázek uživatele Hyperloop

Rád bych vás upozornil, že elektromobily VW na mnohých trzích patří mezi nejprodávanější ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A DOHÁJE S VWŠÁDEJAKTOPOŘÁTNEJDE :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zasekol sa ti CapsLock a nefunguje medzernik.

Ty jo, kdyz jsem to tady pred mesicem psal, ze se Musk chce nabalikovat na Tesle S, aby mohl delat "levne" auto (i kdyz levne si predtavuji jinak), tak jste se ma me sleteli jak supi, ze to je nesmysl. Paka!. Staci poslouchat rozhovory v Muskem, ikdyz chapu, proste to neni cesky .... Kazdopadne cena uz je konkurenceschopna, Superbu, A6. Uvidime.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Karotka už si zase vohřejvá polívčičku kecal jeden nadrženej :-)))))))))))))

Obrázek uživatele Hyperloop

Nepamatuji si, že by tohle tady někdo vyvracel. Vždyť je naprosto jasná strategie, která je každému aspoň trochu logicky a rozumně myslícímu jasná. Osobně jsem to tu aspoň dvakrát taky zdůrazňoval, především diskutérům, kteří to dodnes nejsou schopní pochopit a blábolí a předraženosti Tesly.

To je tak trochu exymoron co ste napsal :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Nemyslel jste náhodou oxymorón? ;) A opravdu nevím, v čem že si protiřečím.

A pardon preklep. V tom, ze je Tesla S predrazena, jasne ze je.

Obrázek uživatele Hyperloop

Jek se definuje předraženost?
Jediná definice, která mi přijde relevantní zní: "Mnohem vyšší cena, než kterou je trh ochotný akceptovat."
Vzhledem k tomu, že s odbytem Modelu S nejsou žádné problémy, pak se evidentně o předražené zboží nejedná ;)

Luxus je vdycky predrazeny. At vyrobim cokoliv, za jakoukoliv cenu, tak se mi vzdycky povede neco prodat. Treba si to kupuje ten, kdo se chce "nejak" odlisit napicital bych asi 10 velmi bohatych lidi ktere znam osobne, zadny z nich Teslu nema, teda ma, ale toho zase neznam osobne, takze nema.

Presne priklad Tesly, tohle auto si nekoupi kazdy a ani neni delane pro kazdeho a Musk take chce aby si jej nemohl koupit jen tak nekdo, ale pouze ti, kteri na to maji. Jak jinak pak vysvetlite ze dokaze vyrobit neco co ma polovicni hodnotu? Prototyp? Proste se snazi, aby krome investic nemel zadne dalsi vydaje a jeste vydelal.

Definice predrazenosti. V Parizske je spousta obchodu s predrazenyma (znackovyma) kabelkama stejne kvality jako od jine podstive ceske firmy a ty firmy co to vyrabeji nekrachuji, ti jsou zamereni na luxusni zbozi. Luxus proste kupuje jen ten kdo na to ma, aby se odlysil. I kdyz bych spise rekl, ze v pripade Tesly to je downgrade, kdyz to srovnam ze spalovakem za stejne prachy .. To je cele.

Obrázek uživatele Hyperloop

Karotko, já nějak nemám moc zájem se tady s vámi dohadovat, co je to předraženost už jen vzhledem k tomu, že to pořád máte potřebu definovat na základě vlastních emocí a toho, jak by to správně mělo být, než na na prostých faktech.
Stále tvrdím, že pakliže u zboží volně prodávaném na trhu poptávka převyšuje nabídku, pak cena zcela zřejmě odpovídá hodnotě, kterou lidé v daném produktu vidí a nelze mluvit o žádné předraženosti. Lze akorát konstatovat, že oproti průměrné ceně jiného zboží dané kategorie je toto dražší. Otázka je ovšem, zda takové zboží vůbec existuje, což v případě Tesly zrovna neplatí, jelikož neexistuje srovnatelný produkt na trhu a tudíž nelze ani s čím srovnávat. Srovnávání s auty postavené na zcela jiné technologii je značně zavádějící a tudíž mluvit o nějaké předraženosti je úplně zcestné.
To je celé ;)

No tak se nedohadujte, a konstatujte si co chcete, napsal jsem moji definici predrazenosti, ze se zrovna vam nelibi je mi uplne u pr...., podle me zadna definice neexistuje a je to pouze otazka pocitu. Cela vase arumentace se proste neslucuje s mym videnim sveta a to neni poprve. To je cele.

Obrázek uživatele Hyperloop

Ano, žádná skutečná definice neexistuje a to je přesně to, co jsem chtěl v první reakci naznačit. Takže až budete zase příště mluvit o předraženosti jako ve větě: "V tom, ze je Tesla S predrazena, jasne ze je.", tak mějte na vědomí, že jasné je to jen v rámci hranic vlastní hlavy ;)
Jinak díky za slušnou debatu ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby nebylo subvencí z rozpočtů v různých státech na koupení el.mobilu, tak je celá Tesla se ziskem a budoucností v háji. Viz Norsko. Zaplat bůh to u nás zatím není. Fascinují mě země, co jsou brutálně v dluhu a pořád něco dotují. Chceš jezdit "eko"-Kup si auto za plnou cenu jako já spalovák a jezdi. Po 3 letech si kup nový baterky za 2/3 ceny auta a jezdi dál. Za starý pěkně zaplat poplatek za ek. likvidaci. Ona by Vám ta zelená barva potom pěkně zčernala...

Obrázek uživatele Hyperloop

Opět snůška tisíckrát vyvrácených předsudků a nesmyslů.

Obrázek uživatele Jolinar

nevis o cem mluvis

Norsko je v dluhu?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale di ty brepto :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby nebylo subvencí z rozpočtů v různých státech na koupení el.mobilu, tak je celá Tesla se ziskem a budoucností v háji. Viz Norsko. Zaplat bůh to u nás zatím není. Fascinují mě země, co jsou brutálně v dluhu a pořád něco dotují. Chceš jezdit "eko"-Kup si auto za plnou cenu jako já spalovák a jezdi. Po 3 letech si kup nový baterky za 2/3 ceny auta a jezdi dál. Za starý pěkně zaplat poplatek za ek. likvidaci. Ona by Vám ta zelená barva potom pěkně zčernala...

Eko poplatky pro Teslu téměř nic nemění. Tesla nemá víc peněz kvůli dotacím na elektrické vozy. Tesla má cenu svých vozů všude stejnou a někde na to stát lidem přispívá a někde ne. Nevydělává na tom Tesla, ale ti lidé, co to kupují. Tesla má zisk stále stejný.

Když někteří lidé mají peníze na to, aby si koupili vůz za 2 miliony, asi pro ně není rozhodujícím faktorem, jestli jim na to stát přispěje nebo nepřispěje 150 tisíc. A jestli ano, tak rozhodně ne takový vliv, aby Tesla bez jediného dolaru vraženého do marketingu měla 35 tisíc zákazníků čekající na jejich vozy.

Chápu Vaši naštvanost na některé eko dotace, které osobně považuji také za okrádání státu. Například dotace na solární panely v Čr je vyloženě zlodějna. Do Tesly ale není důvod se navážet, ta automobilka si zaslouží uznání za to, co dokázala.

Jedna technicka. Tesla skončila ve ztrátě $108 mil. za 2014. Vyhled na 2015 je hodne optimisticky, mozna ze i diky tomuto vozu. Ale take se muze stat, ze v roce 2016 uz nebude Tesla existovat. Rozhodne trh.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pane Karotko, popravdě nechápu co furt řešíte. V jedné části píšete že je Tesla předražená a jinde zase, že je firma ve ztrátě. Předpokládám, že když firma má předražené výrobky, které se dobře prodávají měla by být v balíku. Něco jako Apple. Prostě blábol na blábol.

Obrázek uživatele Hyperloop

Už zase...
Tak znovu: je velký rozdíl, jestli záporný cashflow je způsoben velkými investicemi do rozvoje, nebo snižováním prodejů a zmenšování tržního podílů. V případě Tesly jde o první případ.
Sám Musk prohlásil, že neočekává čistou ziskovost Tesly dřív než někdy v r. 2020.
Takže si buď stoprocentně jistý, že v r. 2016 tu Tesla bude, pakliže někdo na její továrnu nevrhne atomovku ;)

Když už, tak $108 mil. byla ztráta za Q4 ne za 2014. Za 2014 byla ztráta daleko vyšší. A to se bavíme o GAAP a ne o non-GAAP basis, kde je Tesla zisková, protože si tam může započítat příjem za auta na leasing, který má k dispozici na účtě a může s nimi disponovat. Jinými slovy, Tesla měla na konci 2014 na účte více peněz, než měla na konci 2013.

Otázka je, jestli tahle ztráta je opravdu ztráta. Podle mě je slovo "ztráta" zavádějící, protože to zní jako kdyby Tesla na výrobě aut prodělala. Jenomže Tesla má z každého auta cca 26% čistý zisk. Tento zisk pak používá na obrovské investice do rozvoje dalších modelů, gigatovárny, superchargery, software updaty a podobně. Tesla je rozjíždějící se firma, která s penězi dělá to nejlepší co může - investuje je do rozšiřování. Kdyby Tesla tolik neinvestovala, byla by v "zisku" a mohla by si pískat.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za skvělý příspěvěk a celkové vyjasnění situace.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele PaRi

Tak, tak. Můj děda vždycky říkal, že majetek je to co máš, mínus dluhy. No a když porovnáme to, co Tesla měla a má, tak toho má stále víc. Tak jakápak ztráta, že...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Taky se to tak dá říct :-) Nedávno si známý otevřel půjčovnu lodí, ta se mu pak v jednom docela dobrém turistickém místě dost rozjela. Všechny peníze co vydělal (po odečtu nákladů) dal do nových lodí a ještě něco přidal ze svého. Bylo by dost hloupý říkat, že je ve ztrátě, přesto prakticky v identickém případě se takhle často mluví o Tesle.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Různé poplatky za eko-likvidaci jsou jenom okrádání lidí. Ve skutečnosti je o tyto specifické odpady poměrně velký zájem i na čistě komerčním trhu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a tyto zavažné informace že po třech letech je třeba nové baterky jste zjistil vlastní hlavou ??

no jak vy jste se dožil tolika let to naprosto nechápu, zdá se že Darwinův zákon nějak nefunguje, po třech letech možná pane mněníte baterčičku ve splováku, baterky v elektroautech mají životnost kolem 6 - 12 let min, ) těch 6 let většinou proto že podplacený agent ropy loby je úmyslně poškodí )

než začnete vypouštět blbosti, prosím přečtěte si něco, spousta lidí není blbá a jen se deklasujete a tomu kdo vás za takovéto kecy platí moc nepomůžete

Na toho pana nema smysl reagovat. Na Teslu nema, tak je pro nej nutne si ji zhnusit vsemi moznymi argumenty, ikdyz hloupymi. Typicke malomestacke reakce..

---

heros

Na toho pana nema smysl reagovat. Na Teslu nema, tak je pro nej nutne si ji zhnusit vsemi moznymi argumenty, ikdyz hloupymi. Typicke malomestacke reakce..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S ohledem na to do jakých extrémů hodlá EU hnát spalovcí motory
myslím že elektromobily budou pro čím dál větší část řidičů přijatelná volba.Netvrdím že auta na elektřinu jsou jednoduchá
ale spalováky začínají být neůnosně složité potažmo poruchové ruku v ruce s tím tlak na cenu nedostatečné testování atd rovná se výsledek že spolehlivost nových motorů začíná jít dolů skoro bych řekl že na vrcholu už spalováky byly ted je bohužel táhnou k zemi nové EU nařízení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je na jednu stranu pravda, na druhou stranu je třeba říct, jak zvládnou distribuční sítě takové zatížení dobíjením elekromobilů, bude muset být vybavena struktura k dobíjení. A především je třeba si uvědomit, že tu elektriku musí taky někdo nějak vyrobit a vzhledem k tomu, že dobíjení bude u řady lidí v noci, tak to určitě nebude fotovoltaika..
A co je nejdůležitějši...jakmile se elektřina jako pohon vozidel výrazněji rozšíří, tak vlády budou muset nějak doplnit výpadek financí ze zdanění ropných prodkuktů a pravděpodobně to udělají tak, že zdaní řekněme trakční elektřinu (resp. elektřinu obecně) a v tu chvíli začnou padat výhody elektromobil a jeden argument Teslistů - že elektřinu dobíjí zadarmo.
Poplatky za "eko" likvidaci starých baterek atd to už budou jenom drobnosti...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S tou distribuční sítí je tvoje úvaha nebo je to něčím podložené?

Obrázek uživatele Hyperloop

Co se týče ČR, tak už dnes třetinu vyrobené elektřiny vyvážíme a zcela bez problémů by pokryla spotřebu stejného ekvivalentu elektromobilů, co je tu dnes spalováků (a takový počet nelze očekávat dřív než někdy za 30 let), takže tohle je zcela irelevantní argument.

Distribuční síť kvůli tomu nijak zvlášť posilovat nebude potřeba.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vyvážet se může klidně dál. V noci je reálný přebytek výkonu několik GW, který dokáže napájet elektromobily nočním proudem ještě desetiletí. Soustava je na to globálně dimenzovaná, protože ve dne to normálně přenese. Paradoxně vyšší využití v noci nevyužitých kapacit by teoreticky mělo vést dokonce k poklesu cen elektřiny. Alespoň u fungujícího trhu.

Ta třetina by pokryla minimálně desetinásobek počtu aut, co jsou u nás registrované, ale to je jedno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč by to nebyla fotovoltaika?
Právě to je to, co si CEZ a jemu podobni uvedomily, a vznikla dohoda se státem, tedy boj proti Fotobaronum. Ano, prave ze dobiju v klidu pres den pres panely a v noci mi to bude putna!Proto ten Suprcharger, chápete? Z tech panelů to tam natlacite, este z denní zásoby! Takze tak...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aha, tak napřed se neučit česky, potom začít uvažovat tak, že elektromobil je tu pro uživatele a ne uživatel pro elektromobil...takže přes den jezdit a v noci dobíjet, jak bude ukládána elektřina pro dejme tomu 10 000 aut v Praze, aby se v noci dalo dobíjet všech 10 000 aut z fotovoltaiky? Dost blbě..jak se prostřídá v noci třeba 50 aut u Superchargeru? To jako se tam budou lidi střídat po hodinách?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi dobry koplex, ze? Na autoforu uz je abstak? Dlouho se tam nehazela spina na teslu co?

prečo si nevezmeš kalkulačku a nezačneš počítať? Auto v priemerne najazdí 25.000 km/rok. Na deň je to do 70km. Pri veľmi vysokej spotrebe 200W/km je to denne 14kWh. Pri 10.000 autách je to 140 MWh. Denná spotreba mesta Praha je 17.540 MWh (http://www.cenyenergie.cz/spotreba-elektriny-vody-plynu-a-tepla-v-ceske-republice/), čiže hovoríme o menej ako 1% náraste, ktorý bude predovšetkým mimo špičky a nabíjaný z normálnej, alebo 380V zásuvky.
Prečo aspoň trošku neuvažuješ, kým niečo napíšeš?

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak je jasné, že s nastupující konkurencí v podobě Chevroletu Bold, Nissanu Leaf 2. generace atd. prostě opravdu nic míň než 200 mil reálných nemá šanci projít, jinak Tesla ztratí pozici tahouna trhu a něčeho výjimečného.

Akorát je trochu problém při posilujícím dolaru, že těch 35 000 USD se už pomalu v přepočtu blíží 900 000 Korun. Samozřejmě, kde bude dolar za nějaké 3 roky, toť otázka.

Vzhledem k tomu, že stejně Teslu nakupujeme v ČR v Eurech nám to může být relativně jedno.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kupujeme? A kolik jich tu je? Většina lidí jí vychvaluje a uctívá, ale jednoduše na ní nemají, tak si osedlaj toho hnusného ropáka a před spaním sní...

Zatím si Teslu v ČR kupují spíše bohatí lidé a elektromobiloví nadšenci, kteří více-méně chtějí šetřit naší planetu, ale pro ostatní je zatím nedostupná, protože kdyby se chtěli vydat na výlet, moc daleko by nedojeli a to je problém. Do roka a půl tu budeme mít 3-4 superchargery a to změní situaci, Gigatovárna také pohne s cenou všech Tesel.
Model S je jedno z nejlepších aut ve své třídě, ne-li nejlepší (i když to je subjektivní pohled). Kluk z vesnice jako já si musí buď velmi poctivě šetřit nebo nakoupit akcie Tesly a doufat, že Musk má alespoň z poloviny pravdu, co se týká tý hodnoty Tesly za 10 let :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dnes máte Chademo od ČEZu na mnoha místech ČR za malý paušál. Tesla již dodává Chademo redukci. Navíc Tesla je možná jediný elektromobil, který dá trasu Praha-Brno na jeden zátah dálniční rychlostí. Takže v cestování po ČR problém není. Jen ta pořizovací cena není pro masy.

Jenomže Chademo nabíjí ani ne poloviční rychlostí, což je problém ve chvíli, kdy se člověk chce z té Prahy zase vrátit a nechce čekat hodinu a Chadema. Čas = peníze a to si každý člověk rozmyslí. Těch 20 - 30 minut na záchod a kafe po 400 km u superchargeru jinak dává smysl.

U Tesly si troufám říct, že normální člověk stráví průměrně časem u dobíječek méně času, než by strávil na benzínkách, protože v 90% nabíjí auto doma. Ale když se pak někam vydá, nechce čekat hodiny u nabíječky. Až tu budou superchargery, tohle se změní.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud byste vyjel s Teslou z Brna s nabitou baterií do Prahy, tak to půlhodinka na Chademu bude stačit na to, abyste se v klidu vrátil i s rezervou. Pokud byste potřeboval nabít baterii na více než 80%, tak se stejně ten výkon Superchargeru stejně snižuje. Uznávám, že myslet na to, kde budu nabíjet je i s takovým autem stále ještě potřeba.

Obrázek uživatele Hyperloop

Dolar logicky posiluje i k Euru.

To sice dává smysl, ale v tuhle chvíli se cena Modelu S nepohybuje podle aktuálního kurzu EUR/USD. Cena modelu S zůstává stále stejná a tipl bych že model 3 bude stát v poměru k modelu S stejně v usd jako v eurech, čili cca 1/2. Musk sám říká, že posílení dolaru je pro export Tesly značně ztrátová záležitost.

Obrázek uživatele Hyperloop

Osobně se poněkud divím, proč ceny Modelu S neupraví dle aktuálního kurzu. Stejně je to auto natolik drahé, že to zas nehraje tak podstatnou roli.
Nicméně marže je u Modelu S natolik vysoká, že na exportu určitě netratí. Jen mají prostě menší výdělek.

Tak jsem to myslel :-)

nebyl by link přímo na toto tvrzení?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tesla Conference Call

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také jsem na vážkách, jestli počkat, nebo nyní jít do hybridu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Úplný súhlas. Ja za spalovak už nedám ani cent. Šetrím na teslu3, ci novy leaf.
Som rad že dojazd 200mil vníma ako minimum, nie papierový údaj.
Práve toto su veci co odlišujú Muska od iných šéfov. Aspoň zatiaľ. Uvidíme kolko to zdrží začiatok výroby.

Technologicky ten dojezd jako takový není problém, ta baterie na to je již hotová od roku 2012.

Problémy jsou tu historicky dva:
1) zlevnit výrobu vlastního auta a jeho elektro komponent (cena článků baterie přitom není v podstatě žádný problém,ten je pouze nedostatečná výrobní kapacita).

2) aby Elon nevymýšlel kraviny a dal nám jen o 20% menší Model S, ostatně to po něm stejně všichni chtějí. :)

Obrázek uživatele Hyperloop

Osobně chci něco víc, než jen o 20 % menší Model S ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

TeslaS ma 5metrov. Ak odratas 20%, ostanu ti 4metre. O taku Teslu 3 zaujem nemam.

Obrázek uživatele Radovan

A já zase ano. Mám garáž na 2 auta za sebou dlouhou uvnitř 8,5 metru. Takže Peugeot Ion 3,5 metru a 4 metry Tesla a mohu si u obou pohodlně otevírat i páté dveře :-).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je garáž na loď.

:D

Obrázek uživatele Hyperloop

Souhlasím ;)

No mě by opravdu zajímalo jak by to tedy vlastně melo vypadat? Když vezmu ten render v článku a srovnám ho s BMW i3, Nissan Leaf, Renault Zoe, Chevy Bolt/Sonic tak si nějak nemůžu pomoct ale už ten samotný render je o ligu jinde. Prostě moc hezky vypadající vůz.

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak moc hezky vypadající určitě je. Teď je jen otázka, jestli takhle skutečně Model 3 bude vypadat, dle mě ne. I když nepochybuji o tom, že bude vypadat dobře, protože Musk si na designu velice zakládá a také lze očekávat že bude mít shodné designové prvky s Modelem S, stejné jako je má Model X.
Spíš mi šlo o to, že Model 3 bydle mě měl být i ve verzi kombi a vzhledem k tomu, že má být uveden na trh nejdřív za 2 roky, tak by měl i odrážet technologický vývoj. A ačkoliv i Model S se neustále vylepšuje, přeci jen v době uvedení to bude už 5 let staré auto.
A navíc, sám Musk prohlásil, že Model 3 bude úplně jiný.

Já se právě o výsledek docela dost obávám. Někdy vylepšení designu za každou cenu znamená ve výsledku naprostou prasečinu (moc hezky to tu někdo napsal k Toyotě Mirai). Kombík by byl určitě v Evropě přivítán s nadšením, a soudím že by mohl vypadat ještě lépe než sedan. Ale přeci jen to je americké auto a tam pokud vím kombíky zas takové nadšení nesklízejí?

Kombíky v Evropě pořád letí? Pokud ano, dovedu si představit že by někteří mohli mít z takového auta, co má navíc ještě jeden kufr vepředu, mírný infarkt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Američani náhodou umí udělat moc hezký kombík. Viz Dodge Magnum. V reálu vypadá ještě lépe, než na fotkách.

Obrázek uživatele Hyperloop

Musím potvrdit, že Dodge Magnum vypadá v reálu fakt dost dobře a hlavně opravdu majestátně. Vedle něj moje Mondeo vypadalo jak chudý příbuzný.

Nebo Chrysler 300

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to je ale hnus, panáčku. Kolik takový jejich kombík žere benzínu? To bude tak ke 20ti litrům na 100km, že?
Takový kombík by nás tady sežral.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S automatem to bude žrát přes 10, ale né 20. A tady stejně byla řeč jen o designu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

držím palce, poruchový ropný auta už u mě nemají šanci :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol