Tesla, která si nenechá dát pokutu a jiné aprílové žertíky

Jan Horčík - 02 Duben 2015

Možnost napálit někoho si včera na Apríla nenechaly ujít ani světové automobilky. Tesla například ukázala nový update firmwaru, díky kterému si auto nenechá dát pokutu.S lodí Škoda VisionSea představila značka svou první čistokrevnou motorovou jachtu

S lodí Škoda VisionSea představila značka svou první čistokrevnou motorovou jachtu. Atraktivní sportovní plavidlo mělo být skutečnou "bombou" z Mladé Boleslavi, která zrychlí tep fanouškům sportovních člunů.
foto: Škoda Auto

Česká automobilka Škoda Auto představila na Apríla motorovou jachtu Škoda VisionSea. "V rámci své Růstové strategie vstupuje česká automobilka Škoda Auto do nové oblasti podnikání," psalo se v aprílové tiskové zprávě.

Luxusní jachta Škoda

Designérský tým značky Škoda navrhl superostrou, zhruba 10 metrů dlouhou ‚střelu’, která svým expresivně dynamickým tvarem, precizností a vzhledem zřejmě stanoví nová měřítka ve svém segmentu.

Zeleně lakovaná jachta si přitom „vypůjčila“ i několik prvků ze studie kupé Škoda VisionC, jako například stoupající linii v zadní části okna kabiny.

Jak je pro značku Škoda typické, výrobce avizuje, že motorová jachta se bude vyznačovat vysokou funkčností a celou řadou ‚Simply Clever’ řešení. ‚Škoda VisionSea’ nabízí největší prostor pro nohy ve své třídě a obrovské úložné prostory.

Cvičení za volantem vozů Nissan

Nissan je známý spíše svými inovativními systémy na podporu řidiče, ale nyní bude první automobilkou, která nabízí možnost všechny tyto systémy vypnout.

Za tímto odvážným krokem stojí snaha pomoci řidičům zvýšit jejich kondici v reakci na evropskou studii, která odhaluje, že řidiči v tomto regionu patří k nejméně zdravým na světě.

Nissan Gy,m

Nová funkce GYM bude dostupná nejdříve u špičkových crossoverů Nissan X-Trail a Qashqai. Jediný dotyk tlačítka vypne všechny systémy podpory řidiče a ten si tak může při dojíždění do práce za volantem protáhnout tělo.
foto: Škoda Auto

Kromě odpojení inovativních systémů vozu, jako je např. inteligentní parkovací asistent, vypne tlačítko GYM rovněž funkce, které mnoho řidičů považuje za samozřejmost, jako je posilovač řízení a elektrické ovládání oken. Zvyšuje také odpor plynového, brzdového a spojkového pedálu a ztěžuje chod kulisy řazení, takže na řazení a řízení je nutno vynaložit více síly.

Nissan Gy,m

Zatímco během jízdy cvičíte, informační a zábavní systém vozu zaznamenává spálené kalorie a sleduje váš pokrok prostřednictvím nové aplikace Gym And Go.
foto: Škoda Auto

Ředitel divize péče o zdraví zákazníků Nissanu, Dr. P. Taka, k tomu podotýká: „Zdraví a pohodu našich zákazníků bereme velmi vážně - chceme, aby žili déle a kupovali více vozů. Proto jsme vyvinuli systém, který jim v tom pomůže."

„Rovněž nástup technologie autonomního řízení představuje další příležitost pro systém GYM. V budoucnu může vůz převzít starost o řízení, zatímco cestující použijí ovládací prvky jako cvičební stroje. Volant vám pomůže budovat bicepsy a na upravených pedálech můžete tlakem a protahováním posilovat nohy."

Tesla: opatření proti pokutám

Americká automobilka Tesla Motors ukázala na Apríla skvělou novou funkci pro elektromobil Tesla Model S. Krátce po vydání nového firmwaru, který zjednodušuje plánování cest, přichystala i funkci bránící tomu, abyste dostali pokutu za parkování.

V okamžiku, kdy auto detekuje přítomnost policisty snažícího se umístit za okno lístek, spustí auto samo stěrače. V případě že policista bude neodbytný, auto začne jezdit samo kolem dokola kolem bloku dokud policista svou snahu nevzdá.

Nissan, Tesla Motors, Škoda Auto
Zpět na HybridPřidat komentář

Jachta by nebyl spatny napad, motory na to jsou a zájem by se určitě našel taky :)
A to ježdění okolo bloku když nemůžu zaparkovat určitě jako funkce pro autonomní provoz do budoucna bude taky dobra vec.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Také jsem si u toho prvního nebyl jistý, jestli je to apríl, nebo skutečnost. Rozhodně by to bylo zajímavé rozšíření nabídky. Sice by se to asi neuchytilo příliš u nás (nebo nějaká menší verze možná ano), ale proč ne? Třeba by to mělo úspěch.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Všechno jsou to apríly :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jo, letos se jich urodilo dost.
Nicméně to nemění nic na tom že ta jachta by byla dobrý nápad.
Zajímalo by mne kolik lidí tím bude za pár dní zmatených a bude volat do škodovky kdy že bude možné jachtu objednat.

Já vim, ale při tom jak technologicky do toho dupe Tesla to není nemožné :) a ta Skoda Yacht by byla pěkná, aspoň by měli co dělat až jim skončí odběr spalováků :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.