Tesla jedná se Samsung SDI o bateriích

Jan Horčík - 25 Únor 2015

Výhradním dodavatelem baterií pro Tesla Motors byl až doposud . Ten byl také za rok 2014 největším výrobcem baterií pro elektromobily. Tesla ale podle aktuálních informací jedná s konkurenční Samsung SDI.Baterie společnosti Samsung SDI dnes používají především elektrická auta BMW i

Baterie společnosti Samsung SDI dnes používají především elektrická auta BMW i
foto: Samsung SDI

Panasonic byl v roce 2014 zdaleka největším výrobcem baterií pro oblast elektromobility. Dodal 2726 MWh. Druhá byla společnost AESC s 1620 MWh (společný podnik a ), pak třetí s 886 MWh, čtvrté BYD s 461 MWh, páté /GS Yuasa se 451 MWh.

Společnost Samsung SDI se umístila teprve na šestém místě s 314 MWh. Samsung dodává baterie automobilce BMW, tedy například pro elektromobil BMW i3 a . S tím jak budou stoupat jejich prodeje, bude na žebříčku stoupat i Samsung.

Podle deníku Korea Times ovšem Samsung jedná také s Tesla Motors. Ve hře jsou údajně dodávky 8 % baterií pro Teslu letos a až 40 % příští rok! , šéf Tesly, už dříve mluvil o tom, že dodavatele, zejména baterií, bude třeba diverzifikovat.

V této souvislosti je zajímavé zmínit, že giga-továrna Tesla na výrobu baterií má být spuštěna už příští rok. Náběh na plný výkon určitě bude pár let trvat, takže po tu dobu budou mít výrobci baterií možnost ulovit velmi zajímavý business. Otázka je co bude potom?

Podle našich odhadů bude i po náběhu giga-továrny na plný výkon pro Teslu nutné kupovat část baterií od externích dodavatelů. S objemy elektromobilů, které plánuje vyrábět (až 500 000 elektromobilů Model III, Model S a ročně) totiž nejspíš nedokáže vše pokrýt sama.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Na plný kotlík má mít ta Tesla Megatovárna 50 GWh. To by mě zajímalo, co má ještě Musk za lubem...

Že by ta lidová vozítka myslel vážně, nebo domácí 'akumulačky', nebo... ?

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (10000 km)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Musk už potvrdil, že Tesla začne vyrábět baterie pro domácnosti i průmysl. Kromě toho je ale důležitým investorem továrny také Panasonic, který nejspíš využije část produkce pro sebe.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tie cisla krat a delene nedavaju zmysel pokial Panasonic a spol nedodava iba Tesle.

Okrem toho, ako dopadla ta velka tovaren na baterie v Rusku, ohlasena pred rokmi ?

Ak su tie cisla skutocne, tak to znamena ze velka cast baterii sa doda z vyrob noname v Cine a len sa prepancuju.

Inak by na NB a spol toho vela nezostalo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak se píše v článku, nejde o výrobu baterií celkově, ale pouze o baterie pro elektromobily. Na NB a spol tam tedy skutečně zbývá 0.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

výroba byla v roce 2014 zastavena, prý z důvodu malého růstu v odvětví elektromobility, pro kterou byla továrna stavěna.
ru-facts.com/news/view/37951.html

Obrázek uživatele Hyperloop

Klasická ruská lež.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ty jo vy světě se strašně kecá že, to je samá dezinformace. Rusko proti zbytku světa metodou zakecávání :-) škoda toho desertecu ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dovera sa nerozdava, tu si treba ziskat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ty čísla mi moc nesedí. Stačí když se spočítá že tesla vyrobyla 35000vozů a když do nich budeme počítat 80KWh na baterii tak to dá 2800MWh nebo se pletu?

Dál by se uvést zdroj který se týká vyrobeného množství,kapacity baterii?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zde.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol