Tesla dokončuje obří Supercharger s 20 stojany

Jan Horčík - 09 Březen 2016

Tesla Motors dokončuje ve Fremontu v Kalifornii, jižně do své tamní továrny, svůj největší Supercharger. Nabídne 20 stojanů.Tesla Supercharger jsou dnes nejvýkonnější rychlonabíjecí stanice. Dokážou nabídnout výkon až 120 kW

Tesla Supercharger jsou dnes nejvýkonnější rychlonabíjecí stanice. Dokážou nabídnout výkon až 120 kW.
foto: Tesla

Až dosud se největší stanicí Tesla Supercharger mohla pochlubit Itálie. Supercharger ve Valle d’Aosta se může pochlubit 14 stojany. Na nové stanici ve Fremontu jich bude ještě o šest navíc.

Stavět více stojanů u nabíjecích stanic Superchager je nyní pro Teslu důležité. Se stoupajícím počtem prodaných elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X (za rok 2015 to bylo 50 366) se zejména během prázdnin tvoří u nejvytíženějších nabíječek fronty.

Dokončení nového 20stojanového Superchargeru ve Fremontu se očekává v nejbližších týdnech. Ve Fremontu přitom už jedna stanice je, a to přímo u továrny Tesla Motors na adrese 45500 Fremont Blvd, kde je k dispozici 12 stojanů.

Nový, větší Supercharger se bude nacházet na adrese 47400 Kato Road, jen kousek směrem na jih od Tesla továrny.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vídeňská 360,252 42
Status: Permit - 85 days
supercharge.info

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tj nejaký obrázky by nebyly??

forums.teslamotors.com/fi_FI/forum/forums/two-new-ca-bay-area-superchargers-nearing-completion

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a videa!!

youtube.com/watch?v=oXXhOLA1rBQ

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj

i61.tinypic.com/ka1t1w.jpg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

47400 Kato Road

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tož jich tam budou 20... Ale jedna bude i v ČR!
Nevymyslel již někdo způsob nabíjení ze SCh do našich Chademo-í? T-áci to obráceně mají...

Elektronům Zdar!

A k cemu by to bylo? I kdyz pomineme cenu konektoru, tak SC stoprocentne overuje, jestli je u nej auto, ktere ma pravo nabijet.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Jak znám naše SW kutily, tak český člověk hackne i Tesla SC. :-)

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

SC overuje nejen pristupova prava, ale take napeti, typ, cislo baterie. Urcite ho zajima tez najete km/miles a jina data. Kdyz mu nabulikujete ze v Leafu mate 90kWh baterii, tak vam do ni posle tolik elektronu ze budete mit Lead edition Red Bull - dostane kridla a zhebne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:))))))))))))))))))) 1

je to online system, takze abys to mohl hacknout, musel bys zaprve znat "dobijeci" kod nejake Tesly, zajistit si aby v dany okamzik dany kod byl spravny neb se meni podle nejakeho algoritmu a take aby dana Tesla s tim kodem v tu samou chvili nenabijela u nejakeho SC jinde, tak hodne stesti :)

Nepochybuji o tom, že je stojan zabezpečený proti takové manipulaci a jsem tomu rád, ale jsem v této otázce skeptický. Jsou prostě lidé, kteří takové zabezpečení berou jako výzvu a snaží se najít bezpečnostní díru. Hlavně můj povzdech neberte moc vážně.
Možná, že se i Tesla postupně zapojí do infrastruktury nabíječek a umožní i ostatním uživatelům nějakou formu placeného dobíjení. To by bylo mnohem zajímavější téma, než zjištění, že jde zabezpečení překonat.

---

hariprasad

Zapomínáte, že Tesla v každém okamžiku a pro každé své auto monitoruje jeho aktuální polohu, stav baterie, pohonu a všech systémů auta a mnoho, mnoho dalších údajů přes SIM kartu, která je neustále na spojení do Fremontu. Stejně sleduje i stav SC. Zjistí tedy, že někdo někam strká kabel nabíječky, u které však v dané chvíli nestojí žádné z aut s povolením použít SC..... :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hackeři vždy rádi testují své hacky u 125A nabíječky pro svůj notebook....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?