Tesla chystá nové varianty elektromobilu Model S

Jan Horčík - 08 Listopad 2012

Automobilka Tesla Motors vydala finanční zprávu pro 3. čtvrtletí kde mimo jiné potvrdila, že vyrábí přes 200 kusů elektromobilu Model S týdně. Šéf Tesly Elon Musk v následném konferenčním hovoru řekl, že příští rok uvede na trh několik nových variant tohoto elektrického auta.auto elektromobil Tesla Model S modrá karoserie

Tesla Model S dostane příští rok nové varianty. Pochopitelně. Tehdy už má automobilka vyrábět kolem 20 000 kusů ročně. Všechny přece nemůžou být stejné!
foto: Tesla Motors

Elon Musk při konferenčním hovoru doslova řekl:

“Příští rok nabídneme několik dalších variant Model S, které budou myslím velmi zajímavé. Navíc se chystáme naplno pustit do Modelu X a začít s návrhem třetí generace elektromobilu, který bude určen pro masový trh.”

Jaké konkrétní varianty Modelu S má Musk na mysli pochopitelně zatím nevíme. Můžeme se ale jen dohadovat o kabrioletu, variantě 4×4 nebo dokonce verzi s ještě vyšším dojezdem než je aktuálních 480 km (tj. s kapacitou baterie přes 100 kWh).

Kromě zcela nových variant elektromobilu Model S chystá Tesla Motors také nové úpravy a doplňky na přání pro stávající verze. Ty vycházejí primárně z požadavků zákazníků a bude je možné zpětně objednat i do již zakoupených vozů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímal by mě ten model pro masy. Jestli bude aspoň z poloviny tak dobrý jako model S, tak to může být dobrý tah na branku.

Obrázek uživatele Jolinar

Tou verzi 4x4 jsem si celkem jisty jelikoz Model X to bude mit a jelikoz vychazi ze stejne platformy byla by bylbost nenabidnout to v Modelu S. Bohuzel se to ale asi nestihne do vstupu na Evropsky trh (cca za 3 mesice) :(


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil