Terry Hershner přejel USA na elektrické motorce

Jan Horčík - 10 Červen 2013

Terry Hershner, ekologický nadšenec a aktivista, který žije “off-grid”, aktuálně přejel USA na své elektrické motorce. Elektromotorka to nebyla ledajaká, šlo o upravený model Zero S společnosti Zero Motorcycles.auto Terry Hershner elektrická motorka Zero S

Terry Hershner s fanynkou a svou upravenou elektrickou motorkou
foto: Terry Hershner

Vzhledem k tomu, že úpravy elektromotorek jsou to čím se Terry živí, nebyl pro něj žádný problém doplnit 9kWh baterii na kapacitu 18 kWh a zvýšit výkon palubní dobíječky na 7,6 kW. Navíc provedl i aerodynamické úpravy a jeho elektromotocykl tak dokáže ujet až 240 km na jedno nabití.

Ráno 31. května se Terry Hershner vydal na cestu z domovského San Diega v Kalifornii, aby za pět dnů a 15 hodin, 5. června 2013, dorazil do Jacksonville na Floridě. Výrazně ho ale zdržela asi 40hodinová oprava motorky v Texasu. Celkem najel 4280 km.

Podle svých slov se Terry nemůže dočkat, až se na stejnou cestu vydá znovu. “Kdyby šlo všechno hladce a nemusel jsem opravovat a stavět na dálnici kvůli zácpám, šlo by to zvládnout za tři dny,” tvrdí nadšeně.

Prakticky vypadala Hershnerova cesta zhruba tak, že dvě hodiny jel a následně hodinu dobíjel – sebe i motorku. Cestovní rychlost se – kde to šlo – pohybovala od 110 km/h do 135 km/h. Shodou náhod nebyl Terry jediný, kdo se vydal na podobnou cestu.

Prakticky ve stejnou dobu stejný výlet podnikla také dvojice upravených elektrických veteránů skrývající se pod názvem Moto-Electra. Terry byl ale rychlejší, a to i přes všechny problémy, které ho na cestě potkaly.

Terry Hershner
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to fantasticky neskutečné. Ale USA je země neskutečných zázraků. Pokud to není Terryho šprým a šaškárna tak TOTO je opravdová hozená rukavice VŠEM výrobcům elektro vozidel. A nejen v USA.

Proč by to měl být šprým? V podstatě to není nic víc než okapotované Zero S s přidanou druhou baterkou. Navíc loňský model. Letošní mají 11,4kWh akumulátor a podstatě zvýšený výkon, dojezd i maximální rychlost.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?