Technologie HYbrid4 bodovala v Německu

Petr Soukup - 11 Listopad 2011

V rámci udělování jedné z nejprestižnějších evropských automobilových cen Goldenes Lenkrad („Zlatý volant“) získala 9. listopadu v Berlíně cenu za ochranu životního prostředí hybridní dieselová technologie , kterou ve světové premiéře vyvinula skupina PSA Peugeot Citroën.Citroën DS5 HYbrid4

foto: Citroën

Porota složená ze čtenářů časopisu Auto Bild a Bild am Sonntag a renomovaných odborníků z 15 zemí vybrala tuto technologii z 16 finálových projektů zahrnujících vozy, koncepty a technologie. Jejich společným rysem bylo, že se v předchozím roce vyznamenaly svým návrhem nebo přínosem ke snížení zatížení životního prostředí v oblasti automobilismu.

HYbrid4

Ovládací prvek technologie HYbrid4 jsme vyfotili na letošním brněnském autosalonu.
foto: Hybrid.cz

Ocenění míří k vozům , což je první dieselový hybridní crossover na světě, a Citroën DS5 Hybrid4 Airdream. Oba vozy se na trhu objeví v průběhu 1. čtvrtletí 2012 a veříme, že budeme mít tu čest je otestovat mezi prvními.

U Peugeotu 3008 HYbrid4 i u Airdream pohání přední nápravu dieselový motor 120 kW (163 k), sériově opatřený filtrem pevných částic, a zadní nápravu elektrický motor 27 kW (37 k), díky čemuž je možné využít pohon všech 4 kol.

Výše zmíněné parametry spolu se spotřebou 3,8 l zní opravdu lákavě! Věříte, že budou reálné?

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol