Tata Nano: nejlevnější auto světa také na CNG

Jan Horčík - 24 Červen 2013

Indická automobilka Tata Motors, součást obrovského průmyslového konglomerátu Tata, aktuálně představila novou revizi 2014 svého vozu Tata Nano. Nejlevnější auto světa je nově k dispozici také ve verzi na zemní plyn (CNG).auto Tata Nano 2013 blue

Nová verze Tata Nano dokáže jezdit také na stlačený zemní plyn (CNG)
foto: Tata Motors

Tata Nano, globálně popularizovaná jako nejlevnější auto na světě, se nedočkala takového úspěchu, jaký si automobilka Tata Motors představovala. Přesto se i nadále prodává a firma vůz neustále vylepšuje.

Změny nové revize se dotkly jak interiéru, tak exteriéru. K dispozici jsou především prvky luxusnější výbavy, např. aerodynamicky body kit, litá kola, béžové povrchy apod. Důležitější jsou ale změny pod kapotou.

Nově jsou totiž k dispozici dvě motorizace: benzinový 624ccm o výkonu 38 koní a toč. momentu 51 Nm, plus druhá bi-fuel verze. Stejný 624ccm motor má výkon 33 koní (45 Nm), ale dokáže jezdit na benzín i stlačený zemní plyn ().

Startovní cena nové Tata Nano začíná na 1,50 lakhů, čili v přepočtu asi 51 000 Kč.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Připočítáte dopravu, CLO,DPH, a jste s cenou úplně někde jinde.Osobně se mi nelíbí ty malé kola .Tady na těch našich ČESKÝCH špatně udržovaných silnicích by to určitě brzo umřelo.
Také jsem si zpoměl na daewoo tico a jeho nástupce (Chevrolet Spark) taky kategorie mikro auta.I při sebemenší nehodě dochází k značné deformaci karoserie a závažným zraněním posádky .Komu je život milý tak si to nekoupí.
http://www.youtube.com/watch?v=ahw7-KarkWw
http://www.youtube.com/watch?v=Zehk9bnc6I8
http://www.youtube.com/watch?v=OtGFG5sQzHE

Obrázek uživatele honYa

Souhlas, co teď měsíc jezdím se skútrem s 13" koly, cítím na vozovce, co jsem dřív ani neviděl :-/ Dvoustopé vozidlo je sice o něčem jiném a dá se odpružit jako kdysi Citroën udělal 2CV, ale ten problém tu vždy bude.

---

honYa

Obrázek uživatele honYa

U nás bude mít toto auto problém v konkurenci větších a tím pádem bezpečnějších, byť ojetých vozidel...

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím se myslím o uvedení v ČR neuvažuje - značka Tata tu nemá oficiální zastoupení, ani tradici. Určitě by ale bylo zajímavé sledovat její nástup na český trh i to jak se ujme Nano. Tata má tradici především v Asii, např. už v Turecku jsou její auta vidět na každém kroku.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele honYa

V roce 2010 jsem se na ženevském autosalonu svezl s jejich elektrickou Tatou, měla jen pravostranné řízení a říkali, že dlouho to ani měnit nebudou, nová homologace by byla drahá. Já nejsem proti tomu autu, spíš si myslím, že mu nevychází poměr cena/výkon. Ale podobně jako s babetami v záplavě levných čínských skútrů, kdo ji chce, nemá co řešit a koupí si ji :-)

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Veľmi správný doplňujúci komentár. Súhlasím s Vami. Podľa mňa takéto auto má potenciál. Síce len ako druhé, možno tretie auto v rodine na behanie po meste a na krátke vzdialenosti. Pretože ako písal kolega hlavné mínus je bezpečnosť, takže diaľnice a cesty nad 90 km/h vynechať.
Ale inak, konečne by sme si mohli dovoliť kupovať autá ako napr. Nemci-proste využiješ auto, najazdíš kilometre a keď natočíš dosť a stane sa nespoľahlivým tak kúpiš nové.
Inak by to tiež priviedlo konkurenciu pouvažovať o cenách.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pouvažovat o cenách? těžko bych hledal jednostopý skůtr za podobnou cenu :-) Ta cena jde snad až na kost.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.