Aston Martin Volare

Aston Martin – elektromobily jsou špatná cesta, vodík ta správná!

Nedávno jsme vám představili studentský koncept vozu Aston Martin Volare. Oblíbená značka Jamese Bonda v podání Jamese Trima měla jezdit na vodíkové palivové články. Kupodivu přesně to je přístup, který nyní oficiálně podporuje také šéf automobilky , Dr. Ulrich Bez.

Na autosalonu ve Frankfurtu po odhalení čtyřdveřové verze sporťáku Aston Martin Rapide se nechal slyšet, že ani , ani nejsou v dnešních autech doopravdy použitelné. „Technologie pro tyto systémy nebude skutečně využitelná minimálně do roku 2020. Skutečné podmínky řízení zvýrazní jejich nedostatky,“ řekl doslova.

Aston Martin Rapide

Vzápětí dodal, že „to není něco, na čem by Aston Martin pracoval“, a že nepůjde o skutečnou pro spalovací motor po ještě dlouhou dobu. Zdůraznil, že vlády by se měly spíš orientovat na podporu , dotovat výzkum a nejspíš i výstavbu nové . Což určitě není špatný nápad. Proč je však Bez tak kritický k elektromobilům a zejména plug-in hybridům, toť otázka. Možná se zalekl konkurence v podobě ?

Aston Martin Volare

Student navrhnul Aston Martin Volare na palivové články

, oblíbená značka, jejíž plechy agent 007 James Bond s oblibou drtil o skály i jiná , se stala předmětem zájmu finišujícího studenta na Coventry University Jamese Trima. Ten přišel s návrhem jak by asi mohl vypadat ekologický Aston Martin, kterému dal jméno Volare.

Konceptu Aston Martin Volare dodává šťávu uložený ve středu automobilu. Pohání jej pak umístěný vpředu. V zadní části je umístěna sada baterií a dvojice nádrží na vodík. Zvnějšku auto připomíná model Aston Martin DBS.

Aston Martin Volare Aston Martin Volare Aston Martin Volare