TÉMA:

ČR


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Rychlovlaky budou v Česku až za 10 let

Železnice v České republice zaostává o 50 let. Dosud není dokončena ani modernizace původních koridorů. Zbytek Evropy i světa přitom mohutně investuje do a . Ty se mají v Česku podle magazínu objevit nejdříve za 10 let.   
česká republika vlajka

Leo Express - na železnici přichází další konkurence

v se pomalu začíná měnit v konkurenční prostředí. Po , resp. projektu vlaků podnikatele , přichází na koleje další firma. Jde o Leo Express společnosti RapidExpress.   
železniční doprava - Rapid Express

Mapa dobíjejích stanic pro elektromobily

Na adrese maps.google.com (případně www.marusinec.com/evmap/) najdete vynikající aplikaci českých elektromobilistů.

 

Počet aut na obyvatele ČR roste

Počet automobilů v ČR

Počet registrovaných automobilů v ČR vzrostl koncem loňského roku na 4,28 milionu osobních vozů. To je zvýšení o 170 000 proti minulému roku, auto má dnes téměř každý druhý. Průměrné stáří vozového parku je však 13,93 let, což k ekologické dopravě, jak si jistě dokážete představit, přispívá jen pramálo.

 

Kvalitní silnice mohou ušetřit stamiliony

Kvalita silnic v ČR je ve srovnání se zahraničím prachbídná

Americký stát Missouri, resp. úředníci zodpovědní za dopravu v tomto státe, připravili plán na zlepšení více než 9000 km hlavních silničních a dálničních tahů během následujících pěti let.
Kvalitnější povrch silnic, lepší značení a patníky by měly ušetřit řidičům palivo. V průměru by se měla spotřeba snížit o 2,4%, což při objemu dopravy ve státě dává nějakých 100 milionů dolarů každý rok ušetřených na palivu.

 

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?