Systém sdílení aut SmileCar a HoppyGo se slučují, nabízejí přes 1000 aut

redakce - 12 Červenec 2018

Dva největší poskytovatelé P2P carsharingových služeb v České republice, SmileCar a HoppyGo, se na základě schválení ÚOHS ze dne 25. června kompletně slučují. Sloučení dvou největších P2P carsharingů: HoppyGo nově nabízí přes tisíc vozů a využívají jej desítky tisíc uživatelů.

Sloučení dvou největších P2P carsharingů: HoppyGo nově nabízí přes tisíc vozů a využívají jej desítky tisíc uživatelů.
foto: HoppyGo

Vznikla tak jednotná platforma ke sdílení vozů, služba HoppyGo, která spojuje výhody obou původních služeb a funguje pod záštitou Škoda DigiLab a Leo Express. Toto silné spojení umožní dosavadním desítkám tisícům zákazníků výběr z více než 1 000 vozů, čímž se HoppyGo stává největším poskytovatelem půjčování osobních automobilů v České republice.

Sloučení obou platforem přináší sjednocení služeb a nabízeného vozového parku, z něhož budou těžit zákazníci obou původních poskytovatelů. HoppyGo zůstává nadále bez vstupních poplatků a nabízí samostatné a speciálně navržené povinné ručení vč. havarijního pojištění s denní tarifikací, okamžité zaslání platby za zapůjčení vozu na účet majitele nebo asistenční služby vč. možnosti odtahu s dostupností 24/7.

„Spuštěním nového HoppyGo jsme v České republice vytvořili dominantní carsharingovou platformu, se kterou můžeme začít posouvat možnosti carsharingu opět výrazným způsobem dále – a to jak z hlediska pokrytí, zázemí, podpory legislativy, ale samozřejmě i technologií a inovací. Budujeme zde prakticky zcela nový trh a alternativu k vlastnění auta. Rádi bychom vytvořili úžasný příklad toho, jak se může carsharing stát běžnou součástí dopravního systému a každodenního života lidí,“ dodává Jan Charouz, CEO HoppyGo.

Mezi novinky, které HoppyGo představuje, patří automatické dopočítání rozdílu stavu paliva po dojetí a přímé vyúčtování, možnost rezervací na webu, okamžitá rezervace bez nutnosti potvrzení majitelů vozů, možnost určení vlastní ceny za extra kilometry, nastavení vlastní délky rezervace a další možnosti filtrování. Majitelé aut, kteří vozy v rámci carsharingu pronajímají, pak mohou těžit ze dvojnásobné carsharingové komunity v podobě desítek tisíc uživatelů.

„Naším cílem je maximálně ulehčit a zpříjemnit zákazníkům cestování. Postupně budeme do aplikace přidávat další nové funkce a služby, a to i za využití zpětné vazby našich zákazníků. Chceme spustit takové funkce jako odemykání vozů pomocí mobilní aplikace, k čemuž nám může posloužit koncernová platforma Volkswagen. Přímo se také nabízí, aby aplikace HoppyGo byla integrovaná do infotainmentu vozů Škoda. Toho bychom chtěli dosáhnout v dohledné budoucnosti,“ dodává Petr Dörner, COO HoppyGo.

Od 11. července mohou uživatelé obou původních služeb na mobilních telefonech využívat jedinou – novou aplikaci HoppyGo. Ke stažení je k dispozici jak na platformě iOS, tak Android. Aplikace HoppyGo nově funguje i na webovém rozhraní.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:-) :-) Jsem si vzpomněl na ten vtip, co sem někdo psal o tom "klubu do kterého nechodím" :-) :-)

Obrázek uživatele Radovan

A díky SmileCar a HoppyGo si mohou všichni elektromobilisté, kteří by náhodou pod náporem spalovací propagandy pochybovali o svých vozech, půjčit ode mne spalovací Citroen Berlingo benzín 1.4 MPi, aby zjistili, že nechybují.

Ano, jsem sobec, ani jeden z našich dvou elektromobilů jsem do systému nenabídnul. Páč jsou v pernamenci. Jen ten spalovák, co se nudí pod plachtou před domem a je neekonomické ho prodat :-)
P.S. Na Colours of Ostrava je už pronajatý.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 76 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 31 tis. km (45 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, permakulturní zahrada od 2017, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele spetak

Tak to já jsem asi taky sobec. Naštěstí spalovák docela jede a nenudí se !!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:-) :-) Jsem si vzpomněl na ten vtip, co sem někdo psal o tom "klubu do kterého nechodím" :-) :-)


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicYouloca Dating — Connecting Singles WorldwideNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilveletrh e-Salon