Subaru oficiálně ohlašuje svůj první hybrid

Ivo Hradil - 11 Červenec 2011

Řada automobilových společností už nějaký čas veřejně prezentuje své globální cíle na poli a . Nyní přišla řada i na japonské Subaru, aby ukázalo své ambice v tomto segmentu. Automobilka oficiálně oznámila uvedení svého hybridního modelu v roce 2013.   
Subaru Hybrid Tourer

Subaru Hybrid Tourer Subaru Hybrid Tourer Subaru Hybrid Tourer

Automobilka měla původně v úmyslu uvést na trh svůj první hybridní model už před šesti lety, ale nakonec z plánů sešlo. I když technické specifikace a nových hybridních modelů jsou dnes pouze spekulacemi, předpokládá se, že nový hybrid bude vycházet z hybridního konceptu Subaru Hybrid Tourer, představeného světu v roce 2009.

Hybridní Subaru Tourer byl vybaven přeplňovaným 2.0l motorem s přímým vstřikováním a bezestupňovou převodovkou CVT Lineartronic. Navíc byla každá náprava poháněna vlastním . Některé zdroje však spekulují, že nové hybridní Subaru možná bude obsahovat také některé znaky modelů Impreza a Legacy.

Ať už mají pravdu nebo ne, jasné je, že se Subaru snaží naplnit své cíle vedoucí ke zvýšení celosvětového prodeje o 37 % do roku 2016. Ve stejném roce chce japonská automobilka v ztrojnásobit prodeje svých vozů na 180 000 kusů.

Dalšími aspekty strategie jsou úsporná opatření a cíl stát se lídrem v oblasti bezpečnosti. Žádné podrobnosti ohledně způsobu snižování nákladů nebyly zveřejněny, ale Subaru chce dosáhnout minimální úspory 20 %. Dá se však očekávat, že hlavním úsporným faktorem bude úzká spolupráce s .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol