Středoškoláci získali ocenění za návrhy elektromobilů

Jan Horčík - 17 Únor 2012

Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní, včera vyhlásila vítěze soutěže na téma návrhu a stavby elektromobilu. Šlo o vyhlášení kategorií Design a Model, kterých se nakonec zúčastnily celkem tři týmy.auto elektromobil soutěž postav elektrické vozítko ZČU Plzeň

Účastníci soutěže i hodnotící porota zcela zaplnili konferenční místnost Fakulty strojní ZČU
foto: ZČU Plzeň

V kategorii Design se vítězným návrhem stal projekt s názvem: Elektromobil pro městský a příměstský provoz (CityHawk) na kterém se podíleli žáci Gymnázia J. Vrchlického z Klatov pod vedením pedagogického zástupce RNDr. M. Panoše, Ph.D.

Tým zaujmul především vynikající prezentací a moderním přístupem k návrhu městského vozítka. To si zjevně bralo inspiraci z malých městských elektromobilů jako Smart ED či , navíc ale přidalo snadnost využití také pro vozíčkáře.

Druhým projektem, který soutěžil v sekci Design, byl Prometheus, původem ze Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň-Křimice. Šlo o malý sportovní roadster, který sice nabídnul líbivé tvary a povedené skicy, ale po konstrukční a funkční stránce trpěl řadou nedostatků. Škoda, šance by býval měl.

Vítězným návrhem v kategorii Model se stal projekt s názvem: Easypark na kterém se podíleli žáci Gymnázia Jírovcova 8 z Českých Budějovic pod vedením pedagogického zástupce RNDr. Ing. J. Kalové. Všem vítězům gratulujeme!

auto elektromobil elektrické vozítko model soutěž ZČU Plzeň EasyPark

Model EasyPark, který vyniknul především zajímavým technickým zpracováním samotného modelu
foto: ZČU Plzeň

Před vyhlášením vítězů kategorii Design a Model proběhla také krátká prezentace pětice týmů v poslední třetí kategorii Realizace. Tam už jde přímo o konstrukci pojízdného elektrického vozítka a nutno říct, že týmy se výzvy nebojí.

Většina z nich připravuje malé elektrické jezdítko založené na kostře motokáry, jeden tým odvážlivců připravuje elektrickou tříkolku. Vyhlášení vítězů v kategorii realizace se odehraje samostatně do konce první poloviny letošního roku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já věděl že jsem měl jít na jinou školu... =))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil