Spotřeba benzínu v USA nejníž za posledních 10 let

Jan Horčík - 26 Srpen 2011

Spotřeba benzínu v klesla během července 2011 o půl procenta proti červnu. Během letošního roku je to poprvé, co meziměsíčně dodávky poklesly. Navíc, za posledních deset let byl tento červenec nejhorší co se týká poptávky po benzínu.auto benzinová stanice

Ceny benzínu u čerpacích stanic v posledních měsících klesají. Mohou za to údajně zhoršující se vyhlídky světové ekonomiky.
foto: sxc.hu/caschlick

John Felmy, šéf-ekonom Amerického petrolejářského institutu (API), vysvětluje tuto situaci pokračující slabostí americké . "Spotřebitelé neutrácejí a naopak roste počet nezaměstnaných, takže není překvapením, že poptávka po benzínu šla dolů a snížila se i celková spotřeba," řekl v tiskové zprávě.

API reprezentuje víc než 470 ropných a plynových společností, které dodávají většinu energie v USA. Zároveň tyto firmy vytvářejí více než 9,2 milionu pracovních míst a 7,7 % americké ekonomiky. Zprávy této organizace proto netřeba brát na lehkou váhu.

Na druhou stranu tisková zpráva přináší zprávu také o tom, že výrazně roste poptávka po leteckém palivu. V červenci 2011 vzrostla na tříroční maximum. Zároveň roste poptávka po palivech s velmi nízkým obsahem síry.

Spotřeba motorového benzínu v USA od roku 2007 podle dat Amerického úřadu pro energetické informace vytrvale klesá. V roce 2007. před , to bylo průměrně rekordních 9,286 mil. barelů denně. O rok později už 8,989 mil. barelů, v roce 2009 o málo více 8,997 mil. barelů denně. V roce 2010 pak 8,993 mil. barelů denně.

Zajímavá je statistika dalších ropných produktů jako je např. asfalt nebo kerosin. Tam spotřeba klesla mezi lety 2007 až 2010 téměř na polovinu, resp. na méně než třetinu v případě kerosinu.

Je velmi pravděpodobné, že i nadále bude spotřeba benzinu pro pohon vozidel v USA klesat. Jde o jeden z cílů vytyčených současnou administrativou . Ten aktuálně zpřísnil firemní standardy pro průměrnou spotřebu automobilů zvané CAFE. Zároveň podporuje rozvoj alternativních paliv.

Konečnou snahou je snížit závislost USA na ze zahraničí.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station