Sportovní elektromobil Toyota ukořistil další rekord, letos už druhý

Ivo Hradil - 04 Říjen 2012

Společnost Toyota Motorsport GmbH (TMG), sídlící v Kolíně nad Rýnem, úspěšně pokračuje v lámání rychlostních rekordů mezi elektromobily. Nejnovějším úspěchem sportovní divize japonské automobilky je překonání vlastního rychlostního rekordu na severní smyčce legendárního okruhu ve sportovním elektromobilu TMG EV P002.TMG EV P002

Společnost TMG toho pro zpopularizování elektromobilových závodů dělá opravdu mnoho.
foto: TMG

Jedním z problémů začínající sportovní elektromobility je, že současné závodní okruhy nedisponují dostatečnou nabíjecí infrastrukturou. K překonání této překážky se konstruktéři spojili s odborníky z firmy Schneider Electric, díky čemuž spatřila světlo světa nová rychlonabíjecí stanice TMG DC Quick Charger.

Zvláštností nového nabíjecího zařízení je integrovaný s kapacitou 42 kWh, který je možné předem nabít energií získanou například z obnovitelných zdrojů. S dostatečným časovým předstihem pak stačí na závodiště přijet s dodávkou Toyota Hiace, na které je nabíjecí zařízení upevněno a dobít baterie závodního vozu TMG EV P002.

Samotný elektromobil TMG EV P002 měří na délku 4,1 m, na šířku 1,79 m a na výšku 1,04 m. Dva s výkonem 350 kW a kroutícím momentem 900 Nm, dokáží vůz rozjet rychlostí až 225 km/h. Elektrická energie je uložena v lithium-keramických akumulátorech s kapacitou 42 kWh.

TMG EV P002foto: TMG

Číslice dvě v názvu odkazuje na již druhou generaci tohoto závodního . Není proto žádným překvapením, že držitelem nejlepšího času z loňského srpna byl právě předchozí model TMG EV P001.

Tento údaj je už nyní ovšem historií, neboť pilot Jochen Krumbach jedoucí ve speciálu TMG EV P002 protnul cílovou pásku okruhu měřícího 20,8 km v čase 7 minut a 22,329 vteřin. Dřívější čas tak dokázal zkrátit o úctyhodných 25 vteřin, což je vskutku ojedinělý skok v oblasti motorsportu.

Nejnovější úspěch není ojedinělým výkříkem do tmy, ale je už druhým významným vítězstvím tohoto soutěžního speciálu v letošním roce. Už v srpnu totiž TMG EV P002 dokázal v novém rekordu porazit všechny své elektrické konkurenty v prestižním závodě do vrchu Pikes Peak konaném v americkém Coloradu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?