Špióni zahlédli novou generaci hybridu Toyota Prius

Jan Horčík - 27 Květen 2013

Auto-špióni zahlédli v Kalifornii novou generaci hybridu Toyota Prius zakrytou hutným maskováním. Nový Prius se chystá na trh pravděpodobně už příští rok. A pochopitelně kolem něj víří řada spekulací. Nabídne pohon 4×4? Bude se vyrábět také v USA?auto nová generace hybridu Toyota Prius

Takhle si nový Prius představuje průmyslový designér Eric Leong. Jde o velice futuristickou autorskou vizi, která má k té skutečné značně daleko.
foto: Eric Leong

Toyota se v uplynulých 20 letech stala jednoznačným lídrem v oblasti hybridů a hybridního pohonu. Není divu, že nová generace vozu Toyota Prius patří k nejočekávanějším. Nejen proto, že Prius je nejprodávanějším hybridem na světě.

Zároveň ukazuje ostatním automobilkám cestu. A ty se pochopitelně snaží jeho úspěch kopírovat. Moc jim to zatím nejde a na miliony prodaných kusů, ať už Priusu, nebo dalších hybridů Toyota, mohou jen z povzdálí závistivě hledět.

Nový Prius, který by měl dorazit na trh v roce 2014 jakožto modelový rok 2015, pochopitelně zachovává ikonický tvar, který značku Prius proslavil na celém světě. A díky kterému tohle auto snadno poznáte i z dálky nebo v krátkém záběru v kdejakém filmu.

Co dalšího nový Prius nabídne? Spekuluje se o pohonu 4×4. Zároveň je pravděpodobné, že auto bude i nadále využívat NiMH baterie namísto pokročilejších (a dražších) li-iontových. Dočkáme se zcela jistě nižší hmotnosti i spotřeby.

Na jakékoliv podrobnosti a konkrétní specifikace si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Pravděpodobně do nejbližšího velkého autosalonu – ať už v Detroitu, Tokiu nebo Ženevě.

Obrázky kamuflované nové generace Priusu si můžete prohlédnout pod odkazem Autobloggreen (zdroj) níže.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Vedle asi náchylného a tím pádem i drahého předního okna/skla nevidím důvod, proč by se ten koncept, který jako by designéru Královi z pera vypadl, dnes už nemohl prodávat??? Jaký je váš názor, je to s dnešními materiály taková moderna?

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevyvíjí to Tesla Motors a nestojí za tím pan božský E.Musk, takže to samozřejmě nemá šanci.

Stojí za tím největší automobilka světa...

Podle mě to šanci má, design je 100% lepší než u stávajícího modelu, který je obecně považován za "nehezké".

Ono s "uchopením" designu modelů HEV a BEV má problém většina automobilek, nějak se nemohu zbavit dojmu, že někdo stanovil nepsané pravidlo "když to jezdí na elektriku, tak to musí i jinak vypadat a to za každou cenu"

Už jsem to slyšel i nejednou na živo, že tato vozidla sází na vyjímečnost, jsou vyjímečná pohonem, technickými řešeními, designem, provozem a ... vždy cenou:)

Vždy a především by se měla tato vozidla brát jako vozidla a jejich design by měl složit k maximalizaci užitku= co největší vnitřní prostor, bezpečnost, výhled, snižování odporu vzduchu... a ohli bysme pokračovat dále...

daný návrh má své kouzlo a opravdu by mohl fungovat, je to absolutní futurodesign z pohledu konvenčního evropana, ale jinak? Proč ne:)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to mimo toto téma, ale nešla by v hlavičce uvádět část IP adresy odesílatele? Jistě i toto lze obejít, ale rozhodně je to lepší než nic.

Obrázek uživatele honYa

Zaregistrujte se, pokud se za své názory nemusíte stydět!-)

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kvůli tomu smajlíku na konci to beru jako ironii, ale i tak odpovím. Rozdíl mezi Anonym a honYa je z hlediska slušnosti diskuze nulový a i kdybyste tam měl třeba Jan Tříska, tak net snese všechno. Já se jmenuji Jan Pytel, Petr Volt nebo Václav Pech - můžete si vybrat.

Stydím se spíš za tento web, protože míra adorace pana Muska přesáhla rozumnou úroveň a ocitla se někde v oblasti vtipů o Chucku Norisovi. Mám elektomobily rád, ale čeho je moc, toho je příliš.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naprostý souhlas.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není nadto, když má člověk rozdvojenou osobnost a odpovídá sám sobě, že?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když bude mít majitel tohoto webu čas a náladu zjišťovat moji IP tak Vám potvrdí, že jsem ten souhlas nepsal. Asi nejsem sám komu to začíná připomínat sektu Elona Muska a pokud si ty oslavné ódy na něj přečte objektivní člověk, tak to jasně vnímá.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil