Soutěž Scania CO2NTROL CUP 2018 pomohla dopravcům ušetřit 305 milionů korun na naftě

redakce - 26 Říjen 2018

Soutěž Scania CO2NTROL cup 2018, kterou ovládl Vlastimil Schimmel, pomohla během 3 měsíců ušetřit téměř 140 tisíc litrů nafty a 400 tisíc kg emisí oxidu uhličitého.zleva: ředitel mar­ke­tingu a ko­mu­ni­ka­ce Scania CER Ondřej Koubek, vítěz soutěže Vlastimil Schimmel, vedoucí pro­po­je­ných služeb Scania CER Matěj Venhoda, druhý nejlepší řidič soutěže Miloš Nečas, ředitel pro servisní služby Scania CER Pavel Pro­střed­ník, třetí nejlepší řidič soutěže Martin Kříž

zleva: ředitel mar­ke­tingu a ko­mu­ni­ka­ce Scania CER Ondřej Koubek, vítěz soutěže Vlastimil Schimmel, vedoucí pro­po­je­ných služeb Scania CER Matěj Venhoda, druhý nejlepší řidič soutěže Miloš Nečas, ředitel pro servisní služby Scania CER Pavel Pro­střed­ník, třetí nejlepší řidič soutěže Martin Kříž
foto: Scania

Vlastimil Schimmel měl nakročeno k vítězství hned od začátku. Nejlepší hodnocení měl hned v úvodním soutěžním měsíci a to přitom řídil vozidlo Scania R 500 jen pár týdnů. „Scania mi opravdu sedla. Dříve jsem jezdil s vozidlem jiné značky, ale po přesednutí do R 500 klesla spotřeba paliva o téměř 4 litry na stejné trase, s totožným nákladem a se stejně výkonným motorem,“ chválí svou Scanii Vlastimil Schimmel.

Před začátkem soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018 byla průměrná spotřeba u 2 181 přihlášených vozidel v regionu Scania CER (758 v ČR, 543 v SK a 880 v HUN) 27,3 litrů nafty na 100 kilometrů. V průběhu tří soutěžních měsíců klesla na 26,6 l/100 km. Toto snížení znamenalo vzhledem k ujetým kilometrům úsporu téměř 140 000 litrů nafty.

Při její průměrné ceně 33 kč/l je to tedy v přepočtu více než 305 000 000 Kč. Ale nejde jen o cenu pohonných hmot. Nízká spotřeba přispívá také k nižším emisím CO2. Díky snaze a soutěživosti řidičů se během 3 měsíců Scania CO2NTROL CUP 2018 vypustilo do ovzduší o téměř 400 tisíc kilogramů CO2 méně.

„Skoro mi přijde, že auto umí jezdit s tak nízkou spotřebou samo. Stačí jen dělat to, co chce,“ říkal ještě před vyhlášením výsledku jeden z trojice nejlepších českých řidičů Martin Kříž. Vozidla Scania sama vyhodnocují řidičův jízdní styl a pomáhají tak k nižší spotřebě. Ale to je jen jedna část řešení společnosti Scania. Pro dopravce je ideální využívat výhod, které nabízí propojené služby Scania a školení řidičů.

Fleet Management System (FMS) umožňuje snadnou správu vozového parku, vzdálenou diagnostiku jednotlivých vozidel nebo také například plánování servisních úkonů. Lze tak jednoduše porovnávat celou řadu parametrů týkajících se řízení a výkonu vozidel a zjistit tak, kde je potřeba zapracovat na efektivitě.

Od toho pak Scania nabízí odborné školení řidičů. Díky němu pracují řidiči efektivněji, méně se stresují a snižují tak mimo jiné i riziko dopravních nehod.

„Scania je dlouhodobě zaměřena na řidiče, jejich význam v přepravním řetězci, bezpečnost a komfort. Ve Scania CER jsme hrdí na možnost pracovat se špičkovými technologiemi a zároveň i nejlepšími řidiči, a proto i vznikla tato soutěž. Odměnou nám jsou pak dlouhodobě nejlepší výsledky v jízdních výkonech (hodnocení Scania Driver Support) řidičů v našem regionu v porovnání s celosvětovou konkurencí.“ říká vedoucí propojených služeb Scania CER Matěj Venhoda.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Macron: Novináři musejí pracovat svobodně bez ohledu na vlastníka

investicniweb.cz/news-macron-novinari-museji-pracovat-svobodne-bez-ohledu-na-vlastnika/

dneska je podmazaný téměř každý deník
zaujatý jsou snad všichni
a že píšou jak jim kdo zaplatí z nich končí novinář a začíná novinářský zld :))))))))))))

PS: VW SCANIA

kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/diesel-gas/

Obrázek uživatele Kuk

Scania - kartelový podvodníci z VW grupe co 14 let podváděli kvůli emisím si teď hrají na svatoušky a přátele planety.
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-3502_en.htm

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Jako u 2.181 vozidel i malá úspora za delší čas a vyšší počet najetých kilometrů je znát.
Ale ruku na srdce, opravdu chceme řešit soutěžemi a složitými úpravami úsporu z 27,3 litrů nafty na 100 kilometrů na 26,6 l/100 km ???!!!
Tedy o bombastická 2,5 % ?!
Vždyť je to směšné.....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station