Sony bude vyrábět baterie pro elektromobily

Ivo Hradil - 21 Červenec 2011

Zatímco světové se už nějaký čas předhánějí v představování svých elektrických a , na bitevním poli výrobců baterií pro tyto vozy panuje zatím relativní klid. Nyní se však do ostrého boje chystá pustit japonský elektronický gigant , který oznámil záměr vstoupit na tento lukrativní trh.  
budova SONY
foto: gadgetsnu.com

I když firma není prvním výrobcem (prvním výrobcem byl už v roce 1977), dá se říct, že je to právě tato společnost, která li-ion akumulátorům zajistila komerční úspěch. Na počátku 90. let je totiž začala velmi úspěšně využívat ve své a nastavila tak standardy pro následující roky.

V současné době Sony jedná s několika automobilovými výrobci nejen z , kterým plánuje své baterie začít dodávat od roku 2015. Prototyp lithium-iontové elektromobilové baterie již firma vlastní a chtěla by ho teď nechat otestovat nejen v , ale i v a .

V loňském roce Sony předvedla na veletrhu výpočetní a spotřební elektroniky CEATEC své lithium-fosfátové baterie určené pro skladování . Tyto baterie nemají stejnou hustotu energie jako lithium-kobaltové akumulátory, ale jsou obecně bezpečnější a mají delší životnost.

Podle ředitele nové obchodní divize Sony Masayuki Yasudy vydrží lithium-fosfátové baterie 3 000 až 4 000 nabíjecích cyklů, což je mnohem více než je tomu u konvenčních li-ion baterií, které vydrží asi 500 cyklů.

Sony není jedinou elektronickou společností, která si všimla vzrůstající obliby elektrických a hybridních automobilů. Pro automobilové výrobce a už delší dobu vyrábí jeden z hlavních rivalů, firma , a tak se dá v budoucnu i v tomto segmentu očekávat velmi tvrdý boj .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V článku uvádzaný počet nabíjacích cyklov pre Li-ion 500 cyklov je nesprávny (aj keď uznávam, že marketingovo zaujímavejší). Výrobcovia udávajú 1000-2000 cyklov pri poklese kapacity na 80%. 500 cyklov sa udáva pre tradičné olovené.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Sony patří k největším světovým výrobcúm polovodičových součástek najdeme je v zařízenich mnoha jiných výrobcú .Osobně mám ale negatývni skušenost s kvalitou návrhu obvodú zařizeni. SONY vykazují nižší životnost a nízkou odolnost proti přechodovým jevúm .Orientace na výrobky použij a zahod.Jestli mám při nákupu na výběr např. Sony -Panasonic tak radeji Panasonic. U akumulátorú asi taky nepřekvapí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.