Solární nabíječka dostupná také v ČR

V rámci Evropského týdne mobility měla na Václavském náměstí v Praze premiéru solární nabíječka pro elektromobily dostupná poprvé také v České republice. Solární nabíječka je k použití zároveň jako parkovací místo pro elektromobily či plug-in hybridy.

Solární nabíjecí stanice dostupná také v ČR
foto: Elektromobil s.r.o.

Součástí solární dobíječky je 10 ks solárních panelů. Ty během roku vyrobí v průměru elektřinu až na 15 000 km pro běžný elektromobil. Nabíjení je jednoduché, auto se postaví pod přístřešek, nabíjecí kabel vsunete do běžné zásuvky 230V a spojíte s autem.

Solární nabíječka je připojena do sítě aby se elektromobily mohly nabíjet i když slunce nesvítí. Zařízení je vhodné i pro běžná motorová vozidla jako ochrana před krupobitím, přímými slunečními paprsky, sněhem, deštěm. A přitom vyrábí elektřinu.

Na přání zákazníka je možné vyrobit i garážové verze. Vykon je 2,3 kWp. Cena je 249 500 Kč. Solární nabíječka bude fungovat jako běžné dobíjecí stanice na 230V klasické zásuvky, pokud bude připojena do sítě. K dispozici jsou ale i ostrovní verze.

Dobíjecí stanici je možné dovybavit displejem, identifikací na RFID čip a až třemi zásuvkami pro nabíjení až tři elektromobilů. Elektřina ze sítě dorovnává proud na 16 A, aby vše fungovalo jako běžná zásuvka 230 V 16 A, a to i v noci, když slunce nesvítí.

Objednat je možné na www.elektromobilsro.cz. Dodací lhůta 14 dní s dopravou i montáží.

11 Comments on “Solární nabíječka dostupná také v ČR”

  1. Velmi velký cenový úlet.
    Velmi velký cenový úlet. Konstrukce asi bude z platiny. V roce 2009 jsem pořídil na RD jižní střechu FV s výkonem 3,6 kWp. Je tam 15 panelů, tedy 240Wp jeden. Tehdy přišla montáž na klíč včetně vyřízení dokumentace, povolení a finacování stavebním úvěrem na 457 tis. s DPH. Dnes bych měl podle aktuální kalkulace za stejnou cenu 15 panelů s výkonem 420Wp jeden, tedy celkový výkon 6,3 kWp. Tady chtějí za přístřešek v roce 2012 za 1 kWp 108.500,- Kč, já ho koupil v roce 2009 jako FVE se vším všudy kolem za 127 tis. a dnes mi ho nabídli za 72 tis..

  2. Tak ta cena je mazec 🙂 A
    Tak ta cena je mazec 🙂 A tak trochu mimo místu 🙂
    Jejich výrobní náklady odhaduju do 100 tis víc ani „ň“ 🙂
    Jeden solární panel 240 Wp tak 6000 kč, ta kovová konstrukce do 5000 kč, k tomu nějaké šroubky, kabely a nějakéj ten měnič.
    No abych to zas tak nepřeháněl tak 105 000 kč 🙂

  3. Cena je šílená. Teď si
    Cena je šílená. Teď si budu na střechu instalovat 5kWp FVE a 1kWp mě přijde na cca. 25 tisíc Kč. Kolik může stát čtečka RFID a jednoduchá instalace zapínaní/vypínání dle karty? Tipuji, že do 20 tisíc se vším všudy. Takže i za půlku je to předražený… To je tak dobrý maximálně do velkých firem typu ČEZ, Vodafone, kteří si chtějí hrát na ECO, cena je jim trochu tak šumafuk (resp. co obhájí hulibrk-nákupčí v powerpointu na mítingu) a minimálně 30% z ceny půjde do kapsy nákupčímu…

Napsat komentář